Jazine-Arbanasi poražene od Cedevite

HT PREMIJER LIGA
U prvih 20 minuta praktički rezervna postava domaćih do vrha je napunila koš Jazina (61:35). Do kraja su domaćini udvostručili razliku
Vedran SITNICA
OČEKIVANI PORAZ OD LIDERA - Mirza Sarajlija

Košarkaši Jazine-Arbanasa očekivano su visoko poraženi kod najjače hrvatske momčadi. Trener domaćina Jure Zdovc unatoč odmaranju nekolicine svojih glavnih igrača uspio je odmoriti i mnoge ostale pa su tako priliku protiv žutih dobili Toni Perković (23 p) i Darko Bajo (12 p) koji su uz Džanana Musu (33 p) bili na kraju najefikasniji pojedinci kod Cedevite. Luka Bujas je s druge strane dao manju minutažu Remiju Barryju, ali na kraju se nije moglo protiv rezultatske katastrofe od 51 razlike. Neizvjesnost je trajala tek prvih pet minuta kad su gosti zaostajali tek poen za Cedevitom (9:8). Nakon tog trenutka igrala je samo jedna momčad te se razlika penjala u strmoglave visine. U prvih 20 minuta praktički rezervna postava domaćih do vrha je napunila koš Jazina (61:35). Do kraja su domaćini udvostručili razliku, a za goste pod vodstvom trenera Bujasa glavna zamisao je bila kako očuvati glavne evedete što svježijima za subotu kad im u goste na Višnjik stiže direktni konkurent u borbi za ostanak, Zagreb.

CEDEVITA 116

JAZINE-A. 65

(30:14, 31:21, 26:17, 29:13)

ZAGREB - KC Dražen Petrović. Suci: Dražen Štrok, Domagoj Marunica i Žarko Kovačević.

CEDEVITA:Krušlin 3, Johnson 8, Perković 23 (1-3), Bajo 12 (2-2), Slavica 10, Žganec 14 (6-6), Musa 33 (6-6), Cherry 9, Markota, Ramljak. Trener: Jure Zdovc.

JAZINE-ARBANASI: Sarajlija 10 (2-2), Barry 3 (3-4), Gulam 4 (2-2), Lisica, Bučaj, Ivanov, Zrnić 3 (1-2), Šango 11 (2-3), Fodor 3, Kaštropil 13 (1-4), Petani 18 (3-3). Trener: Luka Bujas.

Šut za dva: Cedevita 34-48 (70%); Jazine-A 12-28 (42%).

Šut za tri: Cedevita 11-25 (44%); Jazine-A 9-23 (39%).

Slobodna bacanja: Cedevita 15-17 (88%); Jazine-A 14-20 (70%).

Skokovi: Cedevita 39 (25+14); Jazine-A 21 (15+6).

Osobne pogreške: Cedevita 19; Jazine-A 19.