Hajduk na jedanaesterce, Pag lako kroz Sabunike

27.02.2011. 23:00

HAJDUK5 (1)
POLAČA4 (1)
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina Bulin. Gledatelja: 150. Sudac:  Dalibor Glavan (Privlaka). Pomoćnici: Šime Žilić Škabrnja i Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 0:1  Zelić (12′), 1:1 Remšak (84′). Jedanaesterci: 2:1 Viduka, 2:2 A. Prtenjača, 3:2 B. Zubčić, 3:3 Ćuković,  4:3 K. Čulina, 4:4 Bobanović, 5:4  Antonio Zubčić.
HAJDUK: A. Pedić, Jergan (od  62′ Marino Čulina), J. Pedić (od 88′  Marko Čulina), Žilić, Batur, J. Čulina (od 46′ B. Zubčić), Pintur (od 67′  Viduka), K. Čulina, H. Zubčić, A.  Zubčić, Remšak. Trener: Jure Čulina.
POLAČA: M. Čirjak, Guzić (od  87′ Vulelija), Marin Čulina, Orlović,  Volpi-Kobal, Ćuković, Bobanović,  Grgurović, R. Prtenjača, A. Prtenjača, Zelić. Trener: Kristijan Tuta.
Hajduk je nakon boljeg izvođenja  jedanaesteraca uspio eliminirati  mladu i kvalitetnu momčad Polače.  Gosti su angažiranije ušli u utakmicu i u 12. minuti poveli 1:0 kada je  nakon ubačaja s desnog boka Ivana  Guzića spretni Ivica Zelić udarcem  sa četiri metra zakucao loptu pod  gredu Pridražana. Nakon toga Hajduk preuzima inicijativu, ali od više  prigoda do kraja prvog poluvremena  Stipe Zubčića,  (16., 20., 41.) te Antonija Zubčića iz tri slobodna udarca  (31., 37., 40.) domaćini ne uspijevaju  postići zgoditak. U drugom poluvremenu domaćini su bili terenski  premoćniji, a gosti opasniji iz brzih  kontri, pa su najveće prigode propustili A. Pintur u 62. minuti kod  Hajduka, kada je glavom sa šest  metara šutirao pored lijeve vratnice  te A. Prtenjača kod gostiju u 71. i 78.  minuti kada je odlično reagirao domaći vratar A. Pedić. U završnici  utakmice Hajduk je uspio izjednačiti  na 1:1 kada je I. Viduka s lijeva izveo  korner, a spretni D. Remšak s pet  metara postigao neobranjivi zgoditak. Potom se prišlo izvođenju jedanaesteraca gdje su domaćini postigli četiri zgoditka, a samo M.  Čulina nije bio precizan jer mu je  udarac obranio J. Čirjak. Kod gostiju H. Grgurević i I. Zelić nisu  uspjeli postići zgoditak, njihove je  udarce vratar A. Pedić, najbolji pojedinac na utakmici, uspio obraniti.
DRAGOVOLJAC0
ŠKABRNJA1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćnici: Petar Paleka (Zadar) i Boris Erceg  (Pristeg). Strijelac: 0:1 Ražov  (78′).
DRAGOVOLJAC: Stanić,  Šarić, J. Kevrić, I. Marić, Proroković, M. Kevrić (od 46′ Grubić), Vulić (od 75′ Ivuša), Paleka (od 70′ Žuža), Verunica(od  46′ Žilić), Štrkalj, J. Kevrić II.  Trener: Veselin Zdrilić.
ŠKABRNJA: Jaklin, Perica  (od 76′ Jurić), Škara (od 79′  Bubnjar), Mičić, Klarin, Jović,  Lisica (od 60′ Vrsaljko), Bilaver, Pavlović, Ivković (od 69′  Pavičić), Vidić(od 58′ Ražov).  Trener: Luka Hržina.
Nakon izjednačene igre Škabrnja  ide u 3. kolo Kupa. Domaćini su  pogotku bili najbliži nakon nekoliko  prilika Štrkalja i Verunice, no njihove bi udarce ili obranio vratar Jaklin  ili bi ih zaustavila vratnica. Gosti iz  Škabrnje došli su se nadigravati,  strpljivo su čekali svoju priliku preko  napadača predvođenih vrlo dobrim  Pavlovićem. U prvom poluvremenu  velike prilike imali su kod domaćina  Drago Verunica i Marko Šarić, a kod  gostiju Antonio Perica, ali se početni  rezultat nije mijenjao. U 65. minuti  odličan udarac Antonija Žilića zaustavlja greda. U 78. minuti odluka  nakon što lopta pogađa u nogu Marija Ražova i odbija se u mrežu  domaćina – 0:1. Sudački trojac  odlično je odradio posao.
SABUNJAR1
PAG4
PRIVLAKA – Igralište Sabunike.  Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj  Knez (Zadar). Pomoćnici: Zdenko  Bakarić (Zemunik) i Ante Zubčić  (Benkovac). Strijelci: 0:1 Vukorepa  (14′), 1:1 Čirjak (29′ – 11 m), 1:2  Vukorepa (44′), 1:3 Radan (81′), 1:4  Radan (90′).
SABUNJAR: Papić, Vukšević,  Glavan, Mirković, Rogić, Vulinović,  Fantov, Čirjak, Kresović, Rančić,  Babić. Još su igrali: Ninčević, D.  Mustać, Lipotica. Trener: Dragan  Buterin.
PAG: Zubčić, Čačić, Martić, Kresović, Lerga, Radan, Paro, Jakušić,  Vukorepa, Sorić, Miletić. Još su  igrali: Prendža, Fain i Čavić. Trener: Alen Vedrić.
U prvom poluvremenu dobra  utakmica u kojoj su gosti prvi poveli  pogotkom Ante Vukorepe u 14. minuti koji je iskoristio smušenost domaće obrane na čelu s vratarom. U  29. minuti vratar gostiju A. Zubčić  ruši Š. Fantova u izglednoj situaciji  za pogodak, a siguran realizator  kaznenog udarca bio je M. Čirjak.  Samo minutu kasnije J. Sorić pokušava ponovno dovesti Pažane u  vodstvo. U 44. minuti Vukorepa  koristi nesporazum domaće obrane  te postiže svoj drugi pogodak za  Pažane. Igrala se 52. minuta kada  Ninčević petom upošljava Kresovića  koji ne koristi posljednju priliku  domaćina za izjednačenje. Desetak  minuta prije kraja  M. Radan rješava  pobjednika utakmice udarcem glave s  pet metara što je ponovio i u 90. minuti  za konačnih 4:1 puno kvalitetnijih  Pažana. Ovu pobjedu Pažani su posvetili svom prerano  preminulom suigraču Mehi  Čičkušiću.
ZLATNA LUKA
CROATIA
odgođeno
SUKOŠAN –  Utakmica 2. kola  Kupa, između Zlatne luke iz Sukošana i Croatije iz Turnja, koja se  jučer trebala odigrati na sukošanskom igralištu Dešenju, je odgođena. Zbog smrti Alda Mandića  (51) i posljednjeg ovozemaljskog ispraćaja na turanjsko mjesno groblje,  u isto vrijeme kada se trebala jučer  poslijepodne i odigrati kup utakmica, Turanjci su zatražili odgodu  utakmice. Ante Delija, povjerenik  za Kup Nogometnog saveza Zadarske županije, opravdano je odgodio utakmicu i zakazao novi termin za utorak, 1. ožujka s početkom  u 15.30 sati.