Utorak, 19. ožujka 2024

11 C°

Jadran Primorcu mrežu parao i »ulov« oteo

23.02.2020. 15:03

U 16. kolu Treće HNL jug, na otvaranju proljetnog dijela sezone, biogradski Primorac je na svom travnjaku Kazimir i Silvestar poražen od Jadrana LP. Iako su Biograjci sanjali pobjedu kojom će otvoriti novu dionicu natjecanja i bodovno se vinuti u gornji dio ljestvice, to se nije dogodilo. Momčad iz kraljevskog grada povela je golom Ante Kušete u 24. minuti iz jedanaesterca. Ali njihova radost nije dugo trajala jer je Marko Musulin u 38. minuti stvari vratio na početak. U nastavku utakmice Ivan Raić (62’) s kreča i Abel Kalfić u 90. minuti, Pločanima su donijeli vrijednu pobjedu i tri boda na njihov konto. Tako su Biograjci i drugi put ove sezone poraženi od Jadrana koji je prošle jeseni slavio 2:1.
Utakmica je za Biograjce krenula na najbolji mogući način, ranim vodstvom. Igrala se 24. minuta utakmice kada je Ante Kušeta s bijele točke, a nakon što je netko od Pločana u svom šesnaestercu igrao rukom, doveo svoju momčad u prednost od 1:0. Nakon ranog gola Biograjci su nastavili dominirati, a dvaput su prednost mogli i podebljati kada je Ivan Jurić sam izlazio na gostujućeg vratara Čagalja, ali ga nije uspio svladati. Kako to obično biva, kazna je stigla na drugoj strani. Domaći vratar Ezekiel nije dobro ukrotio jednu loptu nakon udarca, natrčao je Musulin i zabio za izjednačenje. S rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.
U nastavku utakmice Pločani su se bolje snašli i nakon što je Ezekiel rušio Kalfića, Raić je s 11 metara donio prednost svojoj momčadi. U posljednjim trenucima utakmice Biograjci su sve karte bacili u napad ne bi li došli do izjednačenja što je nakon jedne kontre kaznio Abel Kalfić za konačnih 1:3.
– Bez obzira na naše rano vodstvo, izgubili smo od Jadrana praktički dobivenu utakmicu. Nakon gola imali smo dvije 100-postotne prilike ali ih nismo iskoristili. S druge strane poklonili smo Pločanima sva tri pogotka i na kraju smo im samo mogli čestitati na zasluženoj pobjedi i osvojenim bodovima. Da je bilo malo sreće i koncentracije, kako u obrani, tako i u napadu, mi bi sada slavili pobjedu. Ali, zato je nogomet toliko interesantan. Idemo dalje, slijedi nam gostovanje kod Uskoka gdje se moramo iskupiti za ovaj poraz – kazao je nakon utakmice Stanko Mršić, trener Primorca (B).

PRIMORAC (B)   1

JADRAN LP          3
BIOGRAD NA MORU – Igralište Kazimir i Silvestar. Gledatelja: 200. Sudac: Jurica Matoš (Split). Pomoćnici: Toni Čelišć (Split) i Mario Jurić (Vranjic). Strijelci: 1:0 Kušeta (24' – 11m), 1:1 Musulin (38'), 1:2 Raić (62'- 11m), 1:3 Kalfić (90'). Žuti kartoni: Jurić, Ezekiel (Primorac), Dulaj, Martin Musulin, Pijević, Krstičević, Primorac (Jadran). Crveni:-
PRIMORAC (B): Ezekiel, Birkić, Colić (od 82' Prpić), Pedišić, Smokrović, Ješe, Vodopija, Lazarevski, Kušeta (od 60' Zelić), Jurić (od 68' Nakić), Jurišić. Trener: Stanko Mršić
JADRAN LP: Čagalj, Dulaj, Krstičević, Rajić, Kordić, Kalfić (od 90' Barbir), Primorac (od 85' Romić), Paponja, Martin Musulin, Marko Musulin, Nikolac. Trener: Mario Oršulić