Šetnjom protiv drugoligaša do četvrtfinala Krešinog kupa

Košarkaši Zadra svladali Pulu 1981 u osmini finala
Branitelje naslova u ovoj utakmici učinkom je predvodio Jordano s 20 koševa, Marčinković je zabio 18, a Thompson 16 poena
KK ZADAR
Zadar bez problema ušao u najboljih osam u Krešinom kupu

Nakon što su u samo tri dana odradili obveze s pobjedničkim nazivnikom i u regionalnoj ligi (Krka) i u HT Premijer ligi (Šibenka), košarkaše Zadra jučer je ponovno čekao izlazak na parket, ovog puta na trećoj »fronti«, u sklopu Kupa Krešimira Ćosića. Svoj put prema obrani naslova Anzulovićevi igrači započeli su od osmine finala koja ih je namjerila na megdan lideru Druge lige - zapad, sastavu Pule 1981 kojeg su porazili s 36 koševa razlike. Čak tri kvalitativna ranga između ova dva sastava nagovijestila su potpunu izvjesnost ishoda i prije sudačkog podbacivanja, pa zato treneru Zadra glavobolju nije zadavala nesvakidašnja situacija da je u ovaj sraz bio primoran ući s minimalnim brojem igrača u zapisniku, njih osam. U Zadru su ostali Dominik Mavra, Domagoj Vuković, Aleksandar Bursać, Tomislav Buljan i Krševan Klarica, no nije se uopće osjetio njihov izostanak jer se i osmorka koja se našla u najvećem istarskom gradu bez ikakvih problema razračunala sa sastavom kojeg s klupe predvodi nekadašnji hrvatski reprezentativni centar Sandro Nicević. Rezultatska neizvjesnost održala se tek kroz uvodnih pet minuta dvoboja (9:10), sve dok prva Anzulovićeva rotacija nije unijela potpunu pomutnju u domaće redove. Do kraja prve četvrtine Zadar je stisnuo u obrani i počeo pogađati izvana (Carter, Marčinković), dok su sve češći bili njihovi izlasci na liniju za bacanja. Iz perspektive Puležana 11 minusa (14:25) nakon početnih deset minuta izgledali su još i perfektno, obzirom na provaliju u koju su upali u drugoj dionici. Prednost abaligaša rasla je iz minute u minutu, a tomu su egzekucijom najviše doprinijele mini serije Drežnjaka, Cartera i Brale pa se pred nastavak višak Zadrana napuhao do visokih 32 razlike (22:54), dok se jedini kvalitetniji period domaćih igrača u toj četvrtini zbio na njenom kraju kad su i uspjeli vezati dva uspješna napada spustivši zaostatak na 28 minusa (26:54). Nastavak je donio spuštanje papučice s gasa što je Pula iskoristila za održavanje na za njih pristojnih tridesetak poena zaostatka. Branitelje naslova Krešinog kupa u ovoj utakmici učinkom je predvodio Jordano s 20 koševa, Marčinković je zabio 18, a Thompson 16 poena.