Strani koševi - Zadrani u Europi

Perincic
HYERES NE MOŽE BEZ SPREMNOG ZADRANINA - Hrvoje Perinčić
MARKO BANIĆ - IURBENTIA BILBAO

Najspektakularniju utakmicu desetog kola španjolske ACB lige odigrali su Bilbao Marka Banića i Joventut Badalona. U pravoj kanonadi dvica i trica na koncu su slavili gosti iz Badalone sa 116-100 uz šut za tri poena 16-28 (57%). Banić je u igri proveo nešto više od 33 minute te pritom ubacio 9 poena (3/3 za dvicu) uz šest skokova i ukupnu valorizaciju 14. Nakon novog poraza Bilbao je još više potonuo na ljestvici gdje sada s omjerom 4-5 zauzima tek 12. mjesto. Nakon poraza Gran Canarije u Madridu, Tau Ceramica je ostala sama na vrhu sa samo jednim porazom u devet odigranih susreta. Posljednje mjesto drži nesuđeni Zadrov protivnik u Eurokupu, Cajasol iz Seville s omjerom 1-8.

HRVOJE PERINČIĆ - HYERES TOULON

Hrvoje Perinčić vratio se na parket nakon ozljede gležnja, no to nije pomoglo njegovom Toulonu da prekine crnu seriju poraza. Peti poraz u posljednjih šest utakmica nanio im je Vichy i to prilično uvjerljivo 81-67. Za domaću momčad Perinčić je odigrao 19 minuta uputivši pritom tek tri šuta za dvicu bez uspjeha. Očito je da Toulon bez zdravog i spremnog Perinčića ne može ništa jer se nakon ovog poraza još više srozao na tablici francuske lige, te sada s omjerom 3-5 dijeli 12. mjesto upravo s Vichyjem. Jedini sa samo jednim porazom za sada je Nancy.

MARKO POPOVIĆ - UNICS KAZAN

Unics Marka Popovića nakon pobjede 80-67 u prvoj utakmici, slavio je i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala ruskoga kupa na gostovanju kod Urala iz Perma. Momčad iz Kazana bila je prilično uvjerljiva pobijedivši s 96-73, a Popović je ovu utakmicu propustio zbog ozljede ruke. U polufinale su se plasirali još i CSKA, Trijumf Moskovska Regija te Dinamo Moskva koji je i u uzvratnoj utakmici bio bolji od Lokomotiva iz Rostova, zadarskog stratega Danijela Jusupa.

ŠIME ŠPRALJA - ŠIROKI

Zadarska kolonija u Širokom nastavlja s uspješnim igrama nakon nešto lošijeg starta u sezonu. U 9. kolu BiH lige Široki je slavio na gostovanju kod Leotara s 80-78, a vrlo efikasni bili su Šime Špralja i Ivo Josipović, oba s po 20 poena. Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Širokog.

JURICA DRAŽOVIĆ - UBC ST. POLTEN

U prvu ovosezonsku pobjedu St. Poltena, tek u 6. kolu austrijskog prvenstva, bivši igrač Borik-Puntamike Jurica Dražović ugradio je pet poena. Njegova je momčad na domaćem terenu uvjerljivo svladala Graz 83-70, te se sada nalazi na diobi devetog mjesta upravo s Grazom i Xionom, a jedina momčad koja je još uvijek bez pobjede je Basket Clubs. Vode Oberwart, Kapfenberg i Fürstenfeld s omjerom 5-1.

DENIS MUJAGIĆ - KARMA PODEBRADY

Denis Mujagić odigrao je 30 minuta u minimalnom porazu svog Poděbradya 88-87 na gostovanju kod Opave. Gađavši trice 4/6 (ukupno 12 poena) uz po dva skoka i asistencije Mujagić je zavrijedio valorizaciju 12. Nakon trinaest odigranih utakmica njegova je momčad i dalje na 9. mjestu s omjerom 4-9, a slabiji su samo Kolin i Ostrava s omjerom 3-9 i utakmicom manje. Nedodirljivi vodeći i dalje je Nymburk s maksimalnih 13 pobjeda i impozantnom koš razlikom +360, što će reći da ta momčad u prosjeku pobjeđuje svoje protivnike s gotovo 28 poena razlike.