Četvrtak, 18. travnja 2024

10 C°

Ivan Katuša s reprezentacijom gluhih prvak Europe

24.04.2012. 22:00

Hrvatski gluhi rukometaši osvojili su titulu europskog prvaka u rukometu svladavši u finalnom dvoboju u talijanskom Lignanu Srbiju s 34:21 (17:9). Za Hrvatsku je nastupio i Ivan Katuša, član Rukometnog kluba Biograda i dugogodišnji reprezentativac. Naši gluhi rukometaši potvrdili su još jednom svoju dominaciju obranivši naslov europskog prvaka iz Istanbula, a na zadnjim Olimpijskim igrama gluhih u Melbourneu i Taipehu osvojili su zlatne medalje. Iako oslabljeni brojnim ozljedama, do ukupno trećeg europskog zlata izabranici Voje Bjegovića su stigli uvjerljivom pobjedom u finalu nad najvećim suparnikom Srbijom, a pogotke su postigli Bošnjak (14), Lušić (8), Perak (3), Crnojević (3), Jukić (2), Kolarić (2), Jusić (1) i Katuša (1). Oliver Lušić je proglašen za najboljega igrača prvenstva, a Dean Šagovac je najbolji vratar.
– Ponosan sam na svoje igrače koji su unatoč brojnim ozljedama smogli snage i vrlo uvjerljivo svladali uvijek neugodnu reprezentaciju Srbije – kazao je izbornik Bjegović.