Autor: Ivica Gjergja

26.08.2012. 22:00

PRIMORAC  2
KAMEN    3
BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 150. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Branko Vrzić i Ante Gulin (oba Šibenik). Strijelci: 1:0 Marković (12. -11m) 1:1 Gudelj (52.) 1:2 Jelaš (58.) 1:3 Lizatović (69.) 2:3 Marković (71. -11m).
PRIMORAC: Juričin, Jovančević, Colić (od 64. Oluić), Klarin, Bašić, Marković. Moravčić, Vulin (od 53. Vodopija), Stojanov, Lazarevski, Tokić. Trener: Leo Šarić.
KAMEN: M. Gudelj, Kujunđić, Vuksan, I. Žužul, Juričić, Biloš, Begić, H. Gudelj (od 54. Đuzel), Puljić, Jelaš (od 61. Lizatović). Trener: Boženko Tolić.
U premijernom nastupu mlada biogradska momčad doživjela je neočekivan posrtaj protiv novajlije iz Ivan-Begovine. Prije samog početka susreta odana je počast minutom šutnje prerano preminulom nekadašnjem predsjedniku HNK Primorac i dobrom duhu biogradskog sporta Marinu Došenu, a onda se s prvim zviždukom suca Kulušića krenulo u novu trećeligašku sezonu. Uvod je pripao domaćinu, a na premijerni pogodak čekali smo do 12. minute kada Stojanov i Moravčić odlično odigravaju dupli pas a potonjeg ruši gostujući igrač za najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je kapetan Marković. Nakon toga gosti su pokušali iz nekoliko prekida dok je najkonkretniju šansu domaćih u prvom dijelu imao Moravčić u 29. minuti čiji udarac zaustavlja vratnica. S time je zaključen prvi dio susreta. Odmah na početku nastavka gosti se pomalo oslobađaju te sve konkretnije prijete domaćem golu. U 52. minuti nakon prekršaja domaćih na osamnaest metara, Hrvatin Gudelj maestralno iz slobodnjaka ljevicom pogađa za izjednačenje. U 58. Gudelj se poigrao sa svojim čuvarima, uposlio Jelaša koji pogađa za potpuni preokret. Kolektivna igra domaćih je nestala te se previše pokušavalo individualnim rješenjima, a rezultat toga bio je da deset minuta poslije Lizatović iz kontre baca domaće u dubok rezultatski minus iskoristivši lošu koordinaciju obrane Primorca. Tračak nade za osvajanje barem boda ukazao se dvije minute nakon što je Marković realizirao još jedan kazneni udarac no premijeru trećeligaške jeseni ipak je obilježio poraz.
ZAGORA 2
VELEBIT 1
UNEŠIĆ – Igralište Zagore. Gledatelja 100. Sudac: Ivan Jukić (Imotski). Pomoćnici: Damir Silić (Dicmo) i Matko Palada (Trogir). Strijelci: 1:0 Šikić (45′), 1:1 Ivković (50′), 2:1 Nuić (89′- 11m).
ZAGORA: Duka, Škugor, Jurić, Nuić, Šiklić, Slugan, Vuković, Šikić, Škomrlj, Jakelić, Žura. Trener: Siniša Turković.
VELEBIT: Juko, Kruneš, Volpi – Kobal, Perica, Benić, Miletić, Ćerina, Ivković, Kolić, Katuša (od 55′ Zanić), Rakić (od 76′ Bačić). Trener: Josip Lončar.
Dobru utakmicu su odigrali nogometaši Velebita u Unešiću, imali povoljan rezultat, no u 89. minuti su primili drugi zgoditak i otišli doma poraženi. Prvi gol za domaćine je pao na način da su domaći igrač Šikić i Kruneš (Velebit) išli glavama na visoku loptu, malo ju je okrznuo Šikić i ona je odsjela u golu za vodstvo domaćina. Poravnanje je nastupilo u 50. minuti, mladi Ivković je sve sam napravio. I kada su imali povoljan rezultat gosti su imali kod 1:1 čistu prigodu Kolića u 57. te Rakića u 61. minuti ali su oba bili brzopleti. Minutu prije kraja “izvukao” je sudac kazneni udarac za domaćina kojeg su preko Nuića pretvorili u drugi pobjedonosni zgoditak.

Treća HNL – jug

Rezultati 1. kola: Primorac – Kamen 2:3, Zagora – Velebit 2:1, Jadran KS – Zmaj (M) 3:0, Jadran LP – Uskok 3:0, Neretva – Omiš 2:1, Val – GOŠK 2:0, Neretvanac – Konavljanin, Zmaj BŠK – Hrvace.
Raspored 2. kola (9. rujna): Velebit – Jadran LP, Omiš – Uskok, GOŠK -Zagora, Kamen – Val, Hrvace – Primorac, Konavljanin – BŠK Zmaj, Zmaj (M) – Neretvanac, Neretva – Jadran KS.