Zvezda protutnjala Jazinama, Zadru na kraju 10. mjesto

27.04.2021. 07:13

Završno kolo regionalne lige košarkaši Zadra su nakon dvije sezone konačno dočekali u relaksirajućem izdanju jer im susret s C. zvezdom koji je odigran jučer u Jazinama nije bio od rezultatskog značaja, no sigurno su se Mršićevi igrači htjeli pokazati u što boljem svjetlu kontra moćnog sastava iz Beograda. Nažalost, nije se ta želja o skupom prodavanju kože obistinila ni u jednom trenutku ovog dvoboja jer su Zadrani uistinu naišli na tvrdi bedem i tako zaključili ABA sezonu sa 17. porazom što im je donijelo na kraju plasman na 10. mjesto na ljestvici.

Ubojit start gostiju
Već su otvarajuće minute potvrdile da će se domaći igrači u srazu s Euroligašom provesti kao bosi po trnju. Gosti su ušli u dvoboj izrazito motivirano, što i ne čudi s obzirom da bi s pobjedom čekirali startnu jedinicu u doigravanju pa je semafor nakon tri minute pokazivao 1:13. Hladnokrvno su ubacili Beograđani tri trice, od čega su dvije bile djelo Lazića, a Mršićeva momčad je na prvi koš iz igre morala čekati do polovice prve dionice kada je Onuaku smanjio na 5:17. No, nije to nimalo smelo Zvezdaše u njihovoj ubojitoj misiji jer su samo nastavili puniti zadarski koš. Simonović i Loyd su pogodili šest bacanja zaredom, potom je Loyd ubacio tricu dok su na svoje došli Walden i Dobrić. Minutu prije kraja prve četvrtine gosti su ubacili nevjerojatna 34 koša i imali 23 plusa na svojem kontu (11:34) pa se slobodno moglo, bez obzira na preostalih 30 i nešto minuta, zaključiti pitanje pobjednika. Naravno, Mršić je uspio i u jednoj nevažnoj utakmici po njegove igrače izgubiti tonu živaca i s tim ih barem uspio potaknuti na buđenje iz šoka kojeg su im nanijeli nemilosrdni igrači Dejana Radonjića. Uspjeli su se stoga malo rekuperati Zadrani u drugoj četvrtini koju su na kraju izgubili s tek pola koša, a najbliže što su se uspjeli približiti bilo je 15 minusa na otvaranju druge dionice kada je Jordano pogodio tricu za 21:36.

Buđenje u trećoj
Intenzitet igre kojeg su nametnuli Beograđani ipak je bio preteška zadaća za domaću momčad pa su se unatoč većem trudu u obrani Mršićevi igrači ponovno pred odlazak na odmor morali suočiti s preko 20 zaostatka. Davidovac i Walden postavili su na 30:52, a malu utjehu Zadru su pred nastavak donijeli Onuaku i Justice (35:54), dok se treća četvrtina, tj. njen završni dio pokazao jedinim dijelom utakmice u kojem je domaći sastav malčice bio bolji od renomiranih gostiju.Pri rezultatu 41:61, domaća momčad je napravila 10:4 seriju u koju je Carter ugradio četiri, a Junaković i Justice po tri poena i tako stigla do najmanjeg zaostatka u cijelom dvoboju, na 14 minusa (51:65). Da ipak ne bi Zvezda ušla u opasnu zonu pobrinuo se u smiraj treće dionice Reath s dalekometnim ubačajem i tako zatvorio Zadranima zadnju nadu da mogu barem malo zakomplicirati život favoritu. Na kraju su četiri domaća igrača uspjela zaključiti utakmicu s dvoznamenkastim brojem koševa, Carter je zabio 13, Jordano 11, dok su po 10 poena ubacili Justice i Kraljević. U redovima C. zvezde najviše su se istaknuli Amerikanci Walden i Loyd, svaki sa 16 ubačaja koliko je zabio i Dobrić.

Split poražen kod Partizana i završio u repesažu
Split nije uspio napraviti pothvat na gostovanju u Beogradu protiv Partizana i tako izbjeći repesaž za ostanak u ABA ligi. »Crno-beli« su pobijedili s 80:58, a već nakon prve četvrtine vodili su s 13 razlike (26:13), dok su na poluvremenu imali plus 21 (42:21). Domaćine su do pobjede predvodili Paige i Jaramaz s 13 koševa, a kod Splita najefikasniji je bio Babić također s 13 poena uz sedam skokova. Da bi izbjegli pretposljednje, 13. mjesto koje vodi u repesaž za ostanak s poraženim u finalu ABA 2 lige, Splićani su morali slaviti, a uz to im je trebao i poraz Krke ili Borca, što se i dogodilo. Krka je izgubila na gostovanju kod FMP-a s 85:91, dok je Cibona u Čačku pobijedila Borac s 82:77. »Žuti« će u doigravanju za ostanak igrati s poraženim iz dvoboja finala ABA 2 lige u kojem se sastaju Studentski centar iz Podgorice i sarajevski Spars.