Na Višnjiku se natjecale učenice i učenici iz više od 30 škola

Slika korisnika valentinam
Erste Plava liga
Na pobjedničkom postolju

U Zadru je održano treće ovogodišnje natjecanje Erste Plave lige.

Velika vrućina nije omela osmoškolce zaljubljene u atletiku i natjecanje, pa je na atletskom Stadionu na Višnjiku nastupilo 390 učenica i učenika iz više od 30 osnovnih škola Zadra i Zadarske županije, koji su ostvarili 505 startova. Na programu su bile utrke na 60, 300 i 600 metara, natjecanja u skoku u dalj i vis te bacanju kugle i vortexa, a po dvoje najboljih u svakoj disciplini i kategoriji plasiralo se na finale Erste Plave lige koje će se održati 4. rujna u Zagrebu, u sklopu Hanžekovićevog memorijala.

Erste Plava liga jedinstvena je dječja atletska liga učenica i učenika od 3. do 6. razreda hrvatskih osnovnih škola, koju već šestu godinu zaredom organizira Atletski klub Pro Sport u suradnji s Erste&Steiermärkische Bank d.d. i Erste Plavim mirovinskim fondovima.

Natjecanja u Erste Plavoj ligi nastavljaju se u srijedu 15. svibnja kvalifikacijama u Puli.

Privremeni rezultati:

300 m., dječaci treći razredi: Dominik Knežević (P. Preradovića) 55, 72, Marino Anić (Š. K. Benje) 55, 78, Božidar Perinović (Stanovi) 56, 78...

300 m., djevojčice treći razredi: Hana Nenadić (Z. otoci) 55, 22, Cvita Zanki (B. Kašića) 55, 61, Tončica Bajlo (K. Krstića) 57, 32...

Dalj, dječaci treći razredi: Dominik Knežević (Stanovi) 3, 75, Niko Mandić (Stanovi) 3, 55, Leo Ivković (Stanovi) 3, 37...

Dalj djevojčice treći razredi: Hana Miloševski (P. Preradovića), 3, 65, Ivana Mandić (Š. K. Benje) 3, 63, Buga Marfat (Š. Budinića) 3, 62...

Vortex, dječaci treći razredi: Jakov Pijaca (Z. otoci) 39, 53, Luigi Ćurković (K. Krstića) 33, 31, Leo Mandić (Stanovi) 32, 58...

Vortex, djevojčice treći razredi: Paola Supičić (K. Krstića) 27, 79, Antonia Marić (K. krstića) 21, 77, Paula Ratković (K. Krstića) 20, 06...

60 m., dječaci treći razredi: Božidar Perinović (Stanovi) 9, 08, Jakov Pijaca (Z. otoci) 9, 18, Niko Mandić (Stanovi) 9, 20...

60 m., djevojčice treći razredi: Luna Mandić (Š. K. Benje) 8, 63, Cvita Zanki (B. Kašića) 9, 00, Hana Nenadić (Z. otoci) 9, 15...

300 m., dječaci, četvrti razredi: Emilio Pucar (Stanovi) 52, 16, Luka Zorić (Z. otoci) 56, 10, Luka Ivanović (Š. K. Benje) 56, 30...

300 m., djevojčice četvrti razredi: Katarina Madžar (Z. otoci) 50, 59, Mare Mijolović (Z. otoci) 50, 98, Rita Herceg (B. Kašića) 53, 78...

Dalj dječaci četvrti razredi: Marino Hrboka (Z. otoci) 4, 07, Leon Čakarun (Galovac) 4, 01, Ivan Ćurdo (Z. otoci) 3, 83...

Dalj djevojčice četvrti razredi: Katarina Madžar (Z. otoci) 4, 21, Mare Mijolović 3, 67, Paula Frleta (Z. otoci) 3, 40...

Vortex dječaci četvrti razredi: Ante Šuperba (Sv. Filip i Jakov) 43, 69, Frane Milovac (Z. otoci) 38, 44.

Vortex djevojčice četvrti razredi: Donata Čirjak (K. Krstića) 30, 09, Ana Pera (P. Preradovića) 28, 06, Melani Pavlović (Z. otoci) 27, 39...

60 m., dječaci četvrti razredi: Leon Čakarun (Galovac) 8, 72, Lukas Milanja (Z. otoci) 8, 88, Ivan Adžić (Š. K. Benje) 8, 92...

60 m., djevojčice četvrti razredi: Melani Pavlović (Z. otoci) 8, 94, Dora Krpeta (Z. otoci) 9, 46, Marta Klanac (Z. otoci) 9, 56...

600 m., dječaci peti razredi: Niko Bilić (Stanovi) 1. 58, 41, Šimun Srzić (Z. otoci) 2. 01, 92, Dino Begović (Z. otoci) 2. 03, 96...

600 m., djevojčice peti razredi: Lucija Klasić (Smiljevac) 2. 04, 00, Zara Klarica (Z. otoci) 2. 07, 62, Klara Modrić (Smiljevac) 2. 17, 00...

Dalj dječaci peti razredi: Rafael Mijolović (Z. otoci) 4, 25, Jakov Jurjević (Smiljevac) 4, 12, Duje Jurić (Biograd) 4, 02...

Dalj djevojčice peti razredi: Ema Plazina (Z. otoci) 4, 23, Enea Nikpalj (Nova) 4, 03, Iva Grbić (privlaka) 3, 82...

Kugla dječaci peti razredi: Petar Paleka (Smiljevac) 8, 22, Damian King (Nova) 7, 60, Fran Aleksić (Stanovi) 7, 50...

Kugla djevojčice peti razredi: Paula Glavić (Smiljevac) 9, 63, Ena Knez (Z. otoci) 8, 31, Nina Červar (Stanovi) 8, 12...

60 m., dječaci peti razredi: Duje Jurić (Biograd) 8, 60, Jakov Jurjević (Smiljevac) 8, 82, Bruno Franjkić (B. Kašića) 9, 00...

600 m., djevojčice peti razredi: Nina Marasović (Š. Budinića) 8, 13, Zara Klarica (Z. otoci) 8, 36, Ena Nikpalj (Nova) 8, 50...

600 m., dječaci šesti razredi: Leon brkić (Sukošan) 1. 52, 25, Luka Žilić (Smiljevac) 1. 51, 38, Roko Zubčić (K. Krstića) 1. 54, 94...

600 m., djevojčice šesti razredi: Petra Batur (Sv. Filip i Jakov) 1. 54, 75, Mia Klasić (Smiljevac) 2. 12, 85, Gabrijela Vlatka brčinović (B. Kašića) 2. 22, 30...

Dalj dječaci šesti razredi: David Dragaš (P. Preradovića) 4, 54, Dominik Pesrola (Sv. Filip i Jakov) 4, 46, Roko Strika (Smiljevac) 4, 30...

Dalj djevojčice šesti razredi: Antonija Džaja (P. Preradovića) 4, 57, Petra Batur (Sv. Filip i Jakov) 4, 40, Ana Bezinović (Sv. Filip i Jakov) 4, 12...

Vis dječaci šesti razredi: Domagoj Brodar (Š. K. Benje) 150, Antonio Šandrić (Š. K. Benje) 145, Domagoj Bubić (Smiljevac) 145...

Vis djevojčice šesti razredi: Petra Miloševski (P. preradovića) 130, Sara Zorić (B. Kašića) 125, Lana Kultleša (Smiljevac) 110...

Kugla dječaci šesti razredi: Roko Strika (Smiljevac) 10, 37, Fabijan Dražić (Smiljevac) 9, 48, Dominik Bubić (Smiljevac) 8, 65...

Kugla djevojčice šesti razredi: Ivona Erak (Z. otoci) 10, 43, Iva Surać (Smiljevac) 9, 17, Gabrijelka Vlatka Baričević (B. Kašića) 8, 20...

60 m., dječaci šesti razredi: Domagoj brodar (Š. K. benje) 7, 96, Dominik Persola (Sv. Filip i Jakov) 8, 38, Emanuel Kelava (Z. otoci) 8, 66...

60 m., djevojčice šesti razredi: Ana Bezinović (Sv. Filip i Jakov) 8, 58, Hana Tudor (Š. K. Benje) 8, 59, Antonija Džaja (P. Preradovića) 8, 60...

Kategorija: 
Ocjena: 
Nije još ocijenjeno