Bibinjcima crno u Crnom

Autor: Z L

23.05.2010. 22:00

DALMATINAC – BIBINJE 7:1
CRNO – Igralište Dalmatinca. Gledatelja. 100: Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Milan Torbarina-Sveto (Debeljak). Strijelci: 1:0 Viduka (18′), 2:0 Janković (22′), 2:1 Hrvoje Režan (26′), 3:1 Franov (44′), 4:1 Jurjević (62′), 5:1 Blagdanić (70′), 6:1 Marnika (76′), 7:1 Čirjak (81′).
DALMATINAC: Mile Grgurević, Matej Grgurović, Jurjević, Pupovac, Blagdanić, Viduka, Janković, Vulić, Števanja, Marić, Franov. Još su igrali: Marnika, Bašić i Čirjak. Trener: Mate Grgurović.
BIBINJE: Bralić, Iglić, Bugarija, Zvonimir Režan, Bilić, Sorić, Mate Režan, Šimunić, Hrvoje Režan, Lukić, Sikirić. Trener: Nado Kovačević.
U fer i korektnoj utakmici u derbiju začelja nogometaši Dalmatinca su od prve minute pa sve do kraja utakmice bili uvjerljivo bolji od gostiju iz Bibinja, što govori i visoki rezultat. Od svih ovih strijelaca moramo izdvojiti gol Denija Viduke u 18. minuti s 25 metara. Tukao je pod samu prečku pokraj nemoćnog vratara Stipe Bralića. Gol koji, također, treba istaknuti je onaj za 4:1 Marka Jurjevića, koji je sa 40 metara poslao loptu u same rašlje pokraj nemoćnog vratara Stipe Bralića.
PAKLENICA – GORICA 2:3
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Knez. Pomoćnici: Petar Martić (Pag) i Milan Torbarina (Debeljak). Strijelci: 0:1 Kamber (7′), 1:1 Kovačević (22′), 2:1 Galešić (54′), 2:2 Kamber (83′), 2:3 M. Tokić (90′). Crveni karton – Dražen Dokoza (Paklenica) 55. minuta, drugi žuti.
PAKLENICA: Jaklin, Tadić (od 59′ Boban), Zanić, Zelenika, Dokoza, Ivković, Stanić, Kovačević (od 79′ Koić), Galešić, Zdunić, Marijanović. Trener: Tomica Milovac.
GORICA: Erlić, Batur, N. Ikić (od 75′ K. Ikić), G. Mikulić, J. Ikić, M. Tokić, A. Batur (od 81′ S. Tokić), Čirjak (od 17′ Dević), Jurjević (od 57′ Smokrović), Kamber (od 64′ P. Mikulić). Trener: Mile Batur.
Već u 7. minuti dokazali su nogometaši Gorice da će biti neizvjesna utakmica, jer su preko Kambera postigli zgoditak za vodstvo. Nisu se predavali ni domaćini i u 22. minuti su poravnali da bi takav rezultat ostao do kraja prvog dijela. Obostrana dobra igra donijela je kod domaćina još jedan zgoditak Galešića u 54. minuti da bi pred kraj susreta Kamber i Marin Tokić riješili susret u korist Gorice.
NOŠK – ZEMUNIK 2:2
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Lerga (Zadar). Pomoćnici: Željko Margetić i Damir Dukić (oba Zadar). Strijelci: 0:1 Ćurković (18′), 1:1 J. Baždarić (64′), 2:1 I. Čolak (80′), 2:2 Alvir (89′).
NOŠK: A. Buterin, J. Baždarić, T. Buterin (od 54′ H. Čolak), Pavasović, Anzulović, Vlatković (od 54′ Radošević), Oštrić, Aliju, Badžoka (od 35′ Sinovčić), I. Čolak, I. Buterin. Trener: Željko Bakarić.
ZEMUNIK: Krnčević, J. Šestan (od 46′ Kasap), A. Šestan, Marušić, Paleka, Ćurković, Radović, Šarić, Dr. Fabijan, Šare, Da. Fabijan (od 46′ Alvir). Trener: Milivoj Krnčević.
Gosti iz Zemunika došli su u vodstvo u 18. minuti kada je gornji lijevi kut glavom pogodio Ćurković s 12 metara. U prvom dijelu bilježimo šanse Ćolaka u 17. minuti kada se lopta od stative odbila u polje i udarac sa 40 metara, lopta se od stative odbila u aut. U drugom dijelu NOŠK je krenuo malo borbenije i najbolji igrač ovog susreta Jure Baždarić udarcem glavom sa 6 metara iskosa po sredini gola u 64. minuti. Na 2:1 povisuje Čolak u 80. minuti na dodavanje Anzulovića udarcem s osam metara u donji lijevi kut nemoćnog golmana Krnčevića. U posljednjim minutama utakmice nakon slobodnog udarca s 35 metara visoka lopta je ubačena u šesnaesterac domaćina, visoko je skočio Alvir i glavom pogodio mrežu NOŠK-a za konačni rezultat 2:2.
ARBANASI – ŠKABRNJA 3:3
ZADAR – Igralište Bagat. Suci: Zvonimri Sinovčić. Pomoćnici: Tadija Babić i Ante Zubčić. Strijelci: 1:0 J. Dadić (21′), 2:0 Rukavina (26′), 2:1 Š. Ivković (41′), 2:2 A. Pavlović (51′ – 11 m), 2:3 A. Mičić (65′), 3:3 I. Novak (90′ + 1).
ARBANASI: S. Medić, S. Atelj, M. Pedišić, Š. Kresović, I. Prendža, A.Fain, I. Rukavina, I. Novak, J. Dadić, M. Svetić, Z. Fantov, J. Bilaver. Trener: Lenard Vukić.
ŠKABRNJA: K. Dražević, S. Bilaver, M. Bilaver, A. Mičić, Š. Klarin, D. Đerđa, A. Perica, A. Vrsaljko, I. Šarić, Š. Ivković, A. Pavlović. Još su igrali: L. Karlić, I. Grubić, K. Ražov, P. Jurić. Trener: Luka Hržina.
U vrlo dinamičnoj utakmici momčad Arbanasa nametnula se kao dostojan protivnik vodećoj Škabrnji i uspjela je u prvom dijelu postići dva pogotka. Škabrnja je smanjila rezultat u 41. minuti, a poravnala u 51. minuti. U nastavku Škabrnja je igrala bolje. Promašila je nekoliko dobrih prilika, a Šime Klarin je u 65. minuti postigao pogodak za vodstvo gostiju. U sučevoj nadoknadi odnosno u 91. minuti domaća momčad je poravnala na 3:3 što je i konačni rezultat.
PAKOŠTANE – VRČEVO 4:1
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja 120. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Damir Kraljević (Zadar). Strijelci: 1:0 Vujević (8′), 2:0 Kostović (28′), 3:0 Vujević (35′), 3:1 Iv. Števanja (70′ – 11 m), 4:1 Skroče (74′).
PAKOŠTANE: Knez, Anić (od 46′ Mi. Barešić), Vulin, Ma. Barešić, Kurtov, Lacman, Kostović, Skroče, Vujević (od 46′ Lalin), Maksan, As. Gegollaj. Trener: Marija Lamešić.
VRČEVO: Dević, Š. Katuša, R. Katuša, I. Števanja, Kombura (od 62′ A. Galešić), Iv. Števanja, S. Števanja, I. Galešić, M. Galešić, J. Števanja, Iv. Katuša. Trener: Željko Števanja.
Pred malim brojem gledatelja domaći su bili bolji tijekom cijelog susreta i zasluženo osvojili bodove. U 8. minuti Skroče je idealno proigrao Vujevića, koji je s 10 metara prizemnim udarcem pogodio mrežu za vodstvo domaćina. Povisuje Kostović u 28. minuti udarcem iz blizine nakon što se Lacman na dodavanje Kurtova probio po desnoj strani i zavrnuo pred vratima Devića. U 35. minuti, nakon udarca iz kuta, odbijenu loptu od strane obrane prihvatio je Vujević, šutirao i pogodio. Gosti su smanjili u 70. minuti preko I. Števanje iz dosuđenog kaznenog udarca. Vratar domaćih je dobro procijeno stranu izvođenja i rukama je dotaknu loptu, ali ona je ipak završila iza njegovih leđa. Konačan rezultat postavio je Skroče u 74. minuti.
VELEBIT – NOVA ZORA 2:3
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja: 100. Sudac: Neven Šimunac (Ostrovičke). Pomoćnici: Neven Ražov (Škabrnja) i Anto Ević (Obrovac). Strijelci: 0:1 Njitraj (19′ . 11 m), 1:1 Marković (28′), 1:2 Njitraj (52′), 2:2 Turbić (59′), 2:3 Mandić (72′).
VELEBIT: Juko, Jerković (do 69′ Mišković), D. Grgić, Radočaj, Batarilo, Krešić, Franjić, Antunović, Turbić, Z. Grgić, Marković. Trener: Ivo Marić.
NOVA ZORA: K. Mikas, Miljanić, D. Majica, Kutia, Bobanović, S. Majica, Jergović, Mandić, Šarić, Njitraj. Trener: Femir Eškinja.
Iako su doputovali sa samo deset igrača, a na vratima je bio iskusni napadač K. Mikas, gosti iz Sv. Filipa i Jakova su uspjeli pobijediti domaćine, inače fenjeraše u ŽNL Zadar s 3:2. Posebno su se istaknuli Danijel Njitraj i strijelac pobjedonosnog gola Ivan Mandić koji je u 72. minuti svojim zgoditkom osigurao sva tri boda.
ZLATNA LUKA – CROATIA 3:1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 100: Sudac: Ivan Paleka (Zadar). Pomoćnici:Denis Bačić i Marko Vujević (oba Galovac). Delegat: Vladimir Matoković (Karin). Strijelci: 0: 1 Kresović (3′), 1: 1 Strenja (36′), 2: 1 Pavin (38′), 3: 1 S. Pavin (63′).
ZLATNA LUKA: Josip Dijan, Smolić, I. Oljica, Nadinić,Torbarina, Pašić, D. Brkić, Mihić, Jurica Dijan (od 5′ Strenja), Pavin, K. Oljica (od 64′ Morović). Predstavnik kluba: Emil Sudinja.
CROATIA: Bubnjar, Deković, I. Santini, J. Santini, A. Bolić, J. Bolić (od 78′ Jačan), Baričić, Genda, Kresović, Erlić, Mandić (od 64′ Budanović). Trener: Nino Vidas.
U iznimno korektnoj utakmici domaći su zasluženo pobijedili, iako su Turanjci preko spretnog Jurice Kresovića već u trećoj minuti poveli. Prijelomni trenutak utakmice dogodio se od 36. do 38. minute. Najprije je iskusni Tomislav Strenja na dodavanje Davora Brkića izjednačio da bi niti dvije minute potom Pavin doveo Sukošance u vodstvo. U obostrano otvorenoj igri od nekoliko obostranih prigoda tek je jednu u 63. minuti gotovo maestralno iskoristio nepredvidivi Pavin za konačnih 3:1. Raspoloženi vratari Josip Dijan i veteran Edo Bubnjar zaista su čuvali svoja vrata na nadasve čudesan način. Dobroj utakmici pridonijela je i gotovo besprijekorna sudačka trojka.