10 C°

Zadranima samo bod

26.02.2012. 23:00

U vrlo uzbudljivoj utakmici zaslužena pobjeda gostiju koji su tek u završnici petog seta bili nešto prisebniji i domogli se dva važna boda, dok je Zadranima za osvojena dva seta pripao jedan bod. Zadrani su loše krenuli u utakmicu te su Varaždinci u početku prvog seta poveli s 11:7, a kasnije i 13:8 što je bilo teško dostići. Posebno raspoložen kod gostiju bio je visoki ljevoruki Vincek koji je domaćima bio nerješiv problem te su tako gosti probili led i osvojili prvi set. Promjena strana u drugom setu Zadranima je donijela više sreće. Domaći su poveli s 5:1 i 10:3 pa sada gosti nikako nisu uspjeli uhvatiti priključak. Ipak uporni Varaždinci s 20:14 prijete došavši na samo 20:17, no završnica je ipak pripala Zadranima koji su tako izjednačili na 1:1.
Promjena strana na polovicu u kojoj su bili u prvom setu opet je Zadranima bila kobna iako se vodila izjednačena borba. Od rezultata 5:5 stiglo se do 20:20, ali su gosti u završnici ipak bili uspješniji te su poveli 2:1 u setovima. Kada su Zadrani u četvrtom setu opet došli na “svoju sretniju” stranu uspjeli su serijom ostvariti osjetniju prednost (16:11, 20:14). Gosti su se još uspjeli približiti na 20:17, ali to je bilo sve.
U skraćenom petom setu gosti su do izmjene strana poveli s 8:5. Promjena ovaj put Zadranima nije bila sretna. Tračak nade pojavio se kod rezultata 13:13 i 14:14, ali dva poena zaredom donose Varaždincima pobjedu.
Trener Zadra Marin Masnić nije mogao biti zadovoljan, ali ni potpuno nezadovoljan.
– Ova momčad Varaždina sigurno ne zaslužuje do ovog kola predzadnju poziciju, stvarno su dobri. Mi smo loše otvorili utakmicu što nas je pratilo cijelu utakmicu. Nikako nismo uspjeli uhvatiti svoj ritam kako bi ulovili četiri, pet poena u nizu jer se u međuvremenu uvijek pojavila neka pogreška. Ostaje žal za domaćim porazom, ali ostanak ipak ne bi smio biti upitan. Nemam što zamjeriti svojim igračima već idemo dalje.

ZADAR – VARAŽDIN VOLLEY 2:3

(21:25, 25:17, 21:25, 25:21, 14:16)
ZADAR – Mala dvorana SD K. Ćosić. Gledatelja 50. Suci: Mikulić i Milinović (oba Zagreb).
ZADAR: Radošević, Viduka, Škara, Surać, Buterin, Kulaš, Mandić, Grubišić, Šestan, T. Burčul, Belić, D. Burčul. Trener: Marin Masnić.
VARAŽDIN VOLLEY: Rajić, Vincek, Komes, Mihajlov, Somođi, Crkvenčić, Haš, M. Čičković, Žganec, Jošić, A. Čičković. Trener: Tomo Paun.

PRVA HOL

Rezultati: Zadar – Varaždin 2:3, Rijeka – Mursa 3:1, Opatija – Vukovar 3:1, Split – Zagreb 1:3, Karlovac – Šibenik 3:0, Rovinj – Sisak 3:0, Daruvar – Centrometal 0:3
Redoslijed: Rovinj 52, Mursa 51, Sisak 42, Rijeka 37, Centrometal 33, Opatija 31, Vukovar 26, Zadar 21, Karlovac 20, Zagreb 18, Daruvar 17, Varaždin V. 15, Šibenik 13, Split 11
Parovi idućeg kola: Daruvar – Zadar (srijeda u 19.30), Centrometal – Rovinj, Sisak – Karlovac, Šibenik – Split, Zagreb – Opatija, Vukovar – Rijeka, Mursa – Varaždin Volley.