HT PREMIJER LIGA Vlašićev zeleni brod »torpediran« na Dravi

Slika korisnika mkvanja
Sonik Puntamika poražena kod VROS-a u 22. kolu
Domaćini su ubacili 11 trica iz 23 pokušaja i stigli do prve pobjede u hrvatskom prvenstvu nakon devet uzastopnih poraza
Vedran SITNICA
Puntamičanin nezadovoljan viđenim u Osijeku

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Vrijednosnica Osijek u 22. kolu HT Premijer lige rezultatom 92:86. Iako su većinu susreta bili na nekoliko poena zaostatka, igrači Hrvoja Vlašića nisu uspjeli u završnici ozbiljnije priprijetiti domaćinima koji su upisali prvu pobjedu nakon kraja prosinca. Početak susreta su obilježile manje poteškoće sa semaforom što je, izgleda, poremetilo Puntamičane koji su loše ušli u utakmicu. Izuzev koša i dodatnog slobodnog bacanja Tomislava Cvitkovića gosti nisu pronalazili put do osječkog obruča pa je trener Vlašić vrlo rano, pri rezultatu 11:3, bio primoran pozvati svoje igrače na kraći razgovor. Ipak, na potpuno buđenje zadarskog sastava trebalo je pričekati kraj prve četvrtine kada je raspoloženi Cvitković pokrenuo, a Filip Jošić dalekometnim ubačajem dovršio gostujuću seriju 0:6 nakon koje su »Soniksi« prišli na smo poen zaostatka, da bi do potpunog preokreta došli nakon dvaju mirnih ubačaja Jošića s linije slobodnih bacanja za 22:23.

Raspoloženi Kujundžić

S istim se rezultatom ušlo u drugu dionicu u kojoj su domaćini pokazali da mogu igrati i dobru obranu te su malo po malo preuzeli terensku inicijativu. Nadahnutom Robertu Kujundžiću koji je prvih deset minuta završio s 12 poena na kontu polako su se priključili i suigrači, prije svega Franco Filipović i Pavao Paić, pa je semafor sredinom druge dionice pokazivao 34:28 za momčad Stipe Šarlije. Uslijedila je izmjena topničke vatre, nakon koje su i meta i odstojanje ostali isti, pa smo na povratak Puntamičana na posjed zaostatka trebali pričekati samu završnicu prvog poluvremena i dobre role Palčića i Cvitkovića. Ipak, posljednji uspješni potez prije odlaska u svlačionice povukli su domaćini koji su nakon pretrpljene nesportske pogreške Kujundžića otišli na plus šest (46:40). Bila je to relativno mala prednost znamo li da su Osjećani do tog trenutka tricu gađali izvrsnih 7-11, no ono što nisu uspjeli napraviti u prvom poluvremenu, domaćinima je pošlo za rukom u nastavku susreta.

Odvajanje Osijeka

Dobra rola Vite Porobića dovela je Šarlijine trupe u 24. minuti nadomak dvoznamenkaste prednosti (57:48), da bi tu, dugo se činilo začaranu, granicu konačno probio Franco Filipović dvije minute prije kraja treće četvrtine. Puntamičani nisu uspjeli limitirati osječki napad, a u brzoj košarci voda je iz napada u napad tekla na domaći mlin. Svaki put kada bi Zadrani prišli na sedam ili osam poena zaostatka, Vrijednosnice bi uzvratile tricom i mirno održavale prednost. Vlašićevi momci su posljednju priliku imali nakon trice Jošića za 86:80 tri minute prije kraja, ali Lakić i Porobić su ekspresno odgovorili i vratili VROS na plus deset nakon čega je priči bio kraj. Osječane je do vrijedne pobjede vodio Robert Kujundžić s 29 poena, a pomoć je imao u raspoloženom Paiću koji je dodao 19 koševa i šest skokova, pa ni vrlo dobra partija kapetana Dina Palčića, koji je susret završio sa 17 poena i sedam asistencija, nije bila dovoljna »Soniksima«.