18 C°

Nogometaši Zadra izborili osminu finala Hrvatskog kupa

25.09.2018. 16:14

Zadar je u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa. Momčad sa Stanova u ludoj je utakmici nakon produžetaka slavila u Bogdanovcima igrajući s Vukovarom 1991 i plasirala se u daljnji tijek ovog natjecanja. Fantastično su Zadrani krenuli u ovu utakmicu i u 19. minuti nakon golova Kristijana Jurića i dvostrukog strijelca Vlatka Blaževića vodili 0:3. Međutim, u posljednje dvije minute prvog dijela nastupio je "black out" i Zadrani primaju dva gola. U nastavku Zadar napada, a Vukovar izjednačuje u sudačkoj nadoknadi i to iz jedanaesterca. Ipak u produžecima Zadrani su odmrsili čvor koji su sami zamrsili i golovima Lepinjice i Majića osiguravaju vrijednu pobjedu.
VUKOVAR 1991 (3) 3
ZADAR (3) 5
BOGDANOVCI – Stadion Ivan Batur. Gledatelja: Sudac: Ivan Majić  (Osijek). Pomoćnici: Marjan Tomas (Vladislavci) i Igor Babić (Orahovica). Strijelci: 0:1 Blažević (6' – 11m) 0:2 Jurić (15'), 0:3 Blažević (19'),  1:3 Drahotuski (43') 2:3 Brajković (45'), 3:3 Plum (90'+2 – 11m), 3:4  Lepinjica (104'), 3:5 Majić (118'). Žuti kartoni: Cerovski, Tomas (Vukovar 1991), Begić, Tokić (Zadar). Crveni: –
VUKOVAR 1991: Đilas, Drahotuski (od 61. Tomas), Marinčić, Cerovski, Brajković, Mihajlović, Suton, Rajić (od 86. Kasač), Foro (od 110. Ceranić), Prkić (od 66. Stojanac)), Plum. Trener: Ivica Radoš
ZADAR: Bender, Iveljić, Tokić, Jerbić, Jurjević (od 46' Surać), Begić,  Lepinjica, Jurić, Torbarina, Blažević, Repić (od 89. Majić). Trener:  Krešimir Sunara