Autor: Z L

23.09.2012. 22:00

NOŠK3
PAG0
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Katuša (Raštane Donje). Pomoćnici: Ivan Čačić (Zadar) i Denis Vrkić (Zadr). Strijelci: 1:0 Buterin (35′); 2:0 Vlatković (43′), 3:0 Čolak (54′).
NOŠK: A. Buterin, T. Buterin, Zorić, I. Buterin, Novak, I. Čolak, Musap, Vlatković, Klapan (od 46′ Pavasović), Sinovčić (od 70′ H. Čolak), Milanković (od 53′ Fantov). Trener: Željko Bakarić.
PAG: Bačić, Božić (od 58′ Vukorepa), Žunić, Lerga, Brkljača, Paro (od 75′ Vučković), Kvartuč, Rudić, Radan, Prenđa, Šarlija. Trener: Alen Vedrić.
Prvu šansu na utakmici imali su gosti u 28. minuti kada je Rudić s osam metara pucao pokraj gola. U 35. minuti T. Buterin s lijeve strane ulazi u šesnaesterac gostiju i preciznim udarcem pogađa lijevi gornji kut za 1:0. U 43. minuti solo prodor I. Čolaka, uslijedilo je dodavanje za Vlatkovića koji snažnim udarcem pogađa za 2:0. U drugom dijelu u 54. minuti lopta dolazi do I. Čolaka koji s 25 metara pogađa donji desni kut za 3:0. Do kraja utakmice još tri velike prilike za NOŠK, ali rezultat se nije mijenjao.
PAKOŠTANE0
HV POSEDARJE3
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja. 100. Sudac: Josip Budan (Podgradina). Pomoćnici: Dalibor Glavan (Privlaka) i Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 0:1 Novaković (65′), 0:2 A. Lerga (71′), 0:3 L. Kajtazi (83′).
PAKOŠTANE: Lokin, J. Stojanov (od 84′ Polegubić), Vulin, Katuša, R. Barešić, Vučkov (od 52′ Mikulić), Maksan, Kostvoić (od 63′ Čirjak), Lacman, M. Bačkov, F. Bačkov. Trener: Marko Lacman.
HV POSEDARJE: Demo, L. Klanac (od 55′ Novaković), Deković (od 62′ A. Lerga), Čirak, Baričević, L. Lerga, Zdrilić (od 89′ Milovac), J. Brala, M. Brala, L. Kajtazi. K. Kajtazi. Trener: Ivan Zubčić.
U prvom dijelu tijelesno nespremni domaćini uspješno su parirali gostima. U drugom dijelu prvu prigodu za domaće imao je Lacman kada je pogodio vratnicu. Zgoditak za vodstvo gostiju postigao je Novaković u 65. minuti udarcem glavom nakon ubačaja s lijeve strane. Na 0:2 povisio je A. Lerga u 71. minuti kada je odbijenu loptu na središtu igrališta prihvatio i strelovito krenuo k vratima domaćih. U trku je Legra uputio udarac, ali je vratar odbio, odbijanac je ponovno prihvatio Lerga i pogodio desni kut. Konačan rezultat postavio je iskusni L. Kajtazi u 83. minuti kada je nakon proigravanja više igrača prihvatio loptu na šesnaest metara i plasirao je u donji lijevi kut. Zaslužena pobjeda gostiju.
RAŠTANE2
PODGRADINA1
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Miletić (Ražanac). Pomoćnici: Anto Ević (Obrovac) i Ante Zubčić (Pridraga). Strijelci: 1:0 Bilokapić (24′), 1:1 Katalinić (78′), 2:1 S. Čirjak (80′).
RAŠTANE: Pedić, Čačić, Z. Čirjak (od 35′ Raspović), Rogić, K. Šare, Bilokapić, Zrilić, J. Čirjak, Brajković (od 83′ I. Birkić), Zurak (od 75′ S. Čirjak). Trener: Ante Serdarević.
PODGRADINA: Demo, J. Batur, Breulj (od 46′ L. Nekić), Z. Žuža, Janković, F. Budan (od 64′ K. Nekić), D. Crnjak, B. Batur, Zdunić, Rodić, T. Katalinić (od 82′ L. Crnjak). Trener: Elvis Asić.
Vodeći pogodak za Raštane postigao je Bilokapić postigao udarcem s 30 metara. Gosti, koji su u nastavku potisnuli domaćina, zasluženo su izjednačili preko Katalinića. Sva tri boda “plavima” donio je džoker s klupe Stipe Čirjak udarcem glavom, nakon što ga je velemajstorski proigrao M. Batur. Domaćin je još pogodio dvije grede preko J. Čirjaka i M. Rogić.
DRAGOVOLJAC4
ŠKABRNJA2
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Boris Erceg (Pristeg), Petar Paleka (Zadar). Strijelci: 0:1 J. Perica (8′), 1:1 Zdrilić (13′), 1:2 Brkić (20′), 2:2 Čulina (54′), 3:2, Štrkalj (59′), 4:2 Čulina (77′). Crveni karton (drugi žuti): Mladen Bulić (67′ – povlačenje igrača).
DRAGOVOLJAC: Stanić, Marić, Čavka (od 46′ Čačić), Bulić, Grubić, Štrkalj, Strika (od 86′ Uzelac), Zdrilić, Čulina, Lučić (od 65′ Zekić), Jurica. Trener: Šime Demo.
ŠKABRNJA: Jaklin, A. Perica (od 86′ Vidić), Mičić, Škara, Brkić, Vrsaljko, S. Bilaver, F. Bilaver, Gospić, Dundov, J. Perica (od 73′ Jurić). Trener: Šime Ivković.
Utakmica je ponovno kasnila 15 minuta zbog problema s upisivanjem igrača u zapisnik preko interneta. Gosti su od početka pokazali da su se u Poličnik došli nadigravati te su u 8. minuti i poveli 1:0. Odličnu loptu po lijevoj strani prima Josip Perica i sa 10-ak metara iskosa pogađa mrežu Stanića. Domaćin nakon primljenog zgoditka uspostavlja ravnotežu na terenu i iz lijepe akcije Josip Zdrilić izjednačava na 1:1. Gosti nastavljaju s napadačkom igrom te je u 20. minuti Marko Gospić ubacio loptu na pet metara gdje se Josip Brkić samo naklonio za 1:2. U drugom poluvremnu druga slika na terenu. Igra Škabrnjana se raspala što domaćini koriste i golovima Štrklja i Čuline (2) preokreću rezultat prve bodove Poličanaca.
HAJDUK1
POLAČA2
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 300. Sudac: Miran Maržić (Pag). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji) i Šime Žilić (Škabrnja). Strijelci: 0:1 L. Bobanović (15′), 0:2 Alen Šubić (57′), 1:2 J. Pedić (84′).
HAJDUK: A. Zubčić, J. Pedić, Žilić, Batur, Bacalja, B. Zubčić (od 69′ S. Zubčić), D. Zubčić (od 58′ D. Pedić), K. Čulina, Remšak, Klapan, F. Zubčić (od 52′ Baždarić). Trener: Jure Čulina.
POLAČA: Džaja, M. Grgurović 8od 89′ Bašić), Gatara, Volpi-Kobal, H. Grgurović, J. Bobanović, A. Šubić, L. Bobanović, Alen Šubić (od 75′ R. Prtenjača), A. Prtenjača, N. Peraić (od 72′ Orlović). Trener: Kristijan Tuta.
Gosti su poveli 1:0 već u 15. minuti kada je odbijenu loptu od vratara A. Zubčića mladi L. Bobanović glavom smjestio u mrežu domaćih. Nakon što su se Pridražani propisno ispromašivali došla je nova kazna u 57. minuti kada je iskusni A. Šubić nakon brzog protunapada prciznim udarcem s 17 metara povisio na 2:0 za Polaču. Iako terenski premoćniji do kraja susreta Hajduk je uspio samo ublažiti poraz na 1:2 u 74. minuti kada je J. Pedić nakon duplog pasa s 12 metara pogodio donji lijevi kut.
ZLATNA LUKA7
ZRMANJA0
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 250. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Denis Mršić (Biograd) i Neven Ražov Keso (Škabrnja). Strijelci: 1:0 D. Smolić (17′), 2:0 K. Torbarina (30′), 3:0 K. Torbarina (65′), 4:0 Skroće (77′), 5:0 Skroće (82′), 6:0 Žilić (88′), 7:0 D. Smolić (90+2′).
ZLATNA LUKA: J. Dijan, T. Pavić, Gobin, Nadinić, K. Torbarina (od 66′ D. Brkić), Ramić, J. Pavić (od 57′ T. Torbarina), Čerkez (od 77′ Paleka), D. Smolić, Skroće, Žilić. Trener: Robert Dijan.
ZRMANJA: Šarlija, Sigurnjak, J. Brkić (od 77′ Š. Brkić), Zubak, Klanac, A. Brkić, A. Jurjević (od 72′ Župan), An. Jurjević, Klapan (od 80′ Vrkić), M. Brkić, Šendula. Trener: Ivica Jurjević.
Zrmanja se “izlila” u Zlatnu luku i sasvim presušila. “Samo” sedam zgoditka u mreži Obrovčana je tek rezultat brojnih promašenih prigoda Sukošanaca i odličnih obrana vratara Krešimira Šarlije. Gosti tromi, tjelesno nepripremljeni, izgubljeni u sredini terena i u vrhu napada s ozljedama načetim Marijom Šendulom tijekom cijele utakmice nisu uopće ugrozili vrata nezaposlenog Josipa Dijana. Mrežu gostiju su udarcem glave načeli Darko Smolić i 16-godišnji Debeljačanin Karlo Torbarina. Nakon trećeg zgoditka gosti su se sasvim predali. Prednjačili su Karlo Torbarina, Tonči Skroće i Darko Smolić s po dva zgoditka, dok je najljepši postigao mladi Antonio Žilić kad je s oko 18 metara iz slobodnog udarca skinuo paučinu u gornjem desnom vratarevom kutu. A samo pred nepunih pola godine većina igrača u obje momčadi su igrali prvenstvenu utakmicu u Sukošanu, a rezultat je bio – 1:1.
VELEBIT1
SABUNJAR0
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja 150. Sudac: J. Čulina.Pomoćnici: I. Čačić i Vrkić. Strijelac: Anto Matijević (65).
VELEBIT: Juko, Matijević, Radočaj, Batarilo, Drlja, Marić, Franjić, Dilber, Tulumović, Šušnjar, Bolić. Još je igrao: Turbić. Trener: Zoran Vujčić.
SABUNJAR: Papić, Vukšević, Glavan, Surić, Rogić, Z. Glavan, Rančić, Pupovac, Fantov, Vujević, Čirjak. Još su igrali: Lipotica, Mustać.
Prvo poluvrijeme prošlo je u terenskoj nadmoći domaćina, ali je ipak završilo miroljubivo unatoč brojnim šansama. U drugom izjednačenijem dijelu domaći su ipak postigli pobjedonosni gol i to nakon što je Matijević zadnji pucao, a lopta se odbila od nekog iz gostujuće obrane.