19 C°

Pao Junak za pomak prema vrhu

28.03.2018. 09:50

Zadrani su jučer u zaostaloj utakmici 20. kola protiv Junaka došli do tri boda i tako u utrci za Drugu ligu smanjili zaostatak za vodećim Splitom. U obostrano otvorenom dvoboju igrači Vjerana Simunića potvrdili su napadačku formu pa su sada i službeno najučinkovitija momčad lige.
U osmoj minuti sjajna kombinacija Repić – Čubrilo – Repić. Udarac Repića sa 17 metara završio je malo pored lijeve vratnice. Šest minuta kasnije drugi udarac Zadrana prema gostujućem golu, pokušao je Jurić, ali lopta je promašila cilj. U 24. minuti stopostotna prilika za Junak. Puljić je pobjegao zadarskoj obrani po desnoj stani i dodao u sredinu Botici, čiji udarac s desetak metara sjajno brani Karlo Jurjević. Uslijedile su dvije prilike za Jurića u kratkom razdoblju, ali nedostajalo je malo preciznosti u završnom udarcu. A onda je Zadar sredinom prvog dijela u četiri minute postigao dva gola. Najprije je na asistenciju Župana za 1:0 pogodio Čubrilo, a potom je nakon dodavanja Sarića mrežu gostiju pogodio Tokić. Između dva gola sjajan slobodnjak Jurića vratar Junaka odbio je u korner. Pred kraj poluvremena Još jedna dobra akcija Zadra po liniji Čubrilo – Pranić – Repić, no lopta je otišla pored gola. Najbliži pogotku Sinjani su bili u 39. minuti kada je Andrić s 25 metara pogodio vratnicu.
Treći gol Zadar je postigao na početku drugog poluvremena. Anić je odličnom dugom loptom pronašao Repića u kaznenom prostoru, a ovaj je snalažljivo prebacio vratara. Junak je smanjio na 3:1 u 64. minuti zgoditkom Andrića na asistenciju Marunice, koji je u igru ušao u 55. minuti umjesto Botice. Do kraja Zadar je postigao četvrti pogodak nakon što je u 89. minuti nakon asistencije Čubrila strijelac bio Petković. Prije toga zabilježili smo i atraktivan pokušaj Pranića kada je iz voleja s 20-ak metara poslao loptu pored gola… (nkzadar.hr)
ZADAR 4
JUNAK 1
ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja: 200. Sudac: Luka Liković (Krvavac). Pomoćnici: Ivan Kalinić (Klis) i Miho Trković (Gruda). Strijelci: 1:0 Čubrilo (26'), 2:0 Tokić (30'), 3:0 Repić (49''), 3:1 Andrić (64'), 4:1 Petković (89’). Žuti kartoni: Tokić, Torbarina, Župan (Zadar); Bandalo, Puljić (Junak).
ZADAR: K. Jurjević,Pranić, Tokić, Jerbić, Sarić (od 65' J. Jurjević), Anić (od 74' Handžić), Župan, Jurić, Torbarina, Repić (od 60' Petković), Čubrilo. Trener: Vjeran Simunić.
JUNAK: Labrović, Mornar, Katuša, Bandalo, Vukušić, Križanac (od 85' Jukić), Bitunjac (od 62' Ćorić), Andrić, Vardić, Botica (od 55’ Šentija), Puljić. Trener: Vik Lalić.