Ivan Santini zabio 15. gol ove sezone

U devetom kolu Lige za prvaka Belgije Kortrijk je na domaćem terenu odigrao neriješeno 2-2 protiv Anderlechta, a izjednačujući pogodak postigao je zadarski napadač Ivan Santini. Gosti su početkom drugog poluvremena poveli 2-0, golovima Dennis Praeta u 49. i Aleksandra Mitrovića u 53. minuti, da bi Brecht Capon u 76. vratio domaće u igru. Četiri minute kasnije na scenu je stupio Santini, koji je u srcu kaznenog prostora, na nekih desetak metara od gola, prsima primirio centaršut Teddyja Chevaliera sa desne strane, a onda desnom nogom kirurški precizno pogodio od lijeve vratnice u gol. Zadranin je tako na najbolji mogući način proslavio 26. rođendan. Bio mu je to 15. zgoditak ove sezone, a drugi u Ligi za prvaka. Kolo prije kraja Kortrijk je na šestom mjestu sa 34 boda i još uvijek može dohvatiti peto mjesto, koje vodi u kvalifikacije Europske lige, a koje trenutačno drži Charleroi sa 36 bodova. Za to bi u posljednjem kolu trebao pobijediti na gostovanju kod drugoplasiranog Cluba Bruggea, koji se bori za Ligu prvaka, a da Charleroi izgubi od Standarda u Liegeu. Pobjedom upravo protiv Standarda 2-0 na domaćem terenu, naslov prvaka Belgije je po prvi put u povijesti osigurao Gent. Klub, čiji je član i bivši igrač Zadra Ante Puljić, kolo prije kraja ima 49 bodova, pet više od Cluba Bruggea, a šest više od Anderlechta.