10 C°

Pobjedničke navike Polače

26.10.2021. 07:06

Nogometaši Polače nastavili su pobjednički niz u Prvoj ŽNL i sve su bliži tituli jesenskog prvaka. U derbiju sedmog kola Polačani su stigli u goste Dragovoljcu koji je prethodno imao pet pobjeda i jedan neriješeni rezultat dok je sastav Marijana Lamešića upisao svih šest pobjeda
– Trebali smo gledati veliki derbi, a vidjeli smo motiviranu, rastrčanu, agresivnu i dominantnu Polaču. Već u četvrtoj minuti nakon kornera u gužvi se najbolje snalazi Z. Žilić za vodstvo gostiju. Domaćini izjednačavaju u 10. minuti zgoditkom A. Perice iz blizine, odnosno s vrha peterca. Već u 16. minuti gosti koriste još jedan korner nakon kojeg je najbolje reagirao D. Čačić. U 30. minuti domaćini ostaju s igračem manje zbog ozljede mladog M. Bobića, a budući da je Dragovoljac već obavio jednu izmjenu zbog ozljede M. Kojića u osmoj minuti, gosti koriste igrača više do kraja poluvremena. Najprije je u 35. minuti S. Čačić nakon kontre pogodio gredu. U 43. minuti F. Kovačević, vratar Poličanaca, zaustavlja odličan udarac Vlatka Kralja koji je uslijedio nakon solo akcije. Minutu kasnije gosti nakon trećeg kornera postižu treći zgoditak kada je na drugoj vratnici ostao sam D. Čačić. U drugom poluvremenu domaćini su učinili premalo za preokret i nisu pronašli način kako ugroziti gol Polačana koji su iz brze tranzicije mogli postići još koji zgoditak. Kraj bilo kakvog nadanja Dragovoljca donio je je M. Čačić u 70 minute iz opravdano dosuđene najstrože kazne. Polača je pokazala zašto je na prvom mjestu, dok je Dragovoljac odigrao ispod očekivanja – napisali su na Facebook stranici 1. ŽNL Zadarska.
Tri boda s gostovanja donijeli su i Bibinjci koji su s tri gola u prvom poluvremenu svladali Hajduk u Pridrazi i probili se na četvrto mjesto. Drugu pobjedu u sezoni upisala je Zlatna luka nakon što je golom iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi na domaćem terenu preokrenula vodstvo Abecede. U debiju Dragana Buterina na klupi Sabunjar je kod kuće s Pakoštanima podijelio bodove (1:1) dok su Arbanasi i Dalmatinac produbili krizu domaćim porazima od Nove zore i Škabrnje ‘91 te su i dalje bez pobjede. Tri boda za odmak od najugroženijih momčadi osvojio je Sv. Mihovil koji je na Bagatu, gdje igra domaće utakmice, slavio protiv Velebita.

DRAGOVOLJAC 1 – POLAČA 4
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: Vukančić. Pomoćnici: Katuša i Mijić. Strijelci: 0:1 Žilić (4’), 1:1 Perica (10’), 1:2 D. Čačić (16’), 1:3 D. Čačić (44’), 1:4 M. Čačić (70’ – 11 m).
DRAGOVOLJAC: Kovačević, Aleksić, Perica (od 66. A. Lerga II), Kojić (od 8. Petričević, od 46. Colić), Bobić (od 46. Srzentić), Bašić, A. Lerga, Lučić, Kevrić (od 46. Surać), Lončar, Jović. Trener: Jure Čulina.
POLAČA: Tokić, Šare, Žilić (od 79. L. Erlić), D. Čačić, L. Prtenjača (od 73. Mršić), S. Čačić, M. Čačić, Čakarun (od 73. Jurjević), Kralj, Perković (od 66. Galešić), I. Prtenjača (od 73. Bašić). Trener: Marijan Lamešić.

HAJDUK  1 – BIBINJE 3
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sudac: Budan. Pomoćnici: Čirjak i Agičić. Strijelci: 0:1 Paleka (27’ – ag), 0:2 L. L. Lisica (43’), 0:3 L. L. Lisica (45’), 1:3 G. Burčul (60’).
HAJDUK: B. Pedić, Buljat (od 83. Š. Pedić), Srzić, J. Pedić (od 46. Zekan), Paleka, Baždarić, Zubčić, G. Burčul, R. Burčul, Viduka (od 65. Malbašić), Kokić (od 46. Marković).
BIBINJE: M. Lisica, Iglić, Glavić, Bugarija (od 43. L. L. Lisica), Sekula (od 20. Bandalo), Nović, Lukić, Bralić, Lonić, Milanović, Osmančević. Trener: Hari Rančić.

SV. MIHOVIL 2 – VELEBIT 0
ZADAR – Igralište Bagat. Sudac: A. Čačić. Pomoćnici: Galac i Pavičić. Strijelci: 1:0 Vidov (31’), 2:0 Dešpoja (63’).
SV. MIHOVIL: R. Gobin, D. Kolega, Dešpoja, M. Gobin (od 46. Kapović), Masar (od 46. M. Kolega), Vidov (od 87. Boško), Ortulan (od 67. Tomić), Cukar, Ivuša, Ramov, M. Pedišić (od 46. D. Pedišić). Trener: Krešimir Jaklin.
VELEBIT: Vukančić, Kolić, Guzić, Hasanović, Protrka (od 69. Brekalo), Bačić, Ivandić, Katuša, Filipović (od 66. Mikulić), Anić (od 59. Rašić), Šušak. Trener: Branimir Rašić.

ARBANASI 1 – NOVA ZORA 2
ZADAR – Igralište ŠC Višnjik. Sudac: M. Čulina. Pomoćnici: T. Čulina i Bačić. Strijelci: 0:1 Batur (22’ – 11 m), 1:1 Krnčević (30’), 1:2 Milat (74’).
ARBANASI: Šarić, Mamić (od 60. Pastuović), Nikpalj, Stanojević, Petani, Syla (od 84. Budan), Gobin (od 65. Svetić), Ročak (od 85. Vučković), Memedović, Krnčević, Škara (od 46. Čirjak). Trener: Danilo Paunović.
NOVA ZORA: Demo, Colić, Milat, K. Katuša (od 46. Batista), Mikulić, Batur, Horvat, N.M. Katuša, Jakovljević, Čavrag, N. Katuša. Trener: Elvis Katuša.

DALMATINAC 0 – ŠKABRNJA ‘91 2
CRNO – IGRALIŠTE Stanko Baričević. Sudac: A. Čačić. Pomoćnici: Lerga i Ević. Strijelci: 0:1 Vuković (65’), 0:2 Pavičić (90’).
DALMATINAC: Vulić (od 71. Babić), Nekić (od 68. Zubak), Š. Zdrilić (od 63. T. Zdrilić), Viduka, Mišolongin, A. Zdrilić, Brzoja, Knežević, Savić, Prtenjača (od 19. Jurjević, od 35. Volpi-Kobal), Dražina. Trener: Joško Musap.
ŠKABRNJA ‘91: Karlić, Crnjak, Brkić, S. Bilaver, F. Bilaver (od 87. Jurić), Pavičić, I. Bilaver (od 63. Vuković), Čačić (od 46. Čule), Babić, Remšak, Baždarić (od 68. Škara). Trener: Damir Čačić.

ZLATNA LUKA 2 – ABECEDA SPORTA 1
SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Budan. Pomoćnici. Š. Žilić i Zrilić. Strijelci: 0:1 Mandić (61’), 1:1 I. Sudinja (65’), 2:1 Memćaj (90’ – 11 m).
ZLATNA LUKA: Demo, Memćaj (od 90. Bičić), Hajdinger (od 54. J. Sudinja), Orlović (od 90. Pavić), Raspović, Brkić, N. Grdović, Čanković, Colić, I. Sudinja, M. Grdović. Trener: Robert Dijan.
ABECEDA SPORTA: J. Škara, Prtenjača, Gambiraža, J. Gagula, Mandić, Vujević, Župan (od 77. Matija Surać), Martin Surać (od 59. A. Gagula), Gašpar, L. Škara (od 79. Milovac), Senkić (od 59. F. Škara). Trener: Marijan Buljat.

PAKOŠTANE 1 – SABUNJAR 1
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Sudac: Levačić. Pomoćnici: Narančić i I. Čačić. Strijelci: 1:0 Šarić (56’), 1:1 B. Glavan (63’).
PAKOŠTANE: Mršić, B. Stojanov (od 83. Vulin), Knez, Maksan, M. Bačkov, R. Stojanov, F. Bačkov, Vujasin (od 46. Lokin), Mitrović (od 46. Šarić), Žutelija (od 75. Gegollaj), Kurtov (od 46. D. Stojanov). Trener: Jugo Dominis.
SABUNJAR: J. Škara, Lipotica, B. Glavan, Čirjak (od 89. Vrsaljko), Čvrljević, Bašić, S. Glavan, J. Jurlina, Gržeta (od 46. Pinčić), I. Škara. Trener: Dragan Buterin.

Strijelci
7 golova: Marko Kojić (Dragovoljac)
6 golova: Vlatko Kralj (Polača), Luka Miletić (Sabunjar), Marko Čačić (Polača), Stipe Vujević (Abeceda sporta)
4 gola: Anton Rašić (Velebit B.), Mateo Čirjak (Arbanasi), Branimir Branimir (Nova zora), Goran Burčul (Hajduk), Lovre Krnčević (Arbanasi)