Zadranin Vladimir Gašpar osvojio je broncu u bacanju koplja na Europskom prvenstvu

26.08.2018. 21:12

Posljednjeg dana natjecanja na Europskom paraatletskom prvenstvu u Berlinu brončanu medalju u bacanju koplja osvojio je 27-to godišnji Zadranin Vladimir Gašpar.
Bila je to četvrta brončana medalja za Hrvatsku na ovom prvenstvu do koje je Gašpar u konkurenciji atletičara nižih rastom došao hicem od 32.75 metara što je i njegov osobni rekord.
Novi europski prvak je Njemac Mester Mathias hicem od 37.57m, dok je srebro pripalo Nizozemcu Zonneveld Take s daljinom od 33.22m.
"Moj životni san je bio nastupiti za Hrvatsku, a sada kada sam na Europskom prvenstvu osvojio medalju mojoj sreći nema kraja. U drugoj i trećoj seriji dao sam sve od sebe i to je bilo to", kazao je Gašpar čija je medalja prvo međunarodno odličje novoosnovani AKOSI Fortijus iz Zadra.
Inače, na EP u Berlinu nastupilo je 600 atletičarki i atletičara iz 39 zemalja, a među njima i četiri atletičarke i 11 atletičara iz Hrvatske koji su osvojili dvije zlatne, dvije srebrne i četiri brončane medalje.