8 C°

Luni Mandić četiri medalje

24.06.2021. 07:59

Prošli vikend je u Čakovcu, u organizaciji AK Međimurje, održano Prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje. Na najmasovnijem državnom prvenstavu nastupilo je više od 500 natjecatelja iz 50 klubova. Među njima je bilo i 16 članova Atletskog športskog kluba Zadar koji su osvojili 14 medalja, dvije zlatne, osam srebrnih i četiri brončane postigavši niz osobnih i nekoliko klupskih rekorda.

AŠK Zadar
Mlađa kadetkinja Luna Mandić bila je najuspješnija s četiri odličja, zlatom u skoku u dalj (5,43 m, osobni rekord, klupski rekord mlađih kadetkinja), srebrom na 200 m (26,61 sekundi, osobni i klupski rekord), u skoku u vis (143 cm) te na 60 m (8,16 sekundi, osobni i klupski rekord za mlađe kadetkinje). Srebrnu medalju je osvojila mlađa kadetkinja Cvita Klarić u bacanju vortexa (49,02 m). U konkurenciji kadeta Emilio Pucar je pobijedio na 300 m prepone (42,54 sekunde, osobni i klupski kadetski rekord), na 300 m (39:00 sekundi) i na 100 m prepone je bio četvrti (15.02) dok je u skoku u dalj osvojio šesto mjesto (5.54 m). Srebrne su bile kadetkinje Anita Odžaković u bacanju koplja (500 g) s rezultatom 38,98 m (osobni rekord), Kate Nižić u skoku u dalj (5,67 m) te u skoku u vis (164 cm, osobni rekord) kao i Enea Nikpalj na 100 m prepone (15,08 sekundi, osobni i klupski rekord za kadetkinje). Bronce su kući ponijele Anita Odžaković u bacanju kugle (3 kg) s 12,80 m i u bacanju kladiva (3 kg) s rezultatom 37,37 m (osobni i klupski rekord za kadetkinje), potom Enea Nikpalj na 100 m (12,91 sekundi, osobni rekord). Štafeta mlađih kadetkinja 4×60 m (Mirta Zubčić, Dora Krpeta, Ema Nižić, Luna Mandić) na cilj je stigla peta (32,25 sekundi, klupski rekord), štafeta 4×200 m (Dora Krpeta, Mirta Zubčić, Ema Nižić, Luna Mandić) je imala šesto vrijeme (1.55,10), Dora Krpeta je na 200 m prepone (31,82 sekunde, osobni rekord) bila peta kao i kadetska štafeta 4×100 m (Enea Nikpalj, Ema Plazina, Tamara Jurešić, Kate Nižić, 51,03 sekunde). Ostali rezultati AŠK Zadar: mlađe kadetkinje: 60 m: 27. Ema Nižić (8.76), 42. Lana Miočić (8.95); 80 m prepone: 11. Mirta Zubčić (14.53), 200 m: 24. Ema Nižić (29,24), 37. Lana Miočić (30,21), 200 m prepone: 14. Mirta Zubčić (33,68); kugla: 7. Mirta Zubčić (9,07), 18. Cvita Klarić (7,20). Kadetkinje: 60 m: 24. Ema Plazina (8.52), 30. Tamara Jurešić (8.61), 38. Klara Modrić (8.95), 1500 m: 19. Leona Meter (6.04.07), 20. Marta Golem (6.13.86); 100 m: 6. Kate Nižić (13,09), 27. Tamara Jurešić (13,68), 50. Klara Modrić (14,46); 300 m prepone: 4. Enea Nikpalj (48,67), 11. Leona Meter (53,67); kugla: 8. Ema Plazina (10,11), 13. Marta Golem (8,95).

Fortius i Benkovac
Članovima Fortiusa pripalo je osam medalja. Jakov Pijaca bio je zlatni u bacanju vortexa s najdalje bačenim hicem ove godine, 52.54 m. Najsjajnije odličje s vremenom 1:51:94 osvojila je i štafeta 4×200 m za mlađe kadetkinje: Lukrecija Jerkov, Katarina Madžar, Paola Zubčić, Nina Vrdoljak. Prvi do Pijace na pobjedničkom postolju vortexa bio je Matej Tomašković koji je srebro osvojio s rezultatom 51.22 m. Druga je bila i štafeta 4×60 m za mlađe kadetkinje: Paola Zubčić, Katarina Madžar, Luna Lozić, Nina Vrdoljak. Bronce su osvojili Nina Vrdoljak na 60 m za mlađe kadetkinje (8.34, osobni rekord) i na 200 m s preponama, Melani Pavlović na 60 m za kadetkinje (7.92, osobni rekord) te Noa Stipić u skoku u dalj (5,00 m).
U Čakovcu je nastupilo i deset članova AŠK Benkovac koji su osvojili jedno zlato, dva srebra i jednu broncu. Najuspješnija je bila Marta Marinović, zlatna u štafeti 4×60 metara sa Mihaelom Šunić, Majom Bačić i Korinom Vuksan Ćusom. Pobjedničko vrijeme bilo je 31.40 sekundi, samo pet stotinki slabije od državnog mlađe kadetskog rekorda. Srebro u skoku u dalj Marinović je zaslužila rezultatom 5.34 m dok joj je brončano odličje pripalo u utrci na 200 m (26.70 s). Srebrnu medalju osvojila je kadetska štafeta 4×100 metara: Mihaela Nimac, Nika Gašpar, Valentina Šimunac, Sara Stijepić.