11 C°

Pleter nes(p)retnih okolnosti

Autor: Z L

24.02.2013. 23:00

Oslabljene Zadranke, koje su u Rijeku doputovale bez sestara Erslan, zatim Štrmelj, Pavičić, Bodrožić i Žilić, na kraju su utakmicu završile i bez Marije Mazije, trenerice. U trećoj četvrtini Mazija je dobila dvije uzastopne tehničke pogreške, pa je gošće do kraja utakmice vodio Šime Vidaković, pomoćnik Mazije.
Domaće su od prve minute počele koristiti prednost koju su imale u visini, o čemu svjedoči i potpuna dominacija u skoku. Zanimljivo je da je Zadar na kraju imao samo pet ubačaja više za dva u odnosu na pogođenih šest trica Davorke Balić.
– Nismo mogli ući u reket – kratko je Šime Vidaković nakon utakmice objasnio ovaj neobičan statistički učinak svoje ekipe.
Pleter je s dva boda povećao izglede u borbi za peto mjesto, koje je uoči početka sezone postavljeno kao glavni cilj domaćeg sastava. Osim što su uhvatile priključak s ekipama koje streme gornjem dijelu ljestvice, Riječanke su uzvratile Zadrankama za porazu u prvom dijelu sezone kada su poražene sa 19 koševa razlike.
U kojem će smjeru ići utakmica bilo je jasno već nakon osme minute kada je Mia Mašić pogodila za “plus 13” (22:9). Ipak, nije to bilo sve od Riječanki koje su najbolju igru prezentirale u drugoj četvrtini u kojoj su na krilima agresivne i pokretljive obrane primile samo šest koševa i iskoristile priliku za još značajniju prednost. Predvođene razigranom Renatom Gašparović, koja je do poluvremena skupila pet asistencija, Riječanke su drugu četvrtinu zaključile serijom 12:0 (42:20) i pokazale da će nastavak utakmice biti samo formalnost.
Domaće su u drugom dijelu još i povećale prednost, koja je najveća bila u 30. minuti kada su imale 35 koševa prednosti (63:28), i omogućile si lagano opuštanje u završnici, što nimalo nije umanjilo odličan dojam koji su ostavile. Uostalom, potvrđuju ga i konačna 32 poena prednosti.
U borbi za izbjegavanje pretposljednje poziciju važnu pobjedu u 16. kolu upisala je Ragusa u Puli koja je samo tjedan dana ranije izbacila Medveščak iz Kupa.

PLETER – ZADAR 82:50

(22:14, 20:6, 23:11, 17:19)
RIJEKA – Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200. Suci: Terlević (Kastav), Milin i Žagar (obojica Rijeka).
PLETER: Božić 8 (2-2), Gambiraža 13 (5-7), Tomić 14 (2-4), Jerkić, Mršić, Mrčela 3 (3-6), Gašparović 7 (2-2), Mašić 17 (5-6), Serdar 6, Vrsaljko 14 (2-4), Barać. Trener: Goran Šućurović.
ZADAR: Sesar, Balić 27 (6-9), Cvjetković 8 (0-1), Nikpalj 2 (0-1), Majstorović 11 (0-1), Radovčić 2, Baždarić, Dražević. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: 23-48 (48%); Zadar 11-43 (26%)-
Šut za tri: Pleter 5-13 (39% – Božić 2, Tomić 2, Gašparović); Zadar 6-12 (50% – Balić 6).
Slobodna bacanja: Pleter 21-31 (68%), Zadar 10-14 (71%).
Skokovi: Pleter 41 (13); Zadar 22 (7).
Osobne pogreške: Pleter 19; Zadar 22.
Isključenje: Marija Mazija (27′).