10 C°

Zadar ponovno ne dobiva

Autor: Ante Jelavić

24.01.2010. 23:00

I u trećoj pripremnoj utakmici pomlađena momčad Zadra (nakon poraza od 0:1 protiv svojih juniora te remija 1:1 protiv Mosora – drugoligaša u Zadru) nije došla do pobjede, odigravši neodlučno 1:1 protiv solidnog trećeligaša Raštana. U Galovcu, gdje se našlo i 50-ak pripadnika Tornada, nije bilo pobjednika u borbenom, ali ne kvalitetnom susretu. Domaćini iz Raštana bili su bolji u prvom poluvremenu, a gosti iz Zadra u drugom dijelu susreta. Inače, Raštane su povele već u 6. minuti, kada je siguran realizator kaznenog udarca bio kapetan iskusni Goran Burčul, a prethodno je stoper gostiju Tomislav Glumac srušio Marka Gospića u šesnaestercu Zadrana. U prvom poluvremenu prvoligaški igrači Zadra su imali samo dvije poluprigode, u 23. minuti, kada je Antonio Mršić zakasnio djelić sekunde na lijepi ubačaj s desnog boka i samo okrznuo loptu na šest metara te u 41. minuti, kada je Ferdo Milin uputio jak udarac sa 22 metra, ali je novi vratar Raštana Pavao Vugdalija bio na mjestu i ukrotio tu loptu. U 37. minuti Raštane su mogle povisiti vodstvo, ali najizgledniju prigodu na susretu nije realizirao Miroslav Andačić, kada se zbog kiksa obrane Zadra našao sam ispred vratara Tome Glujića, ali je s deset metara šutirao preko gola Zadrana. U nastavku igre gosti su se probudili i uz gromoglasno navijanje svojih pristaša te prave bakljade Tornada, preuzeli inicijativu i u 59. minuti umalo nisu izjednačili rezultat, kada je mladi Franko Bilaver nabacio sa desnog boka, a visoki stoper Tomislav Glumac sa osam metara udarcem glavom pogodio vratnicu gola Raštana. Ipak premoć gostiju je urodila plodom u 68. minuti, kada dolazi do poravnanja rezultata. Šime Maruna izveo je korner s lijeve strane, a oštro nabačenu loptu visoki Jure Jerbić efektno glavom s pet metara neobranjivo poslao u same lijeve rašlje vratara Raštana Ante Pedića. Poslije izjednačenja rezultata obje momčadi su pokušavale doći do vodstva, ali nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljniju prigodu.

RAŠTANE1 – ZADAR1

GALOVAC – Igralište NK Galovac. Gledatelja: 250. Sudac: Ivan Čačić (Zadar). Pomoćnici: Branimir Nimac (Lišane Ostrovačke) i Zdenko Bakarić (Zemunik Gornji). Strijelci: 1:0 Burčul (6′ – 11 m), 1:1 Jerbić (68′).
RAŠTANE: Vugdalija, Peraić, Veršić, Kruneš, Andačić, Birkić, Medun, A. Gospić, M. Batur, Burčul, M. Gospić. Još su igrali: Pedić, Jakelić, M. Mitrović, Gregov, Suša, Čačić, Jureško, Čurćija, Jovančević, Mikulić, S. Mitrović. Trener: Vlado Mandić.
ZADAR: Gluić, Skočibušić, L. Batur, Glumac, Žilić, Milin, Banović, Maruna, Ćurjurić, Mršić, Santini. Još su igrali: Ježina, Šimurina, F. Bilaver, Rašo, Torbarina, Jerbić, Vasilj, A. Mitrović. Trener: Dalibor Zebić.