10 C°

Jurjević i Dević za šesti uspjeh

Autor: Matej Lordanić

24.01.2009. 23:00

Košarkaši Borik-Puntamike su u  Jazinama u 12. kolu A-1 hrvatske  lige ostvarili pobjedu 75:67 nad  Dubravom. Na početku prve četvrtine nije bilo značajnijih odvajanja, a kod Borika se u tim  trenucima isticao Marino Šarlija sa  sedam od prvih 9 koševa svoje  momčadi. Upravo koševima Šarlije i  Devića Borik dolazi do prve značajnije prednosti, 16:7. U šestoj  minuti susret je nakratko prekinut  zbog problema sa mjeračem 24  sekunde nakon čega se gosti približavaju serijom 7:0 Ćosića i Marića. Dvjema Devićevim tricama  Borik dolazi do 24:16, a konačan  rezultat nakon prvih 10 minuta igre  je bio 26:16. Prednost domaćih raste  i koševima Grgurovića igrači Tihomira Bujana dolaze do +14 (32:18)  početkom druge četvrtine. Igra se  rastrgano, s puno grešaka, ali u  takvoj igri se bolje snalaze gosti i  prilaze na 32:24, a kasnije i 34:29.  Druga četvrtina je obilovala greškama i poena je bilo vrlo malo, pa je  konačan rezultat nakon prvoga poluvremena 38:31.
Nakon odmora Dubrava ponovno prilazi  vrlo blizu, samo na  minus četiri, ali nakon  toga Borik dodaje gas  i odlazi na plus 11  tricom Petanija. Bujanovi igrači održavaju stabilnih desetak  razlike do kraja četvrtine, a trica Bošnjaka sa sirenom vraća nadu gostima.
U posljednjih 10  minuta s odličnom  igrom je nastavio Šarlija koji je Boriku donio plus 12, a slavlje  domaćih je nagovijestila trica Jurjevića šest minuta prije  kraja za 65:52. Dundov kasnije  pogađa za plus 15 i tako gostima  uništava i posljednju nadu u povoljan rezultat. Dubrava je pokušavala presingom, ali jedino što  su uspjeli je bilo ublažavanje konačnog rezultata serijom 8:0 u  posljednjoj minuti. Završilo je  75:67, a najbolji pojedinci su bili  Jurjević sa 19 koševa i Šarlija sa 17  koševa i 13 skokova, te ukupnom  valorizacijom 35. Za goste 12 je  zabio Krušlin, 11 Marić a 10 Vragović.

BORIK-PUNTAMIKA – DUBRAVA 75:67

(26:16, 12:15, 19:17, 18:19)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja 300. Suci:  Dragan Medan (Dubrovnik), Loriano Legović i  Andrej Sušanj (Rijeka).
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 4 (0-2), Dundov 7  (2-2), Bulić, Grgurović 7 (1-1), Pavić 2, Petani 3,  Dević 10 (1-1), Mrva 6, Šarlija 17 (5-6), M. Jurjević  19 (2-2), Žorž, Đugum. Trener: Tihomir Bujan.
DUBRAVA: Vragović 10, Krušlin 12 (2-2), Marić  11 (3-4), Krajačić 5, Čuljak, Cvjetković 7 (5-6),  Barać, Vidačak 6, Ćosić 6 (1-2), Bošnjak 3, I.  Jurjević, Šakić 7 (3-3). Trener: Jakša Vulić.
Šut za dva: Borik-Puntamika 23-43 (54%); Dubrava 13-34 (38%).
Šut za tri: Borik-Puntamika 6-21 (29%, Jurjević 3,  Dević, Petani, Dundov 1; Dubrava 9-19 (47%,  Vragović 2, Krušlin 2, Marić 2, Krajačić 1, Ćosić 1,  Bošnjak 1).
Slobodna bacanja: Borik-Puntamika 11-14  (79%); Dubrava 14-17 (82%).
Skokovi: Borik-Puntamika 36 (22+14); Dubrava  24 (15+9).

A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Rezultati 12. kola: Kvarner NR –  Dubrovnik 101:103, Svjetlost – Cedevita 84:73, Zabok – Alkar 74:82,  Trogir – Šibeni 84:100, Borik-Puntamika – Dubrava 75:67.
Poredak: Cedevita 22, Šibenik 20, Svjetlost, Borik-P. i Dubrovnik 18, Dubrava, Trogir, Alkar i Kvarner 17, Zabok 16.
Sljedeće kolo (31. siječnja):  Borik P. – Trogir, Dubrava – Kvarner  NR, Dubrovnik – Svjetlost, Cedevita  – Zabok, Alkar – Šibenik.