16 C°

Ni gram nade od Agrama

Autor: Šime Ćurko

26.10.2008. 23:00

Sve su dobro Zadranke napravile, ali samo u prvoj četvrtini. Početak je bio obećavajući za domaće, niska postava s kojom Agram igra posljednjih sezona otvara puno prostora visokim igračicama pod košem, a Zadar visinu ima u Ivi Grbas i Boženi Radoš. I zaista, u prvih 10 minuta sve je išlo kao po udžbeniku, lopta se spuštala na Radoš koja je od 20 koševa svoje ekipe u tom periodu ubacila 13. Agram je osim s obranom imao problema i u napadu, promašile su niz šutova, no to je bila posljedica i toga što su Zadranke uvijek imale ruku na protivničkom šutu.
Nakon početnih deset minuta – potop. Agram je od momčadi koja, dojam je bio u prvoj četvrtini, ne bi pogodila koš ni da je umjesto obruča stajala bačva, lagano preuzimao kontrolu igre, a time i rezultata. Početna petorka domaćih (Marin, Perica, Erslan, Grbas, Radoš) ne uspijeva odgovoriti na brzu igru Zagrepčanki, a u napadu zbog prtisaka na vanjsku liniju domaće više ne pronalaze put do Radoš koja se činila najsigurnijim rješenjem. Bio je to i nagovještaj vrlo lošeg šuterskog dana Zadranki, Grbas je promašila nekoliko otvorenih šutova (ukupan šut 6-20) pa joj je malo značio čak 21 skok, Marin izgubila (ili je suigrčice nisu pratile, svejedno) nekoliko lopti u kontri, Perica nije mogla ništa pogoditi, a Radoš je ostala bez onoga bez čega nema koševa – lopti.
Posljedica takve igre je vrlo brzi preokret Agrama, već u 17. minuti na semaforu je 27:34. Mazija pokušava s Blažević pod košem, ulazi i Meštrović ne bi li se stvorio pritisak u obrani, ali seriju Agrama više ništa nije moglo zaustaviti. Posebno ne u trećoj četvrtini kad se “javila” do tada malo primjetna Iva Borović dugogodišnja zadarska kapetanica. U 25. minuti bilo je 37:45, a u 27. već je 37:59. U tom periodu Borović je vezala osam koševa (od toga dvije trice), a dodatno je “svojima” situaciju pogoršala Lara Nikpalj. Sve je upućivalo na težak poraz (Agram je vodio i 76:48), a onda i malo svjetla u redovima domaćih. Posljednje minute na parketu pripale su Sikirić, Krstić, Blažević i Meštrović, koje su svoj dio odradile jako dobro, puno bolje od onih iskusnijih. Šteta za domaće što je rezultat već tada bio riješen. No, dobro izdanje mladih igračica zalog je za utakmice koje dolaze.

MLADE PREUZIMAJU ODGOVORNOST

Sve igračice Zadra osim Sanje Rogošić dobile su priliku protiv Agrama, a među njima i dobar dio onih kojima je to bila prva utakmica na domaćem terenu u A-1 ligi. Istina, neke od njih već imaju nastupe za Zadar u Jazinama, no za razliku od prošle ovo je sezona u kojoj je dio odgovornosti i na igračicama rođenima uglavnom 1992./93. Među njima najviše je igrala Ema Meštrović (18 minuta, šut 2-4), zatim Ivana Blažević (15 minuta, šut 5-10, 4 sk), potom i Nina Krstić (8 minuta, šut 3-4) te Glorija Sikirić (7 minuta, šut 1-2).

ZADAR – AGRAM 64:80

(20:8, 11:30, 9:21, 24:21)
ZADAR – Dvorana Jazine. Gledatelja: 100. Suci: Kardum i Stojić (oba Šibenik).
ZADAR: Ledenko, Perica 2 (2-2), Štrmelj, Grbas 10 (0-3), Sikirić 2, Krstić 6, Erslan 3 (1-3), Marin 7 (1-2), Blažević 10 (1-2), Meštrović 4, Radoš 20 (4-5), Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
AGRAM: Šuster, Ilijanić 19 (1-2), Garić, Vukadin, Borović 23 (1-1), Nikpalj 16 (1-4), Radaković 12 (2-2), Vekić, Lijović 6, Šarić-Alatović 4 (2-2), Božiček, Ždero. Trenerica: Tina Periša.
Šut za dva: Zadar 22-58 (58%); Agram 24-56 (43%).
Šut za tri: Zadar 3-14 (21%, Marin 2, Blažević); Agram 6-22 (Borović 4, Ilijanić, Nikpalj).
Slobodna bacanja: Zadar 11-18 (61%); Agram 14-19 (74%).
Skokovi: Zadar 48 (16); Agram 40 (9).
Osobne pogreške: Zadar 19; Agram 21.