U Pulu po finale

Autor: Viktor Bogut

22.04.2009. 22:00

Zadarski stolnotenisači lako su došli do prve pobjede, a konačnu potvrdu finala tražit će u subotu u Puli

Stolnotenisači Donata u prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske uspjeli su iskoristiti prednost domaćeg terena i svladati mladu momčad Pule. Baš kao što je i trener Denis Karlović najavljivao, dobri, ali “zeleni” Puljani nisu uspjeli izdržati pritisak polufinala, tako da su zadarski stolnotenisači prilično lako došli do prve pobjede, a konačnu potvrdu finala tražit će u subotu u Puli.
Najzanimljiviji dvoboj bio je onaj uvodni, između Davora Karlovića i najboljeg igrača Pule, Brazilca Erica Mancinia. Brazilac je krenuo silovito. Riješio prvi set u svoju korist i malo šokirao zadarskog veterana. Ipak, Karlović vraća izgubljeno i u drugom setu vrlo lako dolazi do 11:5. Kada se očekivalo da će Zadranin riješiti bez problema partiju u svoju korist, Mancini ubacuje u brzinu više. Dobiva treći set, a u četvrtom dolazi do 3:6. Imao je solidnu loptu za veliko vodstvo, ali promašuje je, Karlović osvaja i idući poen, nakon čega klupa Pule zove minutu odmora. To se pokazao kao krivi potez, budući da se tijekom pauze Karlovioć smirio, sredio servis i na kraju serijom od 8:0 s 11:6 izjednačio. Ključan poen u odlučujućem setu dogodio se pri vodstvu Karlovića od 5:4. Nakon duge izmjene u kojoj se Mancini branio, a Karlović napadao, mladi Brazilac ipak nije mogao izdržati. Nakon toga je Karlović otišao na 8:4 i riješio partiju u svoju korist. Puljani su, doduše, preko Stankovskog izjednačili. (Pre)mladi zadarski igrač Josip Miljković nije mogao parirati ipak nešto boljem i iskusnijem gostujećem igraču. No, isto tako Slavić nije mogao parirati zadarskom Kinezu Jia Zhengu, a ni pulski par nije imao šanse protiv zadarskog. Konačnu potvrdu donio je Karlović, koji je svladao Slavića s 3:1.

DONAT – PULA 4:1

Karlović – Mancini 3:2 (9:11, 11:5, 6:11, 11:6, 11:7), Miljković – Stankovski 0:3 (6:11, 6:11, 3:11), Zheng – Slavić 3:0 (11:3, 11:8, 11:7) , Zheng/Karlović – Slavić/Mancini 3:0 (11:8, 11:8, 11:6), Karlović – Slavić 3:0 (4:11, 11:8, 11:1, 11:3).