ZADAR U FINALU Sjajna završnica za povijest (GALERIJA)

26.04.2016. 22:00
ZADAR U  FINALU Sjajna  završnica za  povijest (GALERIJA)

Pune četiri minute posljednje četvrtine Zadar je bio bez ubačaja iz  igre, Vrsaljko su gošće potpuno zatvorile i činilo se da izlaza više nema.  Međutim, tada je Štrmelj napravila ono što je Zadru nedostajalo cijelu  utakmicu, vezala je dvije trice i minutu i 54 sekunde prije kraja rezultat je  bio 69:70.  Minutu prije kraja Dujić čudesnim prodorom donosi vodstvo  71:70. Zadar se obranio i dobio napad 32 sekunde prije kraja. Sikirić je  dugo držala loptu, a Vrsaljko s istekom napada sedam sekundi do isteka  vremena pogodila za 73:70. Produžetak je, očekivano, tricom pokušala  izboriti Pačkovski, ali ni ona nije mogla sinoć sve pogoditi…
Grč
Marija Mazija dala je povjerenje od prve minute Štrmelj, Sikirić, Dedić,  Vrsaljko i Erslan, petorci koja je krenula po finale budući da je Zadar iz  prve utakmice u Zagrebu donio pobjedu 62:55 za prednost 1:0. Za razliku od prethodnih dvoboja ova dva sastava, kada su Zadranke brzo stekle  početnu prednost, ovaj put su Zagrepčanke “bile u utakmici” od prve  minute. Tako su gošće u prve dvije minute ubacile tri trice dok se Zadar  opredijelio za unutarnju igru kako bi što više do izražaja došla lucidnost  u reketu Vrsaljko. Međutim, osjetio se grč u redovima “bijelo-plavih” koje praktično nikada u karijeri nisu igrale važniju utakmicu. Velike probleme Zadrankama je stvarala Pačkovski koja je dirigirala igrom “zelenih”.  Zabijala je Pačkovski sa svih strana, navlačila po dvije protivnice na sebe,  što je njenim suigračicama ostavljalo dosta otvorenih šuteva. Upravo je  nakon ubačaja Pačkovski Trešnjevka sredinom druge četvrtine dva puta  otišla na plus sedam (23:30, 27:34). Jedini pravi zadarski odgovor bio je  skok koji je napadački i obrambeno bio na visokoj razini. Ipak, nije to bilo dovoljno za ostvarivanje Mazijinih planova pa je trenerica Zadra na  minus sedam pozvala minutu odmora. Bio je to dobar potez koji je primirio Zadranke i prednost Trešnjevke počela se, istina polagano, ali ipak  topiti. U 19. minuti skočila je publika nakon ubačaja Sikirić za 37:36, prvo zadarsko vodstvo poslije 14:13 u četvrtoj minuti. Brzo je s dvije trice  uzvratila Pačkovski za vodstvo Trešnjevke na poluvremenu 37:42. Bila je  to četvrta trica Pačkovski od šest pokušaja.
Publika nosila Zadranke
Nošene podrškom publike Zadranke drugo poluvrijeme počinju serijom 6:0 za vodstvo 43:42. Ponovno je tada odgovornost preuzela Pačkovski pa je Trešnjevka u 26. minuti nakon serije 10:0 imala 43:52. Period od  četiri minute bez koša Zadra prekinula je Dujić tricom. No, problem je  bio rani bonus “bijelo-plavih” koje su tako izgubile čvrstinu u obrani  čuvajući se prekršaja. Zagrepčanke su stalno držale jednoznamenkastu  prednost budući da su domaće kontinuirano imale problema sa šutom,  pa je sve dobro napravljeno u obrani padalo u vodom lošom napadačkom reakcijom. Došao je Zadar na rub ponora kada je nezaustavljiva  Pačkovski u 34. minuti pogodila tricu, a Kelava dodala jedno slobodno  bacanje za 54:62. No, nije to bilo kraj, iako je malo tko vjerovao u ono što  je uslijedilo…

ZADAR – TREŠNJEVKA 2009 73:70

(21:25, 16:17, 16:14, 20:14)
ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Gledatelja: 500. Goleš, Stojić,  Mirčeta (svi Šibenik).
ZADAR: Štrmelj 11, Dujić 8, Erslan 11 (1-1), Vrsaljko 18 (4-4), Sikirić  16 (3-4), Nikpalj 6 (4-6), Oštrić, Jelenković, Mandić, Dedić 3, Šare. Trenerica: Marija Mazija.
TREŠNJEVKA 2009: Erjavec 4 (2-2), Sorić, Stojsavljević 4 (2-2), Katavić 6 (1-1), Rezo 8 (2-2), Štirjan, Hadžihusejinović, Galić, Kelava 11 (1- 2), Dobroslavić 9, Pačkovski 28 (2-3). Trener: Dean Nemec.
Šut za dva: Zadar 21-51; Trešnjevka 2009 15-36.
Šut za tri: Zadar 6-21 (Štrmelj 3, Dujić 2, Sikirić); Trešnjevka 2009 10- 20 (Pačkovski 6, Dobroslavić 3, Katavić).
Slobodna bacanja: Zadar 13-19; Trešnjevka 2009 10-12.
Skokovi: Zadar 37(16); Trešnjevka 2009 33(7).
Osobne pogreške: Zadar 18; Trešnjevka 2009 18.