Pobjeda čekana pet godine

Autor: Nebojša Gunjević

22.03.2009. 23:00

Prvi put u povijesti kluba Arbanasi su pobijedili Sinj. Pobjeda je izborena u lijepom i zanimljivu meču u kojem su Arbanaške u završnici zamalo izgubile već dobiveni četvrti set. Domaća ekipa dobro je započela prvi set, ali su nakon 8:5 stale i Sinjanke dolaze do 10:14 i održavaju prednost do 18:23. Tada trener Lisica zove time-out i Zadranke više Sinjankama ne daju niti poena u prvome setu, preokrenuvši rezultat na 25:23.
U drugome setu ekipa iz Arbanasa odmah stječe prednost od 10:2, međutim, dopušta gošćama da dođu na 15:14. Domaće opet idu na 22:17 pa 24:20, ali gošće izjednačuju. Tada je, uz najbolju u ovom susretu, Andreu Sorić, konačno proradila Lucija Duka koja dvaput uspijeva proći blok Sinjanki i Arbanasima donijeti drugi set.
Arbanaške se u trećem setu drže do 6:6, a onda staju i ekipa Sinja lako rješava taj set, 11:25 u svoju korist.
Četvrti set Zadranke su odlučne u namjeri da gošćama ne prepuste ni bod. Počinju dobro, 8:3 i 11:4 sve do 21:12. I ponovo dopuštaju gošćama izjednačiti na 22:22, praveći seriju 1:10. Kod gošći je odlično odigrala Ana Sušić, za čije snažne smečeve domaće nisu imale rješenja. Arbanasi su u završnici imali iznimno raspoložene Andreu Sorić i Luciju Duku, koje su uspijevale poentirati ono što je momčad uspjela obraniti. Sinjanke su imale jednu set loptu, a Zadranke su iskoristile tek svoju petu za konačnih 30:28.
Tako je ove sezone kvalitetna ekipa Sinja temperamentnog trenera Ivice Zorice u gostima sva tri puta izgubila u Zadru, ne dobivši od Zadra II, Donata i Arbanasa niti bod.
– Trebali smo ih i uvjerljivije dobiti, ali treniramo samo jednom tjedno jer naša dvorana još nije u funkciji. Posebno bih istaknuo Katarinu Duku koja je puno napravila u početnoj postavi – rekao je Karlo Lisica, trener Arbanasa.

ARBANASI – SINJ 3:1

(25:23, 26:24, 11:25, 30:28)
ZADAR – Dvorana Policijske uprave. Suci: Vedran Juravić i Nenad Čotrić (oba Zadar).
ARBANASI: M. Marinović, Komazec, Frleta, Vučetić, L. Duka, K. Duka, Sorić, Kero, Ćurko, S. Marinović. Trener: Karlo Lisica.
SINJ: Grčić, Bikić, Jenjić, Macan, Zorica, Jukić, Mijić, Sušić, Majstorović. Trener: Ivica Zorica.