ZADARSKI NAPADAČ OPET BRILJIRA Santini za treće mjesto Kortrijka

Ivan Santini donio je novu pobjedu Kortrijku i ponovno ga odveo na visoko treće mjesto belgijskog prvenstva. U 20. kolu momčad iz Zapadne Flandrije gostovala je kod Lokerena i već nakon 14 minuta našla se u zaostatku 1:0, jer je za domaće zabio Killian Overmeire. Međutim, svega tri minute kasnije Žarko Tomašević je izjednačio na 1:1, a mreže su mirovale sve do 85. minute. Onda je na scenu stupio Santini, koji je spremno dočekao ubačaj Thomasa Mattona s lijeve strane i sa pet-šest metara iskosa s desne strane pogodio za 1:2.

- Jako važan gol u važnoj utakmici. Iskoristio sam suspenziju da treniram još jače i to mi se vratilo - kazao je kasnije Santini, koji je odradio dvije utakmice suspenzije zarađene putem televizijske snimke.

Naime, iako sudac utakmice nije sankcionirao njegov kontakt s igračem Waregema Jesperom Jorgensenom u 16. kolu, disciplinska komisija je putem snimke utvrdila da je ipak bilo nedozvoljenog udaranja, te ga je suspendirala. Tako je propustio domaću pobjedu protiv Mechelena 3:0 i gostujući poraz istim rezultatom od Genka, da bi se protekli vikend vratio u momčad i odmah pogodio za pobjedu. Već treći put ove sezone svojim je pogotkom izravno donio Kortrijku sva tri boda, a momčad je pobjeđivala u šest od sedam utakmica u kojima je zabio.

Četiri minute nakon gola Zadranin je zamijenjen, a do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Kortrijk došao do već 11. pobjede u sezoni. Jednako toliko ima i vodeći Club Brugge, ali on ima osam remija i jedan poraz, za razliku od Kortrijka, koji ima jedan remi i osam poraza. Sastav iz Bruggea ima 41 bod, drugoplasirani Anderlecht 37, a Kortrijk 34.

I ljestvica strijelaca izgleda odlično iz Santinijeve perspektive. Pogodak protiv Lokerena bio mu je već osmi prvenstveni ove sezone, a jednako toliko zabila su još četvorica igrača. Efikasniji su za sada samo Abdoulay Diaby iz Mouscrona sa 12 golova, te Frederic Gounongbe iz Westerloa i Aleksandar Mitrović iz Anderlechta sa po devet. Zanimljivo, Lokeren je Santinijeva omiljena "žrtva" u Belgiji, jer mu je prošle sezone zabio "hat-trick". Tada je završio s ukupno 15 golova, a na najboljem je putu da tu brojku prestigne ove sezone.