Megi Lerga i Filip Šakić srebrni

23.06.2021. 07:24

U Zaprešiću je prošli vikend održano kadetsko i juniorsko Prvenstvo Hrvatske u organizaciji Hrvatskog taekwondo saveza. Sudjelovalo je 196 kadeta i 157 juniora iz 43 kluba, a među njima i troje juniora i jedna kadetkinja Taekwondo kluba Zadar, koje je vodio trener Mladen Uskok. Najbolji rezultat ostvarila je juniroka Megi Lerga (+ 68 kg) nakon što je u jakoj konkurenciji osam natjecateljica osvojila srebrnu medalju. U četvrtfinalnu borbu je ušla protiv Klare Dabo Peranić (Osvit) koju je pobijedila 12:5. U polufinalu je bila uvjerljiva (12:4) protiv Vite Juras (Zaprešić) dok ju je u finalu zaustavila (0:8) Nikolina Mesić (Jastreb). Juniroka Noeli Torić (- 55 kg) je u prvoj borbi dobila za protivnicu Hanu Ivas (Čigra) protiv koje je prvu rundu odradila odlično i povela, ali je na kraju izgubila (10:18). Junior Frane Pavić (- 73 kg) je u borbi za plasman u polufinale bio bolji od Ivana Latkovića (Prana) s 11:10 nakon čega je poražen od Ante Kovača (Marjan) s 22:0 pa je osvojio brončanu medalju. Kadetkinja Jana Božica Gečević (- 51 kg), koja je prvi put nastupila na državnom natjecanju, ostala je na jednoj pobjedi (26:24) protiv Leone Gašpar (Olympic Knin).
U Zaprešiću su pod vodstvom trenera Luke Šoše nastupili i članovi Taekwondo klub Obrovac među kojima je najupješniji bio junior Filip Šakić (+78 kg), osvajač srebrne medalje. U polufinalu je Šakić pobijedio Valentina Plaveca (Martin Grad) s 9:2 nakon čega ga je u finalu zaustavio Daniel Barun (Kwan) koji je bio bolji s 18:13. Juniorka Teodora Milić (-59 kg) i kadetkinja Mihaela Jurjević (- 55 kg) zaustavljene su u prvom kolu. Milić je izgubila od Fani Gelo (Zaprešić) s 9:2 dok je Jurjević s 8:7 poražena od Hane Sukurice (Osvit). U ukupnom redoslijedu juniorskog natjecanja Zadar je osvojio 13., a Obrovac 17. mjesto. U kadetskoj konkurenciji Zadar je završio na 35., a Obrovac na 41. mjestu. U subotu 26. lipnja u dvorani Taekwondo kluba Zadar održat će se Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore.