Dobro je, ali moglo je i zlato

BRONČANI - Deni Šarić

Deni Šarić, talentirani mladi vaterpolist iz Biograda na moru, član VK Šibenika i reprezentacije Hrvatske upravo se vratio sa srebrnom medaljom s Europskog juniorskog prvenstva koje je održanu u Stuttgartu. Na Europskom prvenstvu nastupilo je 16 reprezentacija, a Hrvatska je nastupala u skupini C s Gruzijom, Turskom i domaćinom Njemačkom. Kao prvaci skupina izravno su ušli u četvrtfinale gdje su naprosto "deklasirali" Crnu Goru s 16:4. U polufinalu protiv Grčke poveli su 2:0 u prvoj četvrtini. Međutim, u nastavku je bilo 5:3 te u zadnjoj četvrtini, ali i minuti prije kraja su imali igrača više i rezultat 5:4. No, realizacija igrača više koštala ih je pogotka i poravnanja rezultata da bi u produžetku pala koncentracija što je iskusna momčad Grčke znala iskoristiti i pobijediti sa 7:5. U borbi za brončano odličje protiv momčadi Srbije već u prvoj četvrtini je bilo 4:0 za Hrvatsku. Naime, ponovno se ponavlja isti scenarij i pada koncentracije i dosta tehničkih pogrešaka što Srbi koriste i poravnaju na 5:5. Ipak, u posljednjoj četvrtini ponovno su se složile "kockice" te naši momci pobjeđuju zasluženo 8:6.

- Protiv Turske u prvoj utakmici nisam igrao zbog jake upale uha, ali liječnički tim brzo me osposobio za preostale utakmice. Ova prva europska medalja mi daje motiv za daljnji trening i zalaganje. Iako sam godinu dana mlađi od svojih vršnjaka dao sam maksimum te se na kraju isplatilo. Da smo imali više sreće mogli bismo dogurati i do zlata. Nismo imali sreće protiv Grka, iako smo do posljednje četvrtine bili bolja momčad u bazenu - kaže Šarić.