Škabrnja u novigradskoj mreži

Autor: Z L

25.04.2010. 22:00

PODGRADINA – DALMATINAC 5:1
POSEDARJE – Igralište Gordana Deme. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Josip Katuša (Raštane), Denis Bačić (Galovac). Strijelci: 1:0 Paleka (10′), 2:0 Paleka (40′), 3:0 Marinović (56′), 4:0 Katalinić (60′), 4:1 Janković (64′), 5:1 Pavičić (75′). I
PODGRADINA: S. Bakić (od 77′ J. Žuža), Musap (od 58′ Z. Žuža), Budan (od 63′ M. Žuža), A. Bakić, Marinović, Katalinić, Crnjak, Prskalo (od 57′ Šalina), Batur, Paleka, Pavičić (od 78′). Trener: Marko Nekić.
DALMATINAC: Mi. Grgurović, Ma. Grgurović (od 46′ Ćustić), Bakić, Vujević, Blagdanić, Musap, Marić, Križek, Čirjak (od 57′ Marnika), Jurjević-Škopinić (od 46′), Bašić (od 46′ Janković). Trener: Mate Grgurović.
Domaći igrači od prve minute pokazali su zalaganje kako bi došli do vrijedne pobjede. U 10. minuti brzonogi napadač Paleka dovodi domaćina u vodstvo – 1:0. Prilike se redaju kao na traci, ali napadači Podgradine, predvođeni Prskalom i Palekom, promašivali su ono što su već svi vidjeli u mreži gostiju. U 40. minuti nakon lijepog dodavanja Crnjka Paleka se ponovno upisuje u listu strijelaca za 2:0.
U drugom poluvremenu domaći trener Marko Nekić daje priliku svim rezervnim igračima. Do kraja među strijelce su se još upisali Marinović, Katalinić i Pavičić dok je za goste počasni (i vrlo lijep) pogodak postigao Janković. U odličnoj utakmici odličan je bio glavni sudac Ivan Zdrilić, koji ima lijepu perspektivu u sudačkom poslu.
PAKOŠTANE – ARBANASI 4:1
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 200. Sudac: Domagoj Knez (Zadar). Pomoćnici: Željko Margetić i Ivica Zrilić. Strijelci: 1:0 Vujević (17′), 2:0 Kostović (23′), 3:0 Vujević (39′), 3:1 Svetić (50′), 4:1 Skroče (76′).
PAKOŠTANE: Rosan, Mi. Barešić (od 67′ As. Gegollaj), Anić (od 74′ Lalin), Vulin, Ma. Barešić, Lacman, Av. Gegollaj (od 66′ Maksan), Kostović, Skroče (od 75′ Barešić), Vujević, Mikulić (od 46′ Lokin). Trener: Marijan Lamešić.
ARBANASI: Medić, Atelj, Fantov, Dadić, Kresović, Prendža, Perović (od 66′ Cupać), Rukavina, Nikpalj, Novak, Svetić (od 77′ Vučenović). Trener: Leo Vukić.
Nakon tri nerealizirane prigode zgoditak za vodstvo postigao je Vujević u 17. minuti nakon što ga je idealno poslužio Kostović prizemnim udarcem sa 16 metara. Povisio je Kostović u 23. minuti udarcem s desetak metara na dodavanje Vujevića. U 39. minuti Mikulić je silovito prodro po desnoj strani, ubacio loptu pred vratima gostiju, a Vujević je s desetak metara glavom pogodio. Gosti su svoj zgoditak postigli u 50. minuti preko Svetića koji je najbolje reagirao u gužvi pred domaćim vratima udarcem iz blizine. Konačan rezultat postavio je Skroče kada je zahvatio jednu odbijenu loptu i s 25 metara poslao u lijevi kut.
NOŠK – ŠKABRNJA 2:1
NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Dukić (Zadar). Pomoćnici: Ivan Čačić i Denis Vrkić (oba Zadar). Strijelci: 1:0 Sinovčić (33′), 1:1 Mičić (41′), 2:1 Mijolović (43′).
Crveni karton: Mijolović – drugi žuti.
NOŠK: A. Buterin, J. Baždarić, Anzulović, Pavasović, Zorić, I. Buterin, Vlatković (od 6′ Mijolović), Milanković (od 31′ Čolak od 79′ Badžoka), Aliju (od 62′ Radošević), Sinovčić (od 85′ D. Baždarić), Oštrić. Trener: Željko Bakarić.
ŠKABRNJA: Dražević, Grubić, Mičić, Gjergja, Karlić (od 80′ K. Ražov), S. Bilaver, Vrsaljko (od 64′ Jurić), Pavlović, M. Bilaver (od 68′ Pavičić), Ivković, Perica. Trener: Luka Hržina.
NOŠK je zabilježio prvu pobjedu na svom terenu u proljetnom dijelu prvenstva i sasvim nadigrao goste iz Škabrnje. U 33. minuti Sinovčić je iskosa pogodio same rašlje nemoćnog vratara Draževića. Na 1:1 izjednačio je Mičić u 41. minuti udarcem izbliza po sredini gola. U 43. minuti Mijolvoić je s 12 metara pogodio donji lijevi kut za vodstvo NOŠK-a od 2:1. U drugom dijelu u 69. minuti poništen je gol NOŠK-u navodno zbog zaleđa. U 79. minuti Sinovčić puca pokraj gola. U 82. minuti Oštrić ne stiže na loptu za treći gol. Konačno, u 90. minuti Mijolović je dobio crveni karton i napustio igru. Zaslužena pobjeda domaćina.
ZEMUNIK – NOVA ZORA 2:1
ZEMUNIK – Igralište Lužine. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Ivica Šango (Privlaka) i Petar Martić (Pag). Strijelci: 1:0 Alvir (46′), 1:1 Jergović (72′), 2:1 Ćurković (78′).
ZEMUNIK: Krnčević, Kasap (od 80′ Biloglav), Šestan (od 88′ T. Radović), Marušić, Davor Fabijan (od 46′ Buljat), Ćurković, T. Radović, Šarić, Dragan Fabijan (od 88′ Perić), Šare, Alvir. Trener: Milivoj Krnčević.
NOVA ZORA: Lovre Mikas, Kutia (od 46′ Mislav Mikat), Eškinja, Čulina, Bobanović, S. Majica, Miočić, Jergović (od 85′ D. Nitraj), Mandić, L. Majica (od 64′ Damir Majica), Danijel Njitraj. Trener: Nado Majica.
Borbena, bespoštedna i u pojedinim trenucima preoštra igra u kojoj je sudac Sinovčić dodijelio ukupno jedanaest žutih kartona. Prividnu inicijativu imao je gostujući sastav u prvom dijelu susreta, da bi na samom otvaranju drugog Mate Alvir podigao vodstvo za domaći sastav. To je trajalo sve do 72. minuti kada je jednu nesmotrenost domaće obrane kaznio Jergović za 1:1. Najljepši trenutak dogodio se u 78. minuti kada je s lijeve strane Pavao Radović izveo korner, kapetan Ćurković utrčao i postigao pobjedonosni zgoditak.
VRČEVO – GORICA 0:2
GLAVICA – Igrališe Drežlovac. Gledatelja: 50. Sudac: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Pomoćnici: Anto Ević (Obrovac) i Ivan Paleka II (Zadar). Delegat: Nino Maltež (Zadar). Strijelci: 0:1 P. Mikulić (18′), 0:2 Kamber (77′).
VRČEVO: Dević, I. Katuša (od 83′ Strmota), R. Katuša, I. Števanja I, Galac, F. Števanja, S. Števanja, I. Števanja II, J. Števanja, Š. Števanja (od 83′ A. Galešić), Ivica Katuša (od 46′ M. Galešić). Trener: Željko Števanja.
GORICA: Banić, Š. Čirjak, M. Ikić (od 83′ K. Ikić), G. Mikulić, J. Ikić, A. Erlić, M. Tokić, A. Batur, Kamber (od 83′ Perić), Jurjević (od 87′ Smokrović), P. Mikulić. Trener: Mile Batur Čeza.
U općinskom derbiju kvalitetnija momčad Gorice uspjela je pobijediti domaćine 2:0 i tako zadržati priključak s vodećima ove lige. U prvom poluvremenu Gorica je povela 1:0 u 18. minuti kada je P. Mikulić nakon dodavanja A. Kambera bio precizan s 10 metara. Zasluženu pobjedu gostima je osigurao najbolji pojedinac susreta A. Kamber koji je u 87. minuti povisio vodstvo na 2:0. Naime, Jurjević je s 20 metara pogodio vratnicu, a odbijenu loptu prije vratara domaćih, Devića je lukavi Kamber izbliza pospremio u mrežu Vrčeva za tri velika boda gostiju iz susjedne Gorice.
DEBELJAK – CROATIA 2:4
DEBELJAK – Igrališe Na Šaraju. Gledatelja: 150. Sudac: Josip Budan. Pomoćnici: Zdenko Bakarić (Zemunik) i Marko Vujović. Strijelci: 0:1 B. Budanović (6′), 0:2 J. Kresović (10′), 0:3 A. Erlić (26′), 1:3 M. Jerak (63′), 1:4 B. Kresović (68′), 2:4 A. Smolić (74′)
DEBELJAK: N. Rogoznica, M. Torbarina, L. Torbarina, M. Marić, B. Torbarina, M. Strenja, J. Smolić, A. Smolić, M. Jerak, M. Strenja, B. Pavić. Trener: Željko Frka.
CROATIA: E. Bubnjar, N. Deković, J. Santini, B. Budanović, E. Patača, V. Genda, A. Bolić, K. Rajner, J. Kresović, S. Ergić, D. Budanović. Trener: Zlatko Tadija.
Nakon prvog poluvremena bila je vidljiva premoć gostiju. Nakon izjednačenja na 2:2 Debeljak je promašio dvije stopostotne šanse što Turanjci koriste i do kraja utakmice osvajaju sva tri boda.
ZLATNA LUKA – BIBINJE 0:1
prekid u 47. minuti
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Gledatelja 250. Sudac: Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Tadija Babić (Pridraga) i Damir Kapetanović (Zadar). Delegat: Darko Štrenja (Benkovac). Crveni karton: Matej Šimunić u 47′ drugi žuti karton te Luka Lukić i Tome Šimunić u 47′ prigovor gl. sucu (svi Bibinje). Strijelac: 0: 1 Stipe Sikirić (8′).
ZLATNA LUKA: Dijan, Pašić B. Brkić, Nadinić (od 46′ Smolić,), Torbarina, T. Gašparović, D. Brkić , J. Sudinja, M. Oljica (od 46′ Mihić), Pavin, Barić. Predstavnik kluba: Emil Sudinja.
BIBINJE: T. Šimunić, Iglić, M. Šimunić, Bugarija, Medun, Z. Režan, M. Režan, S. Sikirić, H. Režan, L. Lukić, M. Lukić. Trener: Nado Kovačević.
Do tada izuzetno fer i korektan vječiti međumjesni derbi između starih znanaca prekinut je u 47. minuti kod vodstva Bibinjaca – 0:1. Sukošanac Davor Smolić prodirao je po desnom boku nasuprot tribina i u jednom gotovo beznačajnom polukontaktu s Bibinjcem Matejom Šimunićem lopta završava izvan igrališta. Iako je u ovom rangu natjecanja gotovo jedini zadatak pomoćnog suca signaliziranje zaleđa, auta i kornera te zamjena igrača, na signaliziranje pomoćnika Tadije Babića sudac Dalibor Glavan sudi prekršaj za domaćina. Podizanje zastavice bilo je nažalost kobno za nastavak utakmice. Najvjerojatnije zbog prigovora M. Šimunić dobiva drugi žuti te automatski crveni karton. Nakon što zbog prigovora Luka Lukić dobiva crveni karton nastaje gužva iz koje i vratar Tomislav Šimunić također dobiva crveni karton. Gužva i bibinjsko uvjeravanje suca potrajalo je nekoliko minuta. Iako je bilo dovoljno bibinjskih igrača za nastavak utakmice sudac nije nastavio susret. Nažalost, bit će posla i za povjerenika natjecanja i za disciplinskog suca.
Inače, u prvom poluvremenu junak utakmice bio je bibinjski vratar T. Šimunić koji je skinuo 3-4 “zicera” koja su svi već vidjeli u mreži. U 8. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara Stipe Bugarija dovodi Bibinjce u vodstvo. Igra obje momčadi u prvih 45 minuta bila je najmanje za jedan rang veće natjecanje.
PAKLENICA – VELEBIT
nije odigrano
ZEMUNIK – Utakmica između Paklenice i Velebita iz Gračaca trebala se igrati u subotu, 24. travnja, u Zemuniku. No, gosti iz Gračaca se nisu pojavili na početku utakmice. Na Lužinama su tako domaćini igrači, suci i delegat uzaludno čekali Velebit. Nakon čekanja od 15 minuta Ante Gulin, sudac, označio je kraj. Konačnu odluku o ovoj utakmici donijet će Ante Delija, povjerenik natjecanja.