6 C°

Zagreb je bio iznimka

Autor: Z L

23.12.2009. 23:00

Slovenski prvak Union Olimpija porazila je Zadar 84:77 u susretu kojim su dominirali u većem dijelu. Iako su se Zadrani primaknuli na četiri poena zaostatka u 37. minuti, domaćin je serijom 8-2 riješio sve dvojbe oko pobjednika.
Zadrani su vrlo agresivno otvorili susret, zahvaljujući polaganju i trici Marka Cara poveli su 7:0, da bi nakon dva ubačaja Tomislava Ružića zadržali to vodstvo (11:4) u uvodnim minutama utakmice.
No, na njihovu žalost, to je bilo i posljednji put da su vodili u ovom dvoboju. Olimpija, koja i sama proživljava priličnu krizu u posljednje vrijeme, radi seriju 12-1 i preuzima vodstvo. Domaćin prvo ozbiljnije vodstvo stvara u 13. minuti kada nakon trice Saše Ožbolta vode 28:19.
Međutim, poput onog Zadrovog vodstvo, i ovo Olimpije brzo se istopilo. Do odmora, gosti se zadržavaju u utakmici, smanjuju zaostatak (30:29) ali ne uspijevaju i preuzeti vodstvo. Polaganjem Vladimira Golubovića Olimpija na odmor ipak odlazi s pristojnom razlikom (41:34).
Igra mačke i miša nastavila se i u nastavku. Olimpija je cijelom tokom drugog poluvremena vodila između pet i sedam razlike, iako su u dva navrata došli i na +8 (56:48, 58:50). Ipak, na ulasku u završnih deset minuta Nemanja Aleksandrov pogađa tricu za izjednačavanje najvišeg vodstva domaćina (63:54). Međutim, kako je izgledala cijela utakmica, tako uporni Zadrani nisu zamahali bijelom zastavom, već su ostali fokusirani, te se još jednom vratili. Tri su puta u naredne tri minute dolazili na -4 (63:59, 65:61, 68:64), no niti jednom nisu bili u stanju doći bliže.
Konačno, dvije minute prije kraja, poslije trice Dušana Đorđevića, slovenski prvak još jednom bježi na devet razlike (75:66). Zadrani više nisu dobili priliku za novim povratkom.
Golubović je s 19 koševa (8-10) i sedam skokova predvodio slovensku momčad, 17 poena ubacio je Đorđević, dok su svoj obol pobjedi dali Vidmar s 12, odnosno Ožbolt s deset poena. Marko Car bio je najefikasniji kod Zadrana, postigao je 19 koševa, no čak devet iz slobodnih bacanja. Hrvoje Perić dodao je 17 poena i šest skokova, a posljednji dvoznamenkasti u redovima hrvatskog doprvaka bio je Tomislav Ružić s 12 koševa. (kosarka.hr)