Remi Velebita i Gorice

25.03.2012. 22:00

GALOVAC 0
DEBELJAK 4
GALOVAC – Igralište SC Brig. Gledatelja: 50. Sudac: Luka Mrčela (Šibenik). Pomoćnici: Mladen Grga i Dino Papak (oba Šibenik).
Strijelci: 0:1 A. Smolić (42′), 0:2 J. Smolić (44′), 0:3 Strenja (64′), A. Smolić (82′).
GALOVAC: Bubnjar, Kovač, Jovančević, I. Burčul, M. Čakarun, Š. Kožul, I. Čakarun, Kvartuč, I. Kožul, M. Bučić (od 46′ Burčul), A. Burčul.
DEBELJAK: T. Pavić, Šare, S. Smolić, J. Dražić (od 55′ M. Pavić), M. Smolić (od 77′ Jerak), Batur, Marinović, J. Smolić, Strenja (od 66′ D. Dražić), Gambiraža, A. Smolić. Trener: Stipe Vuksan.
Momčad Debeljaka lakše od očekivanog visoko je porazila momčad Galovca s 4:0. Tjelesno nepripremljeni igrači Galovca dobro su se držali sve do finiša prvog dijela susreta kada su za samo dvije minute primili dva zgoditka i to u 42. minuti kada je kapetan gostiju A. Smolić lob udarcem s 20 metara svladao istrčalog vratara domaćih E. Bubnjara, a u 44. minuti na sličan način strijelac je bio J. Smolić. I u 2. poluvremenu gosti su dominirali terenom pa je tako u 64. minuti iskusni T. Strenja povisio na 3:0 udarcem iskosa s 18 metara, da bi konačan rezultat od 4:0 za Debeljak postavio A. Smolić Gigo u 82. minuti preciznim udarcem s 16 metara pored nemoćnog vratara E. Bubnjara. I domaćini su imali dvije velike prigode koje nisu realizirali: Ivica Burčul u 35. minuti i Ivan Kožul u 84. minuti kada su s 15 metara šutirali pored gola pa nisu uspjeli postići niti počasni zgoditak.
NOŠK 5
VRČEVO 0
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Miletić (Zadar). Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Drago Kapitanović (Zadar). Strijelci: 1:0 I. Čolak (17′), 2:0 I. Čolak (39′), 3:0 B. Sinovčić (55′), 4:0 I. Čolak (60′ – 11 m), 5:0 Rončević (70′).
NOŠK: A. Buterin, Baždarić, Anzulović, Pavasović, Zorić, B. Sinovčić, Grđan, I. Čolak, Milanković, S. Buterin, Musap. Još su igrali: Rončević, Radošević, H. Čolak, D. Sinovčić. Trener: Šime Baždarić.
VRČEVO: Margarin, Strmota, B. Števanja, I. Števanja I, A. Števanja, S. Števanja, Vulelija, Banić, J. Števanja, I. Števanja II, Zubčić. Još su igrali: Batur, Bušić, Galešić, Čulina. Trener: Željko Števanja.
U zanimljivoj utakmici NOŠK je na svom igralištu visoko porazio simpatične goste iz Vrčeva. I. Čolak je u 17. minuti doveo NOŠK u vodstvo od 1:0 da bi u 39. minuti povećao vodstvo na 2:0. U drugom dijelu B. Sinovčić u 55. minuti postiže lijepi gol za vodstvo NOŠK-a od 3:0. Trostruki strijelac I. Čolak u 60. minuti nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca povisuje na 4:0. Konačan rezultat postavio je Rončević u 70. minuti udarcem s 14 metara u gornji desni kut nemoćnog vratara Margarina. Zaslužena pobjeda novigradskih ribara.
NOVA ZORA 2
ZEMUNIK 0
SV. FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Ivan Paleka (Podgradina) i Ivan Zdrilić (Zadar). Strijelci: 1:0 I. Šarić (85′), 2:0 Brkljača (87′). Crveni kartoni: Dragan Fabijan (Zemunik) u 63. minuti, drugi žuti i Slavo Majica (Nova zora) 70. minuta, nesportsko ponašanje, Mate Marušić (Zemunik) 81. minuta, drugi žuti.
NOVA ZORA: N. Morović, Bobanović (od 90′ D. Batur), Parčić, Miloš, Mrvičić, Majica, Mikas, B. Batur (od 60′ I. Šarić), Brkljača (od 87′ Vrankulj), B. Morović. Trener: Krešimir Mikas.
ZEMUNIK: Dragaš, Buljat (od 82′ Paleka), J. Alvir, Marušić, Ćurković, Šare, Kasap, Šarić, Baždarić, Fabijan, Š. Alvir.
Uzbudljivo otvaranje s obje strane. Nakon greške domaće obrane u 10. minuti Baždarić puca, no iskusni Morović brani. Uzvraćaju domaćini u 15. minuti, ali udarac Brkljače prolazi tik uz vratnicu. U 30. minuti gosti su imali jedanaesterac, no Fabijan ga ne realizira. U 40. minuti Batur iz slobodnog udarca tuče uz same rašlje, mladi Marušić efektno izbija loptu u korner. Dvije minute kasnije Brkljača prebacuje vratara, loptu koja ide u prazna vrata gosti izbijaju sa same gol linije. U 60. minuti Baždarić je izbio sam pred Morovića te puca pored vrata. Uslijedio je period nesportske igre gdje smo vidjeli čak tri crvena kartona. Tako je zbog nesportskog ponašanja u 63. minuti D. Fabijan dobio drugi žuti, desetak minuta kasnije opet crveni, a ovog puta dobio ga je domaći igrač V. Majica također zbog nesportskog ponašanja, odnosno naguravanja protivničkog igrača. U 80. minuti gostujući stoper M. Marušić dobio je drugi žuti. Bez dvojice igrača Zemunik je ipak pao u 85. minuti kada je Šarić na običnu asistenciju Miloša zaobišao Dragaša i pogodio prazna vrata. Dvije minute kasnije Brkljača se vješto oslobađa dva igrača i neobranjivo pogađa malu mrežicu za konačnih 2:0.
VELEBIT 2
GORICA 2
GRAČAC – Igralište Velebita. Gledatelja 150. Sudac: Tadija Babić. Pomoćnici: Ražov i Ević. Strijelci: 1:0 Bolić (6′), 1:1 Š. Čirjak (38′), 2:1 R. Juko (25′), 2:2 Mitrović (47′).
VELEBIT: M. Juko, R. Juko, Krešić, Jerković, Batarilo, Radočaj, Franjić, Bolić, Drlja, Bešić, Marić. Još su igrali: Turbić, Matijević. Trener: Zoran Vujčić.
GORICA: I. Mikulić, Š. Čirjak, K. Ikić, Erlić, G. Mikulić, Š. Čirjak, Mitrović, J. Ikić, A. Mikulić, Lončar, J. Čirjak. Još su igrali: M. Ikić, Jurjević. Trener: Mile Batur Ćeza.
Iako je lider s ljestvice bio bolja momčad, na koncu ipak podjela bodova. Domaći su u vodstvo došli veoma rano golom Bolića. Goričani su izjednačili pred kraj poluvremena golom Š. Čirjaka, a u zadnjim trenucima domaće je u vodstvo doveo ofenzivni R. Juko. Nedugo nakon početka drugog poluvremena golom Mitrovića gosti su izjednačili. Iako je do kraja bilo još puno vremena rezultat se nije mijenjao.
ARBANASI 1
BIBINJE 2
ZADAR – Igralište ŠRC Višnjik. Gledatelja 30. Sudac: Ivan Anić. Pomoćnici: Budan i A. Zubčić. Strijelci: 0:1 M. Lukić (20′), 0:2 Mirković (47′), 1:2 Novak (50′).
ARBANASI: Jurjević, Bilaver, Fain, Atelj, Rubelj, Burčul, Prtenjača, Novak, Bačić, Mihić, Pleslić. Još su igrali: Fantov, Matić, Bajlo, Kombura Maračić. Trener: Mišel Jelenković.
BIBINJE: M. Lisica, Lonić, Sikirić, Mirković, Medun, D. Bugarija, M. Lukić, M. Bugarija, H. Režan, L. Lukić, B. Bugarija. Još su igrali: Bralić, M. Režan, Z. Režan, Karaban. Trener: Dejan Butić.
Zaslužena pobjeda momčadi Bibinja koja je svoje šanse uspješno iskoristila. Prvu je iskoristio M. Lukić polovicom prvog pluvremena, a drugu Mirković odmah početkom drugog poluvremena. Ipak na 2:1 uspio je smanjiti Novak samo tri minute kasnije. Odmah potom šansu za povećanje vodstva imao je M. Režan. Arbanasi su otada zaigrali angažiranije ne bi li izjednačili ili preokrenuli rezultat, ali su se gosti uspješno obranili.