Marić promašio za prvu gostujuću pobjedu

22.04.2012. 22:00
Marić promašio za prvu  gostujuću pobjedu

Izgleda da nije suđeno košarkašima Sonik-Puntamike ove sezone uzeti pobjedu na gostovanju. Ovog puta bili su jako blizu tom cilju u utakmici protiv Kvarnera koja je nosila vrijedna dva boda u mrtvoj utrci za opstankom skupa s VROS Dardom i Dubrovnikom. No, za takav podvig trebalo je ipak malo više sreće i spretnosti u posljednjim sekundama utakmice koja je završetkom svoje treće dionice mirisala na još jedan visoki poraz zelenih.
U četvrtu četvrtinu su Puntamičani ušli grogirani od naleta Riječana koji su serijom 12-3 došli do najveće prednosti u utakmici, +16 (62-46). Izgledalo je kao da je pitanje pobjednika riješeno, no igrači Marka Selina izvukli su zadnje atome snage i pokrenuli veliki povratak u žive. Sve je načeo Jurjević tricom i dvicom, a nastavili su u sličnom ritmu Grabovac i Pešut te se osam minuta prije kraja velika prednost Riječana istopila na samo +9 (65-56). Uslijedio je novi udar zelenih nakon kojeg su potpuno došli u egal s Kvarnerom. Jurjević s četiri te Pešut sa šest poena anulirali su zaostatak na minimum (69-68) tri minute prije kraja. Riječani preko Blajića i Bobana dolaze ponovno do zraka ulaskom u posljednju minutu s +4, (74-70), no Marić je ubacio tricu, a Šarlija nakon jednog pogođenog bacanja Šimovića donosi poravnanje (75-75). U napad su nakon toga krenuli domaći igrači koji su izgubili loptu te je za posljednjih 10 sekundi lopta pripala Puntamičanima. No, nespretnost Šarlije vratila je posjed Kvarnerovcima. Čakarun pravi prekršaj na Juričiću koji stavlja jedno bacanje (76-75), dok Marić nije uspio u preostalih nekoliko sekundi ubaciti tricu s 10 metara te su bodovi kao i svaki put ove sezone kad su u pitanju gostovanja Puntamičana ostala na domaćem terenu.
Inače je u prve tri četvrtine puno bolji protivnik bio domaćin koji je uspio nakon vodstva zelenih početkom druge dionice (18-22) ući u jedno plodno razdoblje. Tada su glavne konce vukli Češković, Juričić i Šimović koji su do kraja utakmice ubacili kombinirano 44 poena od ukupno 76 Riječana. Kod Sonik-Puntamike najrazigraniji je bio Marić s 20 poena, a slijedili su ga Pešut s 14 i Čakarun s 11 poena. Valja istaknuti veliku nepreciznost zelenih s trice. Od 29 pokušaja tek ih je šest pronašlo put kroz mrežicu, a negativni rekorder svakako je bio Luka Drezga koji je završio utakmicu s tek 7 poena za što je potrošio čak 14 lopti. Tricu je gađao 1-10, a dvicu 1-4.

KVARNER 2010 – SONIK-PUNTAMIKA 76:75

(18:17, 22:16, 22:13, 14:29)
RIJEKA – Dvorana Dinka Lukarića. Gledatelja: 350. Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Krunoslav Peić (Slavonski Brod), Denis Hadžić (Pula)
KVARNER 2010: Češković 13, Blajić 15 (7-8), Kučan, Šimović 13 (3-4), Surina, Juričić 18 (3-4), Cinac 4, Pehar 5 (1-2), Boban 8, Legović, Širko, Lipovšćak. Trener: Aramis Naglić.
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina, Marić 20, Segarić, Čakarun 11 (1-3), Pešut 14 (5-7), Drezga 7 (2-2), Glavan, Zagorac, Jurjević 9 (2-2), Grabovac 4, Ramljak 4 (1-2), Šarlija 6 (2-2). Trener: Marko Selin.
Šut za 2: Kvarner 19-30 (63%); Sonik-Puntamika 22-35 (63%).
Šut za 3: Kvarner 8-20 (40%); Sonik-Puntamika 6-29 (21%).
Slobodna bacanja: Kvarner 14-18 (78%); Sonik-Puntamika 13-18 (73%).
Skokovi: Kvarner 26 (19+7); Sonik-Puntamika 17 (11+6).

Darda najveći dobitnik 7. kola

U 7. kolu Lige za ostanak najveći posao je napravila VROS Darda koja je na svom terenu porazila Dubrovnik. Taj rezultat u nezavidan položaj za posljednje tri utakmice stavlja Puntamičane i Dubrovčane koji sad zaostaju dvije pobjede za Baranjcima. Tko će do kvalifikacija, a tko je taj koji će ispasti u A-2 ligu najbolje će pokazati sljedeća dva domaćinstva Sonik-Puntamike u kojima dočekuje redom VROS Dardu pa Dubrovnik. Pobjede u tim utakmicama zelenima garantiraju izbjegavanje posljednjeg mjesta.