Utorak, 16. travnja 2024

Mladi Zadrani prošli preko iskusnog Kvarnera

27.10.2020. 09:24

Vrlo dobru utakmicu su odigrali košarkaši Jazine-Arbanasa, koji u svojim redovima imaju većinom juniore i mlade igrače Košarkaškog kluba Zadar. U trećem kolu Prve lige slavili su protiv Kvarnera 2010, iskusne riječke momčadi.
Gosti iz Rijeke su bolje ušli u utakmicu i u prvom dijelu prve četvrtine, kontrolirali rezultat. Konstantno su imali 4-5 koševa prednosti, a bivši košarkaš Zadra Filip Tončinić u šestoj minuti zabio je za 8:14. Tada Jazine rade seriju 14:2, koju su predvodili Filip Paponja i Marko Šarac i domaći sastav do »malog odmora« vodi 25:20. Filip Vujičić je u 13. minuti pogodio za 32:24, a uskoro je Tyrell Jalone Friday atraktivno zakucao za 37:26. Ipak do poluvremena Kvarner odigrava dobre minute i stiže na -8 (48:40). Mladi Zadrani čuvaju prednost i u nastavku utakmice, ali iskusna riječka momčad ne dopušta potpuno odvajanje. Koriste Riječani nekoliko minuta lošije igre Jazine-Arbanasa, rade malu seriju i preko još jednog bivšeg »Zadranina« Siniše Štembergera koji i dalje dobro igra, stižu na samo -2 (54:52) u 24. minuti utakmice. Ipak, tada odlični Domagoj Horvat podiže svoju momčad i ne dopušta riječkom sastavu da potpuno preokrene dvoboj u svoju korist. Pred posljednjih deset minuta na semaforu stoji 69:65. Da je igrač Kvarnera Roko Delpin pogodio oba slobodna bacanja, bio bi egal. No, pogodio je jedno za 69:68 devet minuta prije kraja i činilo se u tom trenutku da slijedi neizvjesna završnica. Mladi košarkaši Jazina to nisu dopustili. Iskusno pojačanje Dino Butorac pogađa tricu uz dodatno. Friday reagira dobro, kao i Paponja. Gosti se ne snalaze, a Butorac i Šarac stavljaju nove trice za +10 (88:78) dvije minute do kraja. Do kraja Jazine-Arbanasi su sačuvali prednost.
Horvat je zabio 17 uz pet skokova. Friday je dodao 13 uz šest skokova, a odlično je osigurao i Paponja koji je postigao 12 koševa te imao pet skokova, pet asistencija i četiri osvojene lopte.