Subota, 27. travnja 2024

Bez medalje sa seniorskog PH

23.03.2011. 23:00

U  ožujku su karataši Karate kluba B iz Biograda na Moru  imali brojna natjecanja, na  kojima su postigli dobre rezultate. Proteklog vikenda na  turniru u Milanu nastupio je  Ante Mrvičić s reprezentacijom Hrvatske u kategoriji  seniora (-84 kg). On je nakon  pobjede u prvom kolu ispao u  četvrtfinalu. Istog dana u Sukošanu je održano Prvenstvo  Dalmacije u karatama za sve  uzraste. Nastupalo je više od  200 natjecatelja, a za Biograd  su nastupile dvije natjecateljice u kategoriji mlađih  učenica. Barbara Pešić izgubila je u prvom kolu, dok se  Ena Novaković okitila  brončanom medaljom, nakon  nastupa u repasažu, što je  izuzetno vrijedno za ovu talentiranu sportašicu na početku karijere. U Jastrebarskom,  na Prvenstvu Hrvatske za  učenike prvi put je nastupio  Roko Panđa (-38 kg) koji je  dogurao do drugog kola. Ena  Novaković (-32 kg) također je  poražena, dok je Petra Mitrović (+40 kg) upisala prvu  pobjedu, a u drugoj borbi je  izgubila. U Đakovu je  održano seniorsko Prvenstvo  Hrvatske gdje je nastupilo  preko 280 natjecatelja iz  50-ak klubova. Karate klub B  je nastupio sa četiri natjecatelja. Dino Tomić (-67 kg)  povratnik u klub, Davor Budan (-84 kg) i Frane Mikulić  (-75 kg) izgubili su u prvom  kolu. Niti Ante Mrvičić (-84  kg) nije išao mnogo dalje.  Poražen je u drugom kolu, od  reprezentativnog kolege Marka Miloša iz Zagreba.