20 C°

Borik u Dubravi zaleđen na -27

26.10.2008. 23:00

Borik-Puntamika visoko je poražena u Dubravi u utakmici koja je bila jednosmjerna ulica. Od samog početka domaćini kreću s dvije trice te tada glavnu ulogu preuzima Šakić koji s 11 koševa u toj četvrtini odvodi Dubravu na 10 koševa prednosti. U drugoj četvrtini Smiljanić s tri povezane trice odvodi Borik-Puntamiku u ponor (37:20). U drugom poluvremenu još su se više raspucali preporođeni Dubravini igrači i razlika se popela do golemih 33 razlike (74:41). Zadnja četvrtina je bila samo formalnost.
Ovo je definitivno naša najlošija utakmica u zadnje vrijeme. Dubrava nas je nadigrala. Imali su odličan šut, mi nismo i tu je ta razlika. Mi nismo ispoštavali dogovor prije utakmice i odmah su se domaćini odlijepili na plus deset i kasnije im je bilo puno lakše igrati. Igrači su utučeni ovim visokim porazom,
no trebamo skupiti glave i pokušati odigrati puno bolje sljedeću utakmicu u Trogiru – istaknuo je trener Borik-Puntamike Tihomir Bujan. S druge strane njegov kolega, koji je nedavno preuzeo klupu Dubrave bio je vidno zadovoljniji.
– Kako sam tek u srijedu sjeo na klupu Dubrave, nisu se mogli očekivati neki spektakularni pomaci i zato je ova pobjeda isključivo zasluga igrača i njihovog zalaganja u obrani.
U redovima neprepoznatljive Borik-Puntamike neki otpor su pružili Šarlija (14 poena,8 sk., 3 as., 2 osv. lopte) te Žorž (12 poena) i Dević (11 poena).

DUBRAVA – BORIK PUNTAMIKA 90:63

(24:14, 19:10, 31:17, 16:22)
ZAGREB – Sportska dvorana Dubrava. Gledatelja: 400 Suci: Volk, Holjevac (oba Slavonski Brod) i Šarac (Osijek).
DUBRAVA: Krušlin 12 (1-4), Marić, Krajačić 6, Čuljak 4, Stojić, Krolo 10 (1-1), Ćosić 14, Smiljanić 13, Bošnjak 6, Jurjević 2, Šakić 13 (3-3). Trener: Jakša Vulić.
BORIK-PUNTAMIKA: Čiklić 2, Dundov 8 (4-4), Bulić 1 (1-2), Pavić 1 (1-2), Dević 11 (1-1), Mrva 3 (0-3), Šarlija 14 (2-2), Jurjević 5 (2-2), Žorž 12 (2-2), Ceranja, Đugum 6 (4-5). Trener: Tihomir Bujan
Šut za dva: Dubrava 22-33 (67%); Borik-Puntamika: 14-30 (47%).
Šut za tri: Dubrava 13-26 (50%); Borik-Puntamika: 6-19 (32%).
Slobodna bacanja: Dubrava 7-11 (64%); Borik-Puntamika: 17-23 (74%).