Zadrani spasili bod: I Lučkom soli na Repić

23.09.2018. 18:15

Nakon Sesveta (3:3) Zadrani su na gostovanju odigrali  još jednu dramatičnu utakmicu u kojoj su ponovno nadoknadili dva gola zaostatka,  ovaj put i s igračem manje. Prva konkretnija akcija donijela je vodstvo  domaćih u 22. minuti. Zadarska obrana nije dobro očistila jednu loptu,  koja je došla do Ceraja, a ovaj je s 15-ak metara iz voleja neobranjivo  pogodio – 1:0. Bio je to tek početak nevolja za momčad sa Stanova koja  je u 27. minuti ostala s igračem manje. Nakon centaršuta igrača Lučkog  iz slobodnjaka s desne strane, lopta je prošla pored suprotne vratnice i  otišla u gol-aut, a sudac Ivan Matić iz Osijeka dosudio je povlačenje  Ante Sarića nad protivničkim igračem. I uz jedanaesterac kaznio igrača  Zadra i crvenim kartonom. Vratar Bender je obranio udarac Polića s bijele točke, ali je napadač Lučkog prvi došao do odbijene lopte i zabio  za 2:0. Bio je to signal treneru Krešimiru Sunari za prvu izmjenu pa ja  nakon pola sata umjesto Kristijana Jurića u igru ušao Franko Surać.  Ipak, prvih 45 minuta nisu donijeli konkretniju akciju Zadrana.
U drugom poluvremenu druga slika. Zadar s desetoricom kreće po  izjednačenje. U 56. minuti odličan ubačaj Pranića s lijeve strane Repić  je dočekao na korak-dva od gola i glavom zabio za 2:1. Bio je to okidač  za još žešće napade na gol Lučkog, posebno nakon ulaska u igru povratnika Vlatka Blaževića. U 73. minuti dobra prilika za Majića, koji je s  desnog vrha 16-erca pucao preko gola. Tri minute kasnije izjednačenje.  Nakon ubačaja s desne strane Repić je ponovno spretan pred golom  Koprića i glavom pogađa za 2:2. Krenuli su Zadrani potom i po treći  gol, koji su mogli zabiti i domaćini. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Filipović je promašio stopostotnu priliku s jednog metra. U  međuvremenu i domaćini su ostali s igračem manje (drugi žuti Vajdovčića) pa je na kraju sve završilo remijem. I u broju igrača i u golovima.

– Junački izvučen bod – napisali su na twitter profilu Zadra.

Druga HNL

Rezultati 5. kola:  Lučko – Zadar 2:2, Šibenik – Solin 3:2, Sesvete – Hr. dragovoljac 3:1, Kustošija – Varaždin 2:1, BSK – Međimurje 3:2, Dugopolje – Osijek II 1:0, Hajduk II – Dinamo II 2:0.

14.Dugopolje 5 1 0 4 4:9 3

6. kolo: Zadar – Dugopolje (subota 29. rujna, 16 sati).

LUČKO 2
ZADAR 2

LUČKO – Igralište Lučko. Gledatelja: 400. Sudac: Ivan Matić. Pomoćnici: Dino Knez (obojica Osijek), Totić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ceraj (22'), 2:0 Polić (29'), 2:1 Repić (54), 2:2 Repić (76'). Žuti kartoni: Polić, Travaglia, Luetić, Batarelo (Lučko), Pranić, Jerbić (Zadar). Crveni  kartoni: Sarić (27' – Zadar); Vajdovičić (drugi žuti, 90' – Lučko)
LUČKO: Koprić, Knezović, Lončar, Filipović, Batarelo, Ribić, Polić (od  76' Belak), Ceraj, Mladen (od 65' Luetić), Marić (od 65' Travaglia), Vajdovčić. Trener: Dražen Biškup.
ZADAR: Bender, Repić, Pranić, Sarić, Iveljić, Župan (od 46' Begić), Majić, Jerbić, Matić (od 56' Blažević), Jurić (od 30' Surać), Lepinjica. Trener:  Krešimir Sunara.