Prekid u Obrovcu, Galovac na vrhu

Incident na utakmici Velebit - Vrčevo
Zbog napada na glavnog sudca dvoboj momčadi iz Gračaca i Glavice je prekinut u 72. minuti
NK GALOVAC
Galovčani su s navijačima proslavili dolazak na prvo mjesto

Otkazivanja utakmica u Drugoj županijskoj nogometnoj ligi postala su svakodnevica, a od dvije utakmice koje su ipak odigrane prošli vikend jedna je prekinuta. Dogodilo se to u Obrovcu gdje je do 72. minute Velebit iz Gračaca s 2:1 vodio protiv Vrčeva. U 70. minuti, zbog »grube igre na protivničkog igrača« izravni crveni karton dobio je Bruno Števanja, igrač gostiju, a što se događalo nakon toga opisao je Nebojša Župan, delegat utakmice, u zapisniku dvoboja. Epilog je prekid utakmice, zbog napada na glavnog sudca, a o mjerama koje sigurno očekuju gostujući sastav odlučivat će disciplinski sudac. Svakako, tužan rasplet jedne od malobrojnih utakmica u ovom natjecanju. Galovac je sjajnin golom Šime Burčula s vrha 16-erca u drugoj minuti sudačke nadoknade na svom terenu svladao Debeljak i na prvom mjestu preskočio Zemunik, koji je prošli tjedan poražen u zaostaloj utakmici protiv Podgradine.

16. kolo

GALOVAC 3 - DEBELJAK 2

GALOVAC - Igralište Milivoj Burčul-Lućo. Sudac: Babić. Pomoćnici: Juko i Šango. Strijelci: 1:0 Smokrović (29’), 2:0 Jovančević (65’), 2:1 Vujević (75’), 2:2 Gambiraža (80’), 3:2 Š. Burčul (90’).
GALOVAC: Dražina, Kožul, Kvartuč, Jovančević, Mandić, Š. Burčul, Smokrović, Kožul (od 46. Čirjak), Kovač, I. Kožul, Pavičić (od 90. Vujević). Trener: Frane Šare.
DEBELJAK: Vrkić, Torbarina, Dražić, Gambiraža, Š. Strenja, Demo, M. Strenja, Colić, Vujević, Smolić, Jerak. Trener: Ante Serdarević.

VELEBIT 2 - VRČEVO 1

(prekid u 72’)

OBROVAC - Igralište Jankuša. Sudac: Čirjak. Pomoćnici: Narančić i A. Čačić. Strijelci: 1:0 L. Tulumović (16’), 2:0 Juko (27’), 2:1 F. Katuša (40’). Crveni karton: B. Števanja (70’).
VELEBIT: Jerković, Pejić, Juko, L. Tulumović, Miloš, M. Kralj, S. Kralj, Golubić (od 46. J. Tulumović), Maričić (od 64. Anđić), Tomić, Marić. Trener: Anto Matijević.
VRČEVO: I. Katuša, M. Števanja, Brekalo, Jozinović, J. Števanja, Marinović, B. Števanja, Galešić, Čalušić (od 68. T. Števanja), F. Katuša, A. Števanja. Trener: Damir Pankasz.

15. kolo

PODGRADINA 3 - ZEMUNIK 2

ŠKABRNJA - Igralište Vlačine. Sudac: Stipe Vujević. Pomoćnici: Katuša, Jarmanović. Strijelci: 1:0 Kalac (18’), 1:1 Marojević (60’), 2:1 Gospić (76+), 3:1 Kalac (89), 3:2 Margarin (90’). Crveni kartoni (Zemunik): Radović (47’), Tokić (drugi žuti, 83’).
PODGRADINA: Ražov, R. Nekić, D. Nekić (od 68’ Breulj), Da. Nekić, L. Nekić, Gospić, Do. Nekić, Kalac, Šalina, Gospić, Crnjak (od 64’ Banović). Trener: Marko Nekić.
ZEMUNIK: Radović, Šare, Buljat, P. Tokić, Jurkin (od 46’ Marjanović), B. Tokić, Marojević, Margarin, Petrović, Župan (od 64’ Dragaš), Novoselović. Trener: Tomislav Ćurković.