11 C°

Tin najbolji kod seniora, Ploteru turnir veterana

26.06.2011. 22:00

Punih 20 dana trajao je malonogometni turnir  Sveti Ante 2011. koji se igrao na  Smiljevcu, a natjecali su se seniori, juniori i veterani te je  odigran i niz revijalnih utakmica. Zasluge za turnir imaju  brojni pojedinci vezani uglavnom za MNK Sveti Ante. Finale seniorskog turnira izborili  su Tin i Murvica, čiji je dvoboj  došlo pogledati oko tisuću gledatelja. Počelo je bakljadom, a  nastavilo se odličnom izvedbom finalista.
Prvu priliku u finalu imao je  za Tin Goran Burčul u 4. minuti, no lopta se odbila u korner. Tin je nastavio napadati i u  14. minuti poveo 1:0. Stipan  Vedrić je izvodeći slobodan  udarac uzeo kratak zalet i uputio snažan udarac. Lopta se odbila do Burčula, promijenila  smjer i tako prevarila vratara  Šarliju. Malo tko je tada vjerovao da će to biti i konačan  rezultat. Utakmicu su obilježili  vratari s obje strane. Najprije je  Krešo Šarlija svom bratu Alenu  zaustavio dobar udarac, da bi se  Ivan Jurjević istaknuo u nekoliko navrata obranivši pokušaje Murvičana.
– Bez lažne skromnosti, naša  žetva trofeja počinje osvajanjem ovog turnira. Igrali smo u  svim utakmicama na zavidnoj  razini, uostalom to pokazuju i  naše pobjede. Murvica se pokazala u dobrom izdanju, čestitam im na fer i korektnoj igri,  kazao je Tiho Knežević, voditelj Tina.
– Svim igračima Tina sam  stisnuo ruku i čestitao im na  pobjedi. Bili su bolji za jedan  gol. Mi smo odigrali dobro, no  nismo uspjeli postići zgoditke iz  izglednih prigoda. Bit će bolje  na nekom drugom turniru – kazao je Ivan Lučić, kapetan Murvice.
U finalu turnira veterana  Ploter je pobijedio momčad  Mrak Puntamiku. Ploter je poveo u 7. minuti preko Erlića,  najboljeg igrača utakmice. Nakon što Puntamičani nisu iskoristili nekoliko prilika na 2:0  za Ploter ponovno je pogodio  Erlić, ovaj put na dodavanje  Stipe Baždarića. Kada je u 20.  minuti Mandić iz solo akcije  pogodio za 3:0, pitanje pobjednika bilo je riješeno. U drugom poluvremenu izjednačena  igra oba protivnika u kojoj su  Puntamičani pokušali povlačenjem vratara i ubacivanjem još jednog igrača preokrenuti situaciju na terenu. Postigli su Puntamičani i dva gola,  ali i isto toliko primili u drugih  20 minuta, pa je Ploter bez  poteškoća sačuvao pobjedu.
– Bili smo bolji od naših protivnika, bolje smo surađivali u  igri i uz raspoloženog Zorana  Erlića te još nekoliko igrača  zasluženo osvojili turnir – rekao  je Stipe Radoš, voditelj Plotera.
– U našim redovima bilo je  dosta indisponiranih igrača tako da nismo mogli ozbiljnije  ugroziti Ploter kojemu čestitam  na pobjedi – naglasila je Stella  Dunić, voditeljica Mrak Puntamike.
Ploteru je za prvo mjesto pripalo 1.500, a Puntamici 1.000  kuna. Najbolji igrač veteranskog turnira je Zoran Erlić  (Ploter) koji je i najbolji strijelac (10 golova). Najbolji vratar je Andi Volarević (Mrak  Puntamika).
U revijalnom dijelu odigrana  je utakmica sjedeće odbojke između OKI Zadar i OKI Marsonia. Završilo je pobjedom  Zadrana 2:0 (25:22, 26:17).
Finale seniora
TIN1
MURVICA0
Malonogometno igralište na  Smiljevcu. Gledatelja 1000. Suci: Marin Paleka i Ivan Mičić  (Zadar). Strijelac: 1:0 Burčul  (14′).
TIN: Jurjević, Čačić, Klanac,  Drlja, Vedrić, Burčul (1), Šarlija, Čerina, Gospić, Šendula,  Čulina. Voditelji: Tiho  Knežević i Edo Kvartuč.
MURVICA: Šarlija, Dujmović, Rodić, Bakula, Orlović, Miletić, Protega, Lučić. Voditelji:  Hrvoje Čulina i Srećko Grgeč.
Za treće mjesto
VAROŠ5
VISOČANE1
VAROŠ: Lončar, Lovretić,  Nekić, Vukić (1), Jurlina,  Hržina, Lekaj (1), Šimurina  (1), Župan (2). Voditelj: Marko  Jurin.
VISOČANE: Bjeliš, Verunica, Vulić (1), Rančić, Kevrić,  Grubić, Gospić. Voditelj: Drago Verunica.
Polufinale seniora
TIN2
VAROŠ1
Suci: Ivan Mičić i Jere Čulina (Zadar).
TIN: Jurjević, Čačić, Klanac,  Drlja, Vedrić, Burčul, Šarlija,  Šendula (1), Čulina (1). Voditelji: Tiho Knežević i Edo  Kvartuč.
VAROŠ: Škoda, Šimurina,  Hržina, Jurlina, Župan,Marić,  Lovretić, Vukić, Lekaj (1), Čirjak, Nekić, Lončar. Voditelj:  Marko Jaklin.
Revijalna utakmica žena
IPA POLICIJA5
ZEMUNIK1
IPA POLICIJA: Babić, Milovac, Alić (1), Alvir (1), Šare  (3), Štrkalj, Jurić, Šimić. Voditelj: Svetka Babić.
ZEMUNIK: A. Fabijan,  Matković, Šarić(1), Janjić,  Ćurković, Žilić, L. Fabijan.  Voditelj: Milan Fabijan –  Čovo.
Finale veterana
MRAK PUNTAMIKA2
PLOTER5
 Malonogometno igralište na  Smiljevcu. Gledatelja 500. Suci: Krešo Zrilić i Ivan Mičić  (Zadar). Strijelci: 0:1 Erlić (7′),  0:2 Erlić (18′), 0:3 Mandić (28′),  1:3 Surić (34′), 1:4 Čulina (37′),  1:5 Lulić (38′), 2:5 Paleka  (39′).
MRAK PUNTAMIKA: Volarević, Paleka, Kociper, Arbanas,  Surić, Tomičić, Vukoša, Mijalović. Voditelji: Stella Dunić i  Marko Šimurina.
PLOTER: Puzar, Erlić,  Mandić, Baždarić, Mičić, Čulina, Orlović, Matak, Lulić Voditelj: Stipe Radoš.
Revijalna utakmica  veterana
ZADAR5
SMILJEVAC1
ZADAR: Pinčić, Kalapač,  Erlić (1), Mikulić, Zebić, Čačić,  Butić (1), Jurić (1), Rakić (2).  Voditelj: Josip Bepo Bajlo.
SMILJEVAC: Smokrović,  Pedić, Burčul (1), Mijolović,  Valčić, Galešić, Vrkić, Paleka.  Voditelj: Aldo Rogić.
Utakmica veterana Zadra i  Smiljevca bila je i prilika za  rođendasku čestitku Zlatku  Valčiću-Patku, igraču Smiljevca  koji je proslavio 50. rođendan.

Izjave

Goran Burčul, najbolji  igrač: Na tragu smo igara od  prije nekoliko godina kada je Tin  dominirao u Zadarskoj županiji,  a i šire. Naša igra je prepoznatljiva, a meni nije bilo  teško biti najbolji igrač turnira s  igračima koji stvarno dobro  igraju.
Mate Čulina, najbolji strijelac: Stvaramo dream team. S  ovakvim suigračima nije ni meni bilo teško zabijati zgoditke.
Krešo Šarlija, najbolji vratar: Hvala publici i žiriju koji me  je proglasio najboljim vratarom.  Imao sam dobrih obrana i bio u  kontinuitetu. Treba reći i da je  na turniru bilo još kvalitetnih  vratara i odličnih obrana.