11 C°

Zlatne Borović i Zubčić te Filip Babić

25.06.2012. 22:00

U organizaciji HAAK Mladost u Zagrebu je održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke na kojem su nastupili atletičari iz 23 hrvatska kluba. Od zadarskih atletičara nastupilo je šestero članova AŠK Zadar te jedan član AK Olympionik. Vrlo uspješni bili su atletičari Zadra koji su osvojili šest medalja od čega tri zlatne, jednu srebrnu te jednu brončanu, dok su Olympioniku pripale dvije medalje od čega jedna zlatna te jedna srebrna.
Prvo ime AŠK Zadar bila je dvostruka juniorska prvakinja države Paola Borović koja je pobijedila u obje discipline u kojima je nastupila. U skoku u dalj slavila je sa skokom 5.60 m, dok je u troskoku bila najbolja s dužinom 12.01 m. Drugu zlatnu medalju za AŠK osvojila je Lucija Zubčić koja je s preskočenih 177 cm bila najbolja u skoku u vis.
Srebro oko vrata i naslov viceprvakinje države osvojila je Katarina Gašparović i to u bacanju koplja s daljinom 47.51 m. Dvije brončane medalje osvojile su Anamaria Ćurković u utrci na 100 m pr. s vremenom 15,62 te Dalmira Kurtov u troskoku s 11.40 m. U skoku u dalj Ivona Babić je bila četvrta (5.41), a Dalmira Kurtov šesta (5.33).
Izvrstan je bio član Olympionika Filip Babić s dvije osvojene medalje. Iako je još mlađi junior, Babić je osvojio naslov prvaka države u utrci na 400 m prepone istrčavši stazu za 57,59 sekundi. Na kraćoj dionici, odnosno na 110 m pr. Babić je osvojio srebro i naslov viceprvaka države s vremenom 15,82 sekunde.
Po ukupno osvojenim medaljama AŠK Zadar je završio na šestom, a Olympionik na 11. mjestu.