Ponovno na minus 11

26.09.2010. 22:00

Kao i proteklog tjedna u Osijeku, rukometaši Zadra preksinoć su se s gostovanja u Slavoniji vratili s minusom od 11 pogodaka. U četvrtom kolu bolje je bilo Đakovo koje je s 43:32 nadigralo momčad Igora Nikolića, trenutačno posljednji sastav Prve HRL.
Zadrani su se držali sve do 20. minute kada je rezultat glasio 10:10. Igralo se u ritmu gol za gol, a gostujući, unatoč izostanku Peše i Humbolta te nastupu Jeraka s obnovljenom ozljedom koljena, odolijevali pritisku Slavonaca. Međutim, nakon nekoliko tehničkih grešaka “plavih”, odnosno kontri Đakova, semafor je netom prije odlaska na veliki odmor pokazao 17:12.
Sličan scenarij nastavio se i u drugom poluvremenu: pomlađena gostujuća momčad, iako je u svojim redovima imala odlično raspoložene Brkljaču i Suraća, sve je više gubila korak za Đakovom.
– Slaba realizacija s krila, izgubljene lopte i nedovoljno raspoloženi vratari nisu nam dopuštali da ugrozimo njihovo sve veće vodstvo. Žao mi je što smo treću uzastopnu utakmicu završili porazom, no sigurno je da Zadar s Pešom i Humboltom, i Zadar bez njih, nisu ista momčad. Stoga, ako u sljedećem dvoboju s Ivančicom budemo kompletni, nadam se prekidu rezultatskog posta – izjavio je Igor Nikolić, trener Zadra.
Za gostujuće je cijelo drugo poluvrijeme odigrao 14-godišnji Ivan Arbanas. Dobar nastup mladi je Zadranin okrunio s tri gola te tako unio barem malo svjetla u ovogodišnje sivilo rukometaša iz Mocira.
Rezultati 4. kola: Đakovo – Zadar 43:32, Ivančica Ivanec – Osijek 27:25, Mladi rudar – Kaštela Adriachem 23:23, Crikvenica – Prelog 29:19, Senj Wallenborn – Umag 28:18, Brod Konstruktor – Spačva Vinkovci 33:32, Hrvatski dragovoljac – Županja (jučer).
U 5. kolu (2. i 3. listopada) igraju: Zadar – Ivančica Ivanec, Osijek – Brod Konstruktor, Spačva Vinkovci – Mladi rudar, Kaštela Adriachem – Hrvatski dragovoljac, Županja – Crikvenica, Prelog – Senj Wallenborn, Umag – Đakovo.

ĐAKOVO – ZADAR 43 (17) : 32 (12)

ĐAKOVO – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Marko Lovrić (Zagreb) i Siniša Tanasić (Dugo Selo).
ĐAKOVO: Frižijan, Drmić, Poljičak, T. Barberić 9, Punda 7, B. Lubar 2, Bošnjak 7, Jozipović 10 (3), I. Barberić 4 (4), D. Lubar, Tot 2, Barić (12), Išategić 2, Josipović, Dahit, Pahanić. Trener: Pero Tadić.
ZADAR: Cota (7+1), Svorcina (2+1), Maruna, Jerak 2, Arbanas 3, Šeremet, Šimičević 3, Peronja, Čirjak 1, Maričić, Brkljača 9, Merhar 5 (5), Surać 9. Trener: Igor Nikolić.
Sedmerci: Đakovo 7 (9); Zadar 5 (5).
Isključenja: Đakovo 6 minuta, Zadar 8 minuta.

Konačno popunjena 1. HRL

Trakavica vezana uz popunjavanje Prve HRL konačno je okončana proteklog tjedna, a novi, 14. član prvoligaškog društva postala je Spačva iz Vinkovaca. Slavonci su nakon dva kvalifikacijska susreta bili bolji od Metkovića 1963, čime su izborili plasman u viši rang, odnosno zamijenili Metković, drugi neretvanski klub koji je zbog teške financijske situacije ovu sezonu odlučio provesti u Trećoj HRL – jug. U sljedećem kolu sastat će se Spačva i Mladi rudar, momčad koja je u Prvoj HRL zamijenila Bedekovčinu, posrnulu također zbog financijskih poteškoća.