S Krstićem je izgledalo lako

24.10.2010. 22:00

Rukometaši Arbanasa prekjučer su u Mocirama upisali prve ovosezonske bodove. U trećem kolu Treće HRL -jug izabranici Žarka Jakšića bez većih su problema apsolvirali makarski Kingtrade, dok je konačnih 32:23 svjedočilo o vrlo dobrom izdanju mlade momčadi čiju okosnicu čine igrači kadetskog uzrasta.
Iako je i prva dionica protekla u boljoj igri domaćih (16:12), Arbanasi početkom drugog poluvremena prebacuju u višu brzinu te praktički rješavaju pitanje pobjednika. S iskusnim Škulićem na „prednjem” Zadrani zadaju podosta muke makarskom napadu, dok sve češće kontre „crno-bijele” odvode na 21:12 u 37. minuti. Ako je neki šut Makarana i pronašao put preko čvrste i pokretljive zone, za njega se pobrinuo Krstić, vratar domaćih koji će do kraja susreta prikupiti 20 obrana. Točku na i mladi je čuvar mreže stavio u 43. minuti kada je obranio dva uzastopna pokušaja Grepe s linije sedam metara. Do kraja susreta Žarko Jakšić priliku je dao svim igračima, a nakon prvog ovosezonskog slavlja Arbanasa nije krio zadovoljstvo.
– Čeka nas još dosta posla, no zadovoljan sam igrom moje momčadi. Gotovo svi igrači upisali su se u strijelce i dobro odradili zadatke koje smo dogovorili uoči utakmice. Iako nam je uigravanje primarni cilj, pauzu u sljedećem kolu iskoristit ćemo za što bolju pripremu i lov na nove bodove – istaknuo je strateg Arbanasa.

ARBANASI ZADAR – KINGTRADE 32 (16):23 (12)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 80. Suci: Luka Čubrić (Zadar), Ivan Surać (Murvica).
ARBANASI ZADAR: Krstić (17 +3), Nekić 3, Galešić 3, Škulić 4 (2), Pedić 5, Gulan, Matešić, Lončar 6, Kotlar 3, Maršan 4, Bjeliš (4), Babić 1, Brkljača 1, Batur, Matešić 1, Šare 1. Trener: Žarko Jakšić.
KINGTRADE: N. Urlić 12 (3), M. Urlić 3 (1), Jović, Grepo 2, Vranješ (10), Mišić 1, Jelavić 5 (1). Trener: Dino Mendeš.
Sedmerci: Arbanasi Zadar 2 (2); Kingtrade 5(8).
Isključenja: Arbanasi Zadar 10 minuta; Kingtrade 0 minuta.
Crveni karton: Maršan (Arbanasi Zadar), 57. minuta.