HT PREMIJER LIGA Puhali na hladno, pa se zagrijali na plus 41

23.03.2019. 20:43
HT PREMIJER LIGA Puhali na  hladno, pa se  zagrijali na  plus 41

Iako se pred odlazak  u Sinj u stožeru Zadra puhalo i na hladno s obzirom na negativne rezultate u posljednje vrijeme  bez problema su uknjižena nova dva boda s kojima su barem za jedan dan ostali usamljeni  na vrhu HT Premijer lige.

Sinjani su u ovoj utakmici bili tek statisti dok su igrači Ante Nazora kao  rijetko dosad u utakmicama domaćeg prvenstva pokazali autoritativnu  igru i praktički na otvaranju  prelomili pitanje pobjednika. Iako u prvih  pet minuta nije izgledalo tako, jer je semafor pokazivao tek 4:4 i napadački su i jedna i druga momčad izgledale potpuno obezglavljeno. No,  do konca prve četvrtine favorizirani Zadar je serijom 18:4 odveo utakmicu u željenom smjeru. Nastavila se ista priča i u drugoj četvrtini. Igrači s  klupe Alkara ubacivali su poene na kapaljku dok su gosti nemilice trpali  njihov koš. Vukovićeva trica je donijela najvećih 15 razlike (10:25) kojih  su Krajina i Božić podebljali do plus 21 (10:31).

Ubacio je i Alkar nakon  toga nekoliko koševa, no na drugoj strani preveliku su rupu ostavljali u  svom reketu gdje je nakon Dašića i Vukovića u prvoj dionici nered nastavio praviti Planinić. Marić se nadovezao tricom i prednost je narasla pred  odlazak u svlačionice na plus 28 (21:49). Prvih 20 minuta je pokazalo da  domaći sastav nema što tražiti u nastavku osim časnog poraza, jer su uz  prosječno izdanje Zadra koji je u Sinj došao bez Luke Žorića iskazali potpunu nepreciznost, pa su tricu gađali 0-11 dok su i u skoku po čemu su  poznati također izgubili bitku (18-24). Stoga je svojevrsno mini buđenje  Alkara serijom 16:4 početkom treće četvrtine predstavljalo tek njihov labuđi pjev. Uspjeli su se približiti  na 16 poena zaostatka (37:53) na što su  Zadrani imali spreman odgovor preko Marića i Krajine koji su ubacili devet poena u nizu (37:62) i tako  potopili sve nade domaćina za eventualnim povratkom. Najbolji u redovima pobjednika bio je Vuković s učinkom za svaku pohvalu. Riječanin je ubacio 21 poen te još imao 9 skokova, 5 asistencija i 5 ukradenih lopti, a pratio ga je  Planinić s 17 ubačaja.

ALKAR 62

ZADAR 103

(8:22, 15:27, 18:18, 21:36)

SINJ – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Alfred Jovović, Leo Roglić, Branimir Galić.

ALKAR: Brown 10, Jurela, Tvrdić, Šimunović, Markulin 10, Marić 15,  Šipić 7, Svalina, Šamadan 2, Žuljević 1, Vučić 17. Trener: Srđan Helbich.

ZADAR: Bašić 10, Marić 11, Krajina 8, Dašić 10, Vuković 21, Brzoja 12,  Špralja, Little 5, Božić 9, Planinić 17. Trener: Ante Nazor.

Šut za dva: Alkar 21-46 (45%); Zadar 30-46 (65%).

Šut za tri: Alkar 3-24 (12%); Zadar 11-23 (47%).

Slobodna bacanja: Alkar 11-17 (64%); Zadar 10-16 (62%).

Skokovi: Alkar 39 (23+16); Zadar 41 (32+9).

Pobjeda Zadranki u Osijeku

U 21. kolu Prve lige košarkašice Zadra košem Lare Nikpalj Vukorepe četiri sekunde prije kraja pobijedile su danas u Osijeku Mursu s 70:68 i tako došle na korak do  potvrde plasman u doigravanja za prvakinje. Za taj će im doseg u zadnjem kolu trebati pobjeda kod kuće protiv Medveščaka ili kiks Trešnjevke odnosno Pule, s kojima  "bijelo-plave" imaju bolji međusobni skor. Ana Vrsaljko ubacila je protiv Murse 20  poena, a imala je i deset skokova. Dvostruki-dvostruki učinak ostvarila je i Ana Mandić (11 poena, 14 skokova).

Redoslijed: 1. Medveščak 19-2, 2. Split 18-3, 3. Pula 16-5, 4. Zadar 15-6, 5.  Trešnjevka 2009 14-6…