Smiljevcu dvostruka kruna

Slika korisnika admin
Atletičari i atletičarke OŠ Smiljevac

Učenici Osnovne škole Smiljevac pobjednici su Županijskog prvenstva osnovnih škola u atletici u kategoriji 7. - 8. razreda. Na mitingu održanom na atletskoj stazi ŠRC Višnjik natjecalo se stotinjak učenika i učenica iz osam osnovnih škola koji su to pravo stekli preko kvalifikacijskih skupina. Atletičari i atletičarke najbrojnije zadarske osnovne škole slavili su u obje kategorije, kod djevojaka i kod mladića, čime su osigurali pravo sudjelovanja na Prvenstvu Dalmacije odakle se stječe viza za Prvenstvo Hrvatske.

Inače, ravnopravna borba za momčadsko prvo i ekipno prvo mjesto trajala je od početka, odnosno prve discipline, a odlučivala je zadnja disciplina, utrka štafeta nakon kojih su Smiljevčani sakupili dovoljno bodova za osvajanje prvih mjesta.

Rezultati

Bacanje kugle, ž: 1. Lucija Miletić (B. Kašić) 9.72, 2. Josipa Lukić (Š. Budinić) 9.33, 3. Marija Zrilić (Stanovi) 9.32. Bacanje kugle, m: 1. Ivan Arbanas (Stanovi) 12.74, 2. Marin Škara (Š.K. Benja) 11.98, 3. Jerko Modrić (Smiljevac) 11.80.

Skok u dalj, m: 1. Lovre Čavara (Š.K. Benja) 5.25, 2. Toni Zrilić (Smiljevac) 5.05, 3. Domagoj Grubelić (Š.K. Benja) 5.00. Skok u dalj, ž: 1. Ivona Babić (Zadarski otoci) 4.92, 2. Tina Meštrović (B. Kašić) 4.64, 3. Anđela Rakić (B. Kašić) 4.45.

100 m, m: 1. Josip Kašelić (Poličnik) 11,50, 2. Šime Šušić (Smiljevac) 12,36, 3. Toni Batur (Stanovi) 12,44. 100 m, ž: 1. Josipa Šimunac (B. Kašić) 13,19, 2. Katarina Strgačić (Stanovi) 13,60, 3. Karla Buljat (Poličnik) 13,61.

300 m, m: 1. Hrvoje Ivković (Smiljevac (39,95, 2. Ivan Malčić (Knez Branimir, Benkovac) 40,70, 3. Jure Sikirić (S. Radić, Bibinje) 41,88. 300 m, ž: 1. Marija Delorco (Š.K. Benja) 45,85, 2. Marta Batur (Smiljevac) 46,10, 3. Kristina Bukvić (Smiljevac) 48,00.

Skok u vis, ž: 1. Dalmira Kurtov (Pakoštane) 150, 2. Petra Bikić (Zadarski otoci) 150, 3. Lora Surić (Š. Budinić) 145 cm. Skok u vis, m: 1. Marin Čalušić (Smiljevac) 155, 2. Mate Perić (Š.K. Benja) 155, 3. Branimir Batur (Smiljevac) 155.

1000 m, m: 1. Ivan Kapitanović (Smiljevac) 2.59,84, 2. Đani Milin (Smiljevac) 3.01,15, 3. Tomislav Gospić (Zadarski otoci) 3.04,54.

600 m, ž: 1. Violeta Bošnjak (Smiljevac) 2.03,58, 2. Tonka Uskok (Smiljevac) 2.04,07, 3. Lucija Karinja (Š.K. Benja) 2.06,05.

Štafeta 4x100, m: 1. Smiljevac 50,63, 2. Š.K. Benja 51,41, 3. Stanovi 51,61.

Štafeta 4x100, ž: 1. B. Kašić 55,98, 2.Š. Budinić 57,00, 3. Smiljevac 57,27.

Momčadski: 1. Smiljevac 233,5, 2. Š.K. Benja 220,5, 3. Stanovi 170 bodova.

Ekipno: 1. Smiljevac 203,5, 2. B. Kašić 197, 3. Š.K. Benja 194,5 bodova

Kategorija: 
Ocjena: 
Nije još ocijenjeno