Slika korisnika mkvanja
Završen peti zadarski košarkaški masters veterana
Iva PERINČIĆ
Veterane Voštarnice predvodio je Giuseppe Giergia

Posljednji dan zadarskog košarkaškog Mastersa završio je  uzbudljivim dvobojima na parketima Višnjika. Tri dana donijela su 82  košarkaška dvoboja veterana iz osam zemalja, a najviše zlatnih medalja  kao i nagrada za najkorisnije igrače i strijelce uzeli su hrvatski košarkaši.

U kategoriji 35+ prvo mjesto je uzela ekipa Jazine Euroherc osiguranje.  U zadarskoj ekipi MVP je bio Matija Češković dok je najbolji strijelac ekipe bio Ivan Mimica, 38-godišnji bivši igrač Splita koji trenutačno vodi  Omiš prema Prvoj ligi.

- Ušli smo maksimalno ozbiljno u utakmicu, bili smo malo umorni  budući da nam je ovo treća utakmica u dva dana. Ipak, znali smo da  imamo jako dobrog protivnika s druge strane i da moramo ići čvrsto od  početka i dati sve od sebe – izjavio je nakon utakmice Ivan Mimica te istaknuo:

- Turnir je iznimno dobro organiziran u svim segmentima, ne zaostaje  ni za jednim sličnog tipa na kojem sam bio. Svakako ću se vratiti za iduće  izdanje.

U kategoriji 40+ najbolja je bila zadarska ekipa Pet bunara, predvođena najboljim igračem Tomislavom Ružićem dok je njegov brat i suigrač Jurica bio najbolji strijelac. Davor Marcelić odveo je MORH do prvog mjesta u kategorijama 45+ i 50+, a koliko ovaj bivši reprezentativac  znači svojim ekipama dovoljno govori činjenica da je u obje kategorije  nagrađen za MVP-a. U kategoriji 55+ prvo mjesto je osvojila ekipa Slovenija 55, a najbolji strijelac i igrač bio je četverostruki prvak Slovenije Slavko Kotnik. Kod žena, prvo mjesto osvojila je ekipa splitske Fjake, gdje je  titulu najbolje i najefikasnije igračice uzela Danijela Varda.

Popunjeni hoteli

Masters veterana organizira zadarska tvrtka S-event. Najjači turnir ovakvog tipa u regiji okupio je više od 600 veterana i veteranki koji su popunili sve hotelske kapacitete u Zadru. Turnir na kojem je zaigralo 46 ekipa iz Hrvatske, Litve, Srbije, Mađarske, BiH, Slovenije, Makedonije i Crne Gore odlična je najava Zadar Basketball Tournamenta koji nas očekuje u rujnu.