Fortiusu 13 medalja i novi hrvatski rekord

Kadetsko i mlađe kadetsko Prvenstvo Hrvatske
Mlađe kadetkinje Fortiusa Paula Trajkov, Pina Ratković, Daria Kovač i Luna Lozić u štafeti 4x60 m osvojile su zlato i to s novim hrvatskim rekordom (31,09)
AK FORTIUS
Fortiusova štafeta mlađih kadeta 4x60 m

Prošli vikend u Varaždinu je održano Prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe i starije kadete i kadetkinje. Na dvodnevnom natjecanju nastupilo je rekordnih 765 atletičara i atletičarki iz 52 kluba, među kojima su iz Zadarske županije bili AŠK Zadar, Fortius, Alojzije Stepinac, Benkovac, Biograd. Najuspješniji su bili članovi Fortiusa s 13 medalja, AŠK Zadar je osvojio osam medalja, a Benkovac tri odličja. Tribine stadiona Slobode u Varaždinu bile su pune natjecatelja, roditelja i navijača, a ostvareno je nekoliko odličnih rezultata koji daju optimizam da će hrvatska atletika (i) u budućnosti imati svoje mjesto na velikim natjecanjima.

Fortius

Fortius je srušio još jedan hrvatski rekord u štafetama, ovaj put je to djelo mlađih kadetkinja u utrci 4x60 metara u kojoj su Paula Trajkov, Pina Ratković, Daria Kovač i Luna Lozić do zlata dotrčale za 31,09 sekundi. I mlađi kadeti Jakov Bubić, Mario Sorić, Noa Stipić i Venci Šimunić su osvojili zlato na 4x60 m i u svoju riznicu stavili još jedno najsjajnije odličje. Do medalja su stigli i kadetski reprezentativci, Grgo Dominik Anzulović je osvojio srebro u bacanju koplja (47,23), dok su Melani Pavlović na 60 m (7,85) i Jana Bujan u skoku u dalj (5,48) bili treće. U kadetskoj konkurenciji Nina Vrdoljak je osvojila broncu na 100 m (13,01), kao i Miriam Medved na 600 m (1:40,79) te Jana Bujan u skoku u vis (154). U konkurenciji mlađih kadeta Venci Šimunić je bio brončani u skoku u dalj (5,57), a broncu je osvojila i Pina Ratković na 200 m prepone (31,51). Osim dva zlata, Fortius je u štafetama stigao i do nove tri medalje, ovaj put srebrne. Uspjelo su to mlađim kadetkinjama na 4x200 m (Paula Trajkov, Pina Ratković, Daria Kovač, Luna Lozić) s vremenom 1:51,30, potom mlađim kadetima na 4x200 m (Venci Šimunić, Noa Stipić, Mario Sorić, Jakov Bubić) koji su imali vrijeme 1:49,75, te kadetkinjama na 4x300 m (Melani Pavlović, Jana Bujan, Miriam Medved, Nina Vrdoljak, 2:50,07), koje su dan ranije radi pogreške prilikom predaje štafete ostale bez medalje (moguće i zlata) na 4x100 m.

AŠK Zadar

Članovi AŠK Zadar u Varaždinu su nastupili s 19 predstavnika koji su osvojili šest srebrnih i dvije brončane medalje. Druga mjesta osvojili su mlađa kadetkinja Karla Žilić na 80 m prepone (13,22) te na 200 m prepone (30,70 sekundi), potom Cvita Klarić u bacanju vortexa (59,10 m, klupski rekord za mlađe kadetkinje) i u skoku u vis (140 cm) te kadetkinja Kate Nižić u skoku u vis (160 cm) i skoku u dalj (5,62 m). Bronce je osvojio kadet Emilio Pucar na 300 m prepone (40,80 sekundi, klupski kadetski rekord) i u bacanju koplja 600 g (41,90 m). Ostali rezultati, mlađi kadet Jakov Paštrović 9. na 60 m (8,30), 5. skok u vis (149 cm), 5. 200 m (27,21); mlađe kadetkinje: 60 m Marija Gospić 27. (8,54), 200 m prepone: Iva Gagula 10. (32,83), Marija Gospić 15. (33,25), Violeta Livaja 23. (35,85); skok u vis: Antea Žilić 5. (135 cm), Luca Zelić 8. (130 cm), Marietta Blatnjak 15. (125 cm), Luce Pejić 17. (120 cm); skok u dalj: Karla Žilić 4. (5,00 m), Marija Gospić 10. (4,70 m), 4x60 m (Karla Žilić, Marija Gospić, Franina Dana Bratović, Iva Gagula) 13. (33,94); 4x200 m (Iva Gagula, Franina Dana Bratović, Marija Gospić, Karla Žilić) 10. (1.58,28); 200 m: Zara Kruneš 53. (31,03). Kadeti, 100 m prepone: Emilio Pucar 4. (14,55, klupski rekord); skok u dalj: 4. Emilio Pucar (5,79 m). Kadetkinje, 60 m: Luna Mandić 8. (8,10), 100 m: Tamara Jurešić 11. (13,45), 300 m prepone: Luna Mandić 8. (48,35), Dora Krpeta 13. (51,53); skok u dalj: Tamara Jurešić 6. (5,33 m), Luna Mandić 7. (5,18 m); skok u vis: Lucija Nejašmić 8. (140 cm); bacanje koplja (500 g): Luna Mandić 5. (32,08 m); bacanje kugle (3 kg): Marta Golem 12. (8,26 m); bacanje diska (1 kg): Marta Golem 7. (23,45 m).

Benkovac

Do odličja su stigli i članovi Benkovca, kluba koji se vrlo ozbiljno pozicionirao u domaćoj atletici. Tako je Nika Gašpar viceprvakinja Hrvatske na 60 (7,81) i 100 metara, a Marta Marinović je bila druga na 300 m (40,81). Sve medalje Benkovac je osvojio u kadetskoj kategoriji. Imale su Benkovčanke i četiri četvrta mjesta. Korak do odličja ostale su Marinović (skok u dalj), Gašpar (300 m), štafeta 4x100 m (Valentina Šimunac, Nika Gašpar, Korina Vuksan Ćusa Marta Marinović) te štafeta 4x300 m (Mihaela Šunić, Nika Gašpar, Korina Vuksan Ćusa, Marta Marinović).

- Korina je trčala treću izmjenu i ozlijedila se tijekom utrke. Unatoč boli istrčala je svoju dionicu do kraja i za nas je ona zlatna - objavili su iz AŠK Benkovac za koji je na 60 m nastupio Stipan Bobanović (23. mjesto, 8.10).