Juniori i kadeti Zadra prvaci Dalmacije

Uspjesi mlađih uzrasta kluba sa Stanova
Obje selekcije prvo mjesto potvrdile su jučerašnjim pobjeda na gostovanju kod Zmaja u Makarskoj
HNK Zadar
VESELA SVLAČIONICA - Juniori Zadra

Nakon jučerašnje pobjede u Makarskoj u 29. kolu protiv Zmaja kadeti Zadra su postali prvaci Prve dalmatinske nogometne lige (Središte Split). Zadrani su poveli golom Vice Miletića u 2. minuti, a na 2:0 je povisio Mateo Bačić u 29. minuti. Zmaj je smanjio u 35. minuti i do kraja se rezultat više nije mijenjao. Mladići trenera Ante Morića su kolo prije kraja na 78 bodova (24 pobjede, 3 neriješena, 1 poraz) te se u zadnjem kolu u Zadru sastaju sa splitskim Adriaticom. Utakmica će biti bez rezultatskog značaja ako pioniri Zadra dan ranije osvoje najmanje bod u srazu s vršnjacima iz biogradskog Primorca. To bi značilo da su se pioniri i kadeti plasirali u kvalifikacije za Prvu HNL, nakon što su identičan rezultat prošli tjedan postigli i juniori klub sa Stanova.

- Naši rezultati su potvrda dobrog rada u ovoj sezoni. Čestitke igračima na trudu i zalaganju, oni su najzaslužniji za ovaj veliki uspjeh. Malo ćemo proslaviti prvo mjesto, a nakon toga kreću pripreme za kvalifikacije za Prvu HNL - kaže Ante Morić, trener zadarskih kadeta.
Juniori Zadra, koji su ranije izborili kvalifikacije za najviši rang, nakon pobjede u Makarskoj 1:0 postali su i prvaci Prve lige, ponovivši tako uspjeha kadeta. Momčad sa Stanova slavila je protiv Zmaja golom Daniela Glavića u 41. minuti. Ova je selekcija u sezoni 2021./22. ubilježila 24 pobjede i pet poraza, što je bilo dovoljno za prvo mjesto i titulu prvaka Dalmacije. Domaća utakmica u posljednjem kolu protiv Adriatica na Višnjiku rezultatski više ništa ne može promijeniti. Kvalifikacijske utakmice će se održati u lipnju.

- Čestitke igračima na osvojenom prvom mjestu. Zahvalio bih i roditeljima igrača koji su dali veliku podršku tijekom sezone te svima koji su pokazali veliku ljubav i privrženost svom gradu i svom klubu. Vjerujem da će tako ostati i do kraja kvalifikacija - ističe Zvonimir Jurić, trener juniora Zadra.