Jedna pobjeda Zadra, dvije Sonik Puntamike

Proteklog vikenda odigrane utakmice drugog kola
Puntamičani su u subotu i nedjelju odradili dvostruki program, svladavši prvo pulsku Stoju, a potom i vršnjake iz Međimurja u unaprijed odigranom susretu četvrtog kola
ANDREJ JANčIJEV/KK SONIK PUNTAMIKA
Andrija Diklan je bio najefikasniji u uvjerljivoj pobjedi »Malih zelenih« protiv Međimurja

Prošlog vikenda su odigrane utakmice drugog kola Jedinstvene kadetske lige u kojima su zadarski klubovi ostvarili stopostotan učinak. Mladići s Višnjika su pod vodstvom trenera Marija Jeličića uvjerljivo svladali Međimurje sa 116:43, dok su »Mali zeleni« Jakova Borčića na domaćem parketu nadigrali prvo Stoju s 82:55, a potom i Međimurje u unaprijed odigranom susretu četvrtog kola sa 107:51.

Jednostrano od početka

Mladi Međimurci su napravili lijep izlet do Zadra, pri čemu su odigrali i dvije utakmice Jedinstvene kadetske lige. Nažalost po njih, u obje su uvjerljivo poraženi, a deficit je bio nešto viši u prvom susretu dvodnevne turneje po Donatovom gradu kada su parket Višnjika napustili s čak 73 poena zaostatka (116:43). Što reći o utakmici koja je završena s dvostruko većim minusom od najniže zabilježene temperature u Republici Hrvatskoj? Možda spomenuti da je polaganje Ivana Rodeka iz kontre spriječilo Zadrane da se svojim desetim poenom na utakmici odvoje na dvoznamenkastu razliku, pa im je to pošlo za rukom »tek« sredinom šeste minute nakon koša Michaela Ružića za 12:2. Nedugo potom semafor je pokazivao i dvostruko veću prednost mladića Marija Jeličića, no sama završnica prve četvrtine je ipak otišla na stranu gostiju koji su vezali pet koševa bez odgovora, pa se u drugu dionicu ušlo s 22:7. Zadrane je na plus 20 tricom u 13. minuti vratio Josip Badrak, da bi Ružić praktički tek koji napad kasnije zaokružio i na velikih plus 30 (45:15). U susretu dviju potpuno neravnopravnih momčadi o košarci se teško može puno govoriti, pa je ostalo tek brojati »jubileje«. Matija Zorić je pri kraju prvog poluvremena povisio na 57:17, Vito Perković je u 28. minuti podigao razliku na »zlatnih« plus 50 (79:29), Niko Šare je početkom četvrte četvrtine ubačajem iz daljine probio granicu od 60 razlike, a isti je igrač četiri minute i 20 sekundi prije kraja odveo Zadar i na okruglih, ili »platinastih«, plus 70 (106:36). Razlika je nastavila rasti gotovo do posljednjih trenutaka i najviših plus 76, dok je čast da postigne posljednje poene na susretu na koncu pripala mladom Međimurcu Tomi Balentu. Među petoricom dvoznamenkastih u zadarskim redovima najefikasniji je bio Matija Zorić sa 16 koševa i šest skokova, a po poen manje su ubacili Manuel Dundović i Toni Torbarina.

ZADAR 116 - MEĐIMURJE 43

(22:7, 40:10, 20:14, 34:12)

ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 30. Suci: Mate Knežević i Lovre Frakin.
ZADAR: Lukić 8, Bilokapić 8, Dundović 15, Ružić 10, Zorić 16, Šare 5, Perković 13, Torbarina 15, Batur 8, Pačar 4, Grbić 6, Badrak 8. Trener: Mario Jeličić.
MEĐIMURJE: Hren 8, Beuk 8, Balent 3, Rodek 7, A. Zember 5, Šarić 6, Novak 4, Zaspan, Šimunić 2, F. Zember, Kuqi. Trener: Stjepan Novak.

Uvjerljiva pobjeda

»Mali zeleni« Jakova Borčića proteklog vikenda su odradili dvostruki program, a njegov prvi dio je apsolviran u subotu kada je u Jazinama s 82:55 poražena pulska Stoja. Već je samo otvaranje susreta pokazalo da Puntamičane ne čeka pretjerano težak zadatak jer je semafor već nakon nepune četiri minute pokazivao 12:2 za zadarsku momčad. Gosti su se potom malo pribrali i uhvatili priključak, pa se u drugu dionicu ušlo s devet koševa prednosti Sonika (21:12). Nakon nekoliko izjednačenih minuta uslijedila je gostujuća serija 0:6 kojom su igrači Darija Vidovića prišli na samo pet poena zaostataka (30:25), no odgovor »Malih zelenih« je bio ekspresan i pretočen u parcijalnih 13:2 za povratak u mirne vode. U svlačionice se otišlo s visokih plus 18 za Borčićeve mladiće (47:29) koji su u nastavku mirno održavali uvjerljivu prednost. Istrijani nisu imali dobar šuterski dan, o čemu zorno svjedoči tek jedna ubačena trica iz 16 pokušaja, dok su mladi Zadrani vješto dolazili do laganih koševa iz tranzicije, pa je najbliže što su gosti uspjeli prići bilo na 13 poena zaostataka u 27. minuti (55:42). Do kraja treće četvrtine razlika se popela i na okruglih plus 20, koliko je semafor pokazivao u dva navrata (62:42 i 64:44), pa je posljednja dionica bila tek puko odrađivanje posla za domaće košarkaše. Opuštanja nije bilo niti u jednom trenutku, naprotiv, pa su gosti u četvrtoj četvrtini limitirani na samo devet koševa za rezultatski uvjerljivu pobjedu Puntamičana u povratničkoj sezoni Jedinstvene kadetske lige. Zadrane su predvodili Šimun Lončar s 20 poena te Martin Alić s 12 koševa, dok je Nino Barić svojih deset poena nadogradio i s 12 uhvaćenih lopti.

SONIK P. 82 - STOJA 55

(21:12, 26:17, 18:17, 17:9)

ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 30. Suci: Frane Banović i Lucija Štrmelj.
SONIK P.: Sikirić 7, Čakarun 8, Diklan 9, Barić 10, Lončar 20, Šango 6, Batović, Jurjević 2, Brzoja, Sorić 3, Fabulić 5, Alić 12. Trener: Jakov Borčić.
STOJA: Ivančić 17, Mardešić 8, Cetina 14, Mlatac 2, Cukerić 4, Joldić, Banko 8, Sošić, Lenđel 2, Lunko, Babin, Ravnić. Trener: Dario Vidović.

Petorica dvoznamenkastih

Drugi dan dvostrukog vikend-programa pred kadete Sonik Puntamike stavio je novi ispit, ovaj put protiv vršnjaka iz KK Međimurje. Zadrani su i njega položili s »peticom« te su uvjerljivom pobjedom zasjeli na vrh ljestvice Jedinstvene kadetske lige. Premda su Puntamičani postigli prvih devet poena na susretu, gosti su u prvoj četvrtini pružali solidan otpor te su na isteku desete minute bili i na jednoznamenkastom zaostatku (21:12), no nije trebalo dugo čekati da »Mali zeleni« odmagle u vode koje teku ka sigurnoj pobjedi. Dogodilo se to već na otvaranju druge dionice kada su mladići Jakova Borčića napravili seriju 10:0 i otišli na 34:14. Prednost je do poluvremena narasla na gotovo 30 razlike (57:28), pa je domaći trener u nastavku priliku dao mladićima s klupe koji su na najbolji mogući način opravdali ukazano povjerenje. Semafor je na kraju treće četvrtine pokazivao okruglih plus 50 za Sonik (84:34), koji je na koncu slavio s visokih 107:51. Među petoricom dvoznamenkastih u puntamičkim redovima najefikasniji su bili Andrija Diklan s 18 koševa te Ante Čakarun s 15 poena i 12 uhvaćenih lopti, dok je goste predvodio Lovro Beuk s 18 koševa.