Krušlin promašio pobjedu (FOTOGALERIJA)

HRVATSKA IZGUBILA OD RUMUNJSKE
Za izbornika Ivicu Skelina i njegove igrače je ovim porazom najvjerojatnije spuštena roletna za odlazak na SP 2019
Zvonko KUCELIN
U ponedjeljak protiv Nizozemske

Polaganjem Luke Žorića Hrvatska je 14 sekundi prije kraja došla na poen zaostatka (54:55). Nakon minute odmora Skelin je naredio prekršaj, a Perić je ga je napravio na Watsonu koji je pogodio oba bacanja (54:57). Rumunji su također pravili prekršaj na Pilepiću koji je 8 sekundi prije kraja ubacio oba bacanja za 56:57. Sljedeći na liniji je bio rumunjski centar Cate koji je pogodio tek jedno što je otvorilo priliku Krušlinu šest sekundi prije kraja da tricom donese Hrvatskoj pobjedu. Promašio je i Rumunji su počeli slaviti, a za izbornika Ivicu Skelina i njegove igrače je ovim porazom najvjerojatnije spuštena roletna za odlazak na SP 2019. U Kini. Šteta jer atmosfera u dobro ispunjenom Višnjiku kao ni rezultat u prvom dijelu utakmice nisu odavali naznake da će na tragičan način završiti otvaranje mini reprezenatativne turneje Hrvatske u Zadru.

Izbornik Ivica Skelin krenuo je protiv Rumunja sa petorkom: Mavra, Krušlin, Perić, Buva i Žorić. Nije se otpočetka ta petorka uspjela nametnuti vidno uigranijim gostima koji su poveli preko Olaha i Mandachea (0:3), a Hrvati su na prvi ubačaj morali čekati pune tri minute kad je poentirao Krušlin (3:3).

Druga četvrtina donijela je pozitivni pomak u fazi obrane, jer htijenje i borbenost Skelinovih igrača uopće nije bila upitna. Ali u napadu je ponestalo kreacije dok je i važnost utakmice donijela svoje. Hrvati se se vratili na parket puno agilniji i odlučniji te su itekako svrsihodnije napadali koš Rumunja. Kako se to radi najbolje su demonstrirali Perić, Uljarević i nakon njega Žorić koji su odveli Hrvatsku na 12 viška nakon tri minute igre (34:22). Ipak taj odličan period hrvatske igre nije se održao, jer su žilavi Rumunji preko Nicoare i Watsona smanjili na 34:26, a nesmotrenost u građenju skoka u obrani iskoristio je četiri minute prije kraja treće četvrtine Nicolescu. Trica Mandachea na drugoj strani ozbiljno je zabrinula sve u dvorani dvije minute prije kraja, jer su Rumunji imali osam viška (46:54). Smanjio je Žorić bacanjima na 48:54, a nadu u povratak donio je najmlađi Uljarević, tricom za 51:54. Isti igrač nakon uspješne obrane pogađa jedno od dva bacanja (52:54), uhvatili su Hrvati loptu nakon čega je Pilepić promašio tricu za vodstvo, minutu prije kraja.