18 C°

Hrvatska s maksimalnim učinkom u drugi krug

Autor: Z L

26.07.2008. 22:00

Pobjedom protiv Turske hrvatska juniorska reprezentacija (U-18) s maksimalnim učinkom plasirala se u drugi krug na Europskom prvenstvu u Grčkoj. Uspjeh s Turcima mladim Hrvatima uvelika otvara vrata polufinala budući da su u drugi dio natjecanja prenijeli sva četiri boda (pobjede protiv Letonije i Turske). Iz naše skupine Turska nosi dva boda, a Letonija nijedan. Hrvatsku u nastavku natjecanja očekuju utakmice sa supranicima iz skupine C. Jedan od protivnika našima će sigurno biti Rusija, a preostala dva bit će Ukrajina, Njemačka ili Francuska. O tome je kasno sinoć odlučivala utakmice između Rusije i Francuske.
Protiv Turske Hrvatska je kontrolirala igru i rezultat svih 40 minuta, a značajan doprinos u pobjedi dali su Toni Prostran i Ivan Batur. Turci su najviše prijetili u trećoj četvrtini kad su se približili našima (48:44, 61:56), no Hrvatska je osigurala mirnu zavšnicu i obećavajuća četiri boda.

Hrvatska – Turska 91:81
(25:19, 16:15, 20:22, 30:25)
Hrvatska: Došen, Prostran 12 (6sk), Bilinovac, Smajlagić 20, Fodor, Ramljak, Batur 12, Planinić, Zubčić 20 (12sk), Radošević 2 (6sk), Delaš 25 (9sk), Rikić.
Turska: Toz, Kilicli 13 (3sk), Mahmutoglu 21, Mutaf 5, Cinko, Sanli, Yildrim, Incekara 9, Aldemir 2, Gokalp, Balto, Kanter 31 (11sk).

Hrvatska – Bugarska 71:67
(14:17, 14:11, 18:23, 25:16)
Hrvatska: Došen, Prostran 23 (3sk, 5as), Bilinovac, Smajlagić 5, Fodor, Ramljak 16 (9sk, 4 ukr.l.), Batur 8, Planinić,  Zubčić 2 (5sk), Radošević 2, Delaš 15 (9sk, 3as), Rikić.
Bugarska: Petkov, Slavčev 11, Avramov 11 (4sk), Paskov 3,  Želev 4 (3sk), Kiošev 3, Zaharijev 15 (11sk, 5as), Binev 8  (5sk), Marinčečki, Atanasov, Minčev 12 (7sk, 4as), Janev.
U zadnju minutu susreta dvije reprezentacije ušle su rezultatski  izjednačene (67:67), no izabranici Vlade Vanjka do nove pobjede stigli su zahvaljujući koševima Tonija Prostrana koji je bio  najučinkovitiji igrač utakmice sa 23 poena.

Juniorke posljednje
Hrvatske košarkašice zauzele su posljednje mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u slovačkoj Nitri bez pobjede.  Hrvatice su u svojoj posljednjoj, ukupno šestoj, utakmici, poražene od Bjelorusije 61:73 (21:19, 23:21, 13:12, 16:9).